Zavrieť

Porady

ukončenie živnosti

vie mi niekto poradiť ako mám preradiť dlh.hmotný majetok z obch.majetku do osobného užívania keď ide o skončenie živnosti k 31.8.2004.

Ďakujem
Usporiadat
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
musíš evidovať kartu HIM na ktorú poznačíš , že tento deň bol vyradený z majektu firmy. Nezabudni ak ho do piatich rokoch predáš musíš odviesť daň z príjmu.
0 0
Lenuška Lenuška

Lenuška je offline (nepripojený) Lenuška

môžem v 10.1.2005 kúpiť na kúpno-predaj.zmluvu počítač do 30000,-,potom zrušiť živnosť 31.3.2005 a preradiť PC do osobného užívania?
Môžem to mať výdavok OZD? Dík.
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Lenuška
môžem v 10.1.2005 kúpiť na kúpno-predaj.zmluvu počítač do 30000,-,potom zrušiť živnosť 31.3.2005 a preradiť PC do osobného užívania?
Môžem to mať výdavok OZD? Dík.
Podľa môjho názoru počítač, aj keď je v sume do 30000 Sk by sa mal zaradiť ako dlhodobý majetok, pretože doba jeho využívania je dlhšia ako jeden rok a v tom prípade treba zaradiť majetok do odpisovania. Keďže si nepodnikala celý rok 2005, nemôžeš tento majetok odpisovať. Takže do výdavkov by to nemalo ísť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Lenuška
môžem v 10.1.2005 kúpiť na kúpno-predaj.zmluvu počítač do 30000,-,potom zrušiť živnosť 31.3.2005 a preradiť PC do osobného užívania?
Môžem to mať výdavok OZD? Dík.
Ak ho takto kúpiš na KPZ- možno chceš si týmto spôsobom vyrobiť náklady , tak pri zrušení živnosti si o sumu počítača zasa musíš navýšiť ZD a zdaniť ho . Tak uvažuj či je to vhodný spôsob . Podľa môjho názoru nie .
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Prosím o pomoc. Ja mám podnikateľa, ktorý zrušil živnosť k 07.04.2005. BÚ zrušil 18.04.2005. Ako mám zaúčtovať posledný výpis? Sú tam poplatky za zrušenie, výber zostatku a úrok. Ďakujem.
Naposledy upravil monspa : 02.03.06 at 07:34
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
monspa
Prosím o pomoc. Ja mám podnikateľa, ktorý zrušil živnosť k 07.04.2005. BÚ zrušil 18.04.2005. Ako mám zaúčtovať posledný výpis? Sú tam poplatky za zrušenie, výber zostatku a úrok. Ďakujem.
Ak to má posledný bankový výpis a sú tam uvedené len tie poplatky, ktoré si opísala , tak ho kľudne zaúčtuj ako konečný výpis s dátumom 18.4.2005.

Bankové poplatky -prevádzková réžia
Poplatok za zrušenie účtu - prevádzková réžia
Výber z BÚ - VNZD - iný - výber pre vlastnú spotrebu
Úrok - príjem OVZD - iný

Ale , cez uzávierkové operácie , pretože vznikli po ukončení podnikania .
Naposledy upravil Zita5 : 06.03.06 at 07:29
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Zita5, ďakujem, ale ešte otázočka. Výkaz o majetku a záväzkoch dám k 07.04.2005 za obdobie 01-04. Zostatok na BÚ bol ale k 18.04.2005. Mám dať ten zostatok na r. 11, že???????????
0 0
johankaP johankaP

johankaP je offline (nepripojený) johankaP

Ahojte, aj aj mam taky isty problem, nevie niekto poradit co s tymi vykazmi? ja by som tam najradsej uvadzala 0
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
monspa
Zita5, ďakujem, ale ešte otázočka. Výkaz o majetku a záväzkoch dám k 07.04.2005 za obdobie 01-04. Zostatok na BÚ bol ale k 18.04.2005. Mám dať ten zostatok na r. 11, že???????????
výkaz o MaZ udávaš k 31.12.2005 za obdobie 01-04/2005. Zostatok , na účte vyrovnáš v uzavier.operáciach, výber na os.spotrebu, ak máš nejaké poplatky, úroky ,tak budeš pokračovať , tak ako ti Zitka napísala. Zostatky v pokladni a na účte musia byť nulové.
0 0
johankaP johankaP

johankaP je offline (nepripojený) johankaP

renca1: dakujemmmm, ja by som urobila chybu, ja by som napisala vykaz k datumu ukoncenia a nie k 31.12., este raz vdaka
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ak ukončím živnosť k 28.2.2006 a napr. 15.3.2006 predám ERP kasu asi nemôžem už vystaviť faktúru, že ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jess
Ak ukončím živnosť k 28.2.2006 a napr. 15.3.2006 predám ERP kasu asi nemôžem už vystaviť faktúru, že ?

Ja by som to dala na KPZ .
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem, to ma nenapadlo .
0 0
Simi233 Simi233

Simi233 je offline (nepripojený) Simi233

Vie niekto poradiť, ak ukončil živnosť v máji 2005, zostali pohľadávky a záväzky, dať ich do výkazu? Boli vysporiadané až teraz v r. 2006
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Simi233
Vie niekto poradiť, ak ukončil živnosť v máji 2005, zostali pohľadávky a záväzky, dať ich do výkazu? Boli vysporiadané až teraz v r. 2006
neuhrad.pohľadávky a závazky sa v daň.priznaní v riadku, v ktorom je §17 upravia. Zvýšenie základ dane bude pre pohľadávky a zníženie základ dane bude pre závazky. Vo výkaze sa potom neuvádzajú.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Chcem sa tiež poradiť, ako postupovať v nasledujúcej situácii. Zamestnanec, ktorému urobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie bol zároveň szčo a ukončil živnosť v máji 2005. Záväzky, pohľadávky, zásoby aj majetok je nulový. Nemal v r. 2005 žiadne príjmy. Neplatil odvody.Zaplatil iba daň z motorových vozidiel na súkromné auto, ktoré používal na podnikanie a zároveň poplatky z bankového účtu. Čo teraz:
a.) dať daňové priznanie, ktorého prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa a uplatniť si výdavky - poplatky + alikvótna časť dane z mot. vozidiel a tým pádom mu vznikne preplatok dane (zaplatenej zo závislej činnosti)
b.) dať daňové priznanie, ktorého prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa a neuplatniť si výdavky - poplatky + alikvótna časť dane z mot. vozidiel a tým pádom bude mať nulové výkazy a nevznikne mu ani preplatok ani nedoplatok dane.
Ďakujem
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
babetka
Chcem sa tiež poradiť, ako postupovať v nasledujúcej situácii. Zamestnanec, ktorému urobil zamestnávateľ ročné zúčtovanie bol zároveň szčo a ukončil živnosť v máji 2005. Záväzky, pohľadávky, zásoby aj majetok je nulový. Nemal v r. 2005 žiadne príjmy. Neplatil odvody.Zaplatil iba daň z motorových vozidiel na súkromné auto, ktoré používal na podnikanie a zároveň poplatky z bankového účtu. Čo teraz:
a.) dať daňové priznanie, ktorého prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa a uplatniť si výdavky - poplatky + alikvótna časť dane z mot. vozidiel a tým pádom mu vznikne preplatok dane (zaplatenej zo závislej činnosti)
b.) dať daňové priznanie, ktorého prílohou bude potvrdenie od zamestnávateľa a neuplatniť si výdavky - poplatky + alikvótna časť dane z mot. vozidiel a tým pádom bude mať nulové výkazy a nevznikne mu ani preplatok ani nedoplatok dane.
Ďakujem

Nech si uplatní výdavky a pekne mu DÚ vráti preplatok.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

Vďaka renča. Aj ja to tvrdím. Ale vieš, svokor. Nechce dávať priznanie, nechce si uplatniť výdavky, nechce si ísť po potvrdenie od zamestnávateľa... No a ja tvrdím, že aj tak treba dať daňové priznanie, pri ktorom bude doložené potvrdenie od zamestnávateľa a keď už ho vypisovať, tak vypísať všetko a uplatniť výdavky, nech je z toho aspoň nejaká koruna.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
babetka
Vďaka renča. Aj ja to tvrdím. Ale vieš, svokor. Nechce dávať priznanie, nechce si uplatniť výdavky, nechce si ísť po potvrdenie od zamestnávateľa... No a ja tvrdím, že aj tak treba dať daňové priznanie, pri ktorom bude doložené potvrdenie od zamestnávateľa a keď už ho vypisovať, tak vypísať všetko a uplatniť výdavky, nech je z toho aspoň nejaká koruna.
Rada by som sa so svokrom dohodla, že ak tie korunky nechce on, ja by som si ich zobrala . Treba si uplatniť všetky náklady, i ked pôjde do straty, zrazený preddavok mu bude vrátený možno aj v plnej výške, záleží koľko bude mať výdavkov. Je povinný pri podaní priznania zdokladovať príjem zo záv.činnosti.
0 0
babetka babetka

babetka je offline (nepripojený) babetka

renča1
Rada by som sa so svokrom dohodla, že ak tie korunky nechce on, ja by som si ich zobrala . Treba si uplatniť všetky náklady, i ked pôjde do straty, zrazený preddavok mu bude vrátený možno aj v plnej výške, záleží koľko bude mať výdavkov. Je povinný pri podaní priznania zdokladovať príjem zo záv.činnosti.
Vďaka za podporu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať