Zavrieť

Porady

Likvidácia živnostníkov

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Živnostníci si priplatia

Vláda chce viac peňazí vybrať aj od živnostníkov. napríklad tak, že sa zvýšia minimálne odvody, ktoré platia.

„Zvýšenie minimálneho základu pre platenie odvodov zasiahne 85 percent živnostníkov,“ povedal exminister práce Jozef Mihál (SaS). Toľko z nich si dnes platí minimálne odvody.
Vláda tiež uvažuje, že živnostníkom obmedzí paušálne výdavky. Dnes sú vo výške 40 percent, no uvažuje o tom, že sa stanoví pre ne strop.

toľko citát z SME


už roky mi vychádza z toho len jedno: dojiť treba vždy tých malých, pretože veľký si dane a všetko ostatné preleje inde a inak......
predpíše Sociálna poisťovňa úroky z omeškania platieb veľkým ? (aj keď dlžia na poistnom tisíce?) NIE.
......úroky predpíše malým podnikateľom, remeselníkom.... aj keď "len" vo výške napr. 30,- € za roky 2010, 2011....od nich ich dostane...(toto sa deje teraz)

PO (ale určite nie všetky) sa budú zdaňovať 23 %.....veď treba vykryť "ťamťungov" a im podobných, ktorí dostali "pochybné" dotácie napr. vo forme odpustenia daní..........
peniaze mali ísť možno do poľnohospodárstva, cestovného ruchu, ............. pre našich ľudí....
Usporiadat
Téma je uzavretá.
majus1 majus1

majus1 je offline (nepripojený) majus1

neviem či to nie je mimo témy ale týka sa to platenia dôchodkov...p. Staneka isto poznáte a tu je jeho videoblog ohľadom platenia 2. pileru....oplatí sa to vypočuť :-)
2 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

to je ako situácia, ktorá momentálne na SK je!! ty musíš daň, či z príjmu či DPH zaplatit v termíne, momentálne štát nevracia nadmeráky!!!!!!!!!! nemá z čoho. a to je od IV.Q 2011, ludom sú dlžný po 50000 eur a právnické či fyzické osoby nevedia, kedy sa nadmerákov dočkajú
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
lydinka Pozri príspevok
to je ako situácia, ktorá momentálne na SK je!! ty musíš daň, či z príjmu či DPH zaplatit v termíne, momentálne štát nevracia nadmeráky!!!!!!!!!! nemá z čoho. a to je od IV.Q 2011, ludom sú dlžný po 50000 eur a právnické či fyzické osoby nevedia, kedy sa nadmerákov dočkajú

Ja poviem za svojich klientov a aj za seba samú, že nadmeráky vyplácajú v zákonnej lehote a bez problémov.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

lydinka Pozri príspevok
to je ako situácia, ktorá momentálne na SK je!! ty musíš daň, či z príjmu či DPH zaplatit v termíne, momentálne štát nevracia nadmeráky!!!!!!!!!! nemá z čoho. a to je od IV.Q 2011, ludom sú dlžný po 50000 eur a právnické či fyzické osoby nevedia, kedy sa nadmerákov dočkajú
máš silne skreslené info
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Economic Pozri príspevok
Ja poviem za svojich klientov a aj za seba samú, že nadmeráky vyplácajú v zákonnej lehote a bez problémov.
ja mám asi troch, ktorým ešte nevrátili nič, a jeden z nich obvolal pár kamarátov vraj, a tiež ešte nemajú vrátené
0 0
gunagu23 gunagu23

gunagu23 je offline (nepripojený) gunagu23

pracujem ako zamestnanec- môjho zamestnávateľa stojím mesačne cca 1000 EUR - moja mzda plus odvody čo platí on, z toho (už z mojej mzdy) mi je strhávané ešte zdravotné, sociálne a preddavok na daň, teda mi na účet príde cca 530 EUR, rozdiel medzi nami je len v tom že ty dostaneš 1200 EUR na ruku a do SP a ZP odvedieš min. odvod - cca 170 EUR (ZP doplatíš vrámci ročného zúčtovania)a teraz ti to vyhovuje, lebo máš peniaze k dispozícii a je ich "relatívne dosť. mesačne disponuejš sumou cca 1000 EUR. ja disponujem sumou 530 EUR ale mne sa dôchodok vyráta s mojej hrubej mzdy a tebe z toho minimálneho základu čo si platíš, aby si ušetril na terajšie živobytie. A ako urobiť aby si mal uspokojivý dôchodok - začni už teraz šetriť - buď platbou do SP, alebo skrývaním peňazí do vankúša alebo ako ten pán v Čechách (podlaha a krabice vína)
0 0
Pikoška Pikoška

Pikoška je offline (nepripojený) Pikoška

lydinka Pozri príspevok
ja mám asi troch, ktorým ešte nevrátili nič, a jeden z nich obvolal pár kamarátov vraj, a tiež ešte nemajú vrátené
...možno sú Tvoji klienti adepti na miestne daňové zisťovanie. Keby urobili v tomto štáte kontroly na všetky daňové odmeráky ex post, sme na životnej úrovni Švajčiarska, ako nám kedysi istý pánko sľúbili. Tak im preventívne ten nárok na odpočet ešte skontroluj.
0 0
trevize trevize

trevize je offline (nepripojený) trevize

Tych "1200 na ruku" je hodne skreslené. Takto by to bolo za predpokladu, ze zivnostnik nema ziadne vydavky okrem odvodov.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

trevize Pozri príspevok
Tych "1200 na ruku" je hodne skreslené. Takto by to bolo za predpokladu, ze zivnostnik nema ziadne vydavky okrem odvodov.
naviac, pri zamestnávaní živnostníkov sa zvyčajne dohodne suma niekde uprostred, nie celé to, čo by mala firma v nákladoch za zamestnanca. A živnostníkovi samozrejme nikto nezaplatí obedy, návštevu u lekára, dovolenku...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Frontálny útok na živnostníkov nastal za minulej vlády paradoxne pravicovej vlády,SDKU a SaS na čele útoku , veď si to dobre pamätáme. Keď bol vo vláde Smer , HZDS, SNS, tak Fico nechal živnostníkov ako tak na pokoji , mal by proti tomu tvrdú kritiku od vtedajšej opozícii SDKU , KDH aj HZDS sa zastala živnostníkov.Pamätáme sa chcel Fico zrušiť 60% paušálne výdavky pre remeselníkov, HZDS to nepodporila.Po voľbach sa stalo čo? Mikloš poprel sám seba a zrazu boli živnostníci nepriateľa .Angažovali sa v tom Sulík a Mihál, zvlášť Mihál bol najväčší "hujer" v útokoch na živnostníkov . Frešo sa ospravedlňuje živnostníkov za SDKU , ale už je po funuse.Teraz táto pravica sa nemôže zastať ani živnostníkov, lebo im Fico môže otrepať o hlavu, že on len robí to ,čo oni začali.ODS sa vedela zastať v Čechách živnostníkov na rozdiel od SDKU. Tam sú napríklad paušálne výdavky 40% a môžu ich používať tí SZČO do výšky príjmu 5 miliónov českých korún ročne, to je približne 200 000 Eur.Takže taká je pravda. .Proste ak to chceme pomenovať obrazne , tak je to ako v Biblii ,keď bol Ježiš na kríži a posledná jeho veta bola ..."Je dokonané..." Pravica minule začala atak proti živnostníkom. Nestihla to dokonať, lebo prišiel pád vlády /rok si živnostníci vydýchli/ a teraz Fico to za SDKU a SaS /títo boli najaktívnejší/ dokončí ich zámer...Bude dokonané...
Naposledy upravil Jano24 : 30.05.12 at 13:57
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Pikoška Pozri príspevok
...možno sú Tvoji klienti adepti na miestne daňové zisťovanie. Keby urobili v tomto štáte kontroly na všetky daňové odmeráky ex post, sme na životnej úrovni Švajčiarska, ako nám kedysi istý pánko sľúbili. Tak im preventívne ten nárok na odpočet ešte skontroluj.
kontrolujem si to pred podaním DPH, asi ako každá účtovníčka, takže nemyslim, žeby som musela znova, a keby chceli kontrolovať, tak by asi už došiel nejaky papier, u jedneho - mesačneho platcu je tam nadmerak z januara a ešte mu nevrátili, tak neviem
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

Z môjho pohľadu je najväčšia nespravodlivosť to, že ten, čo nikdy nepracoval má nakoniec väčší dôchodok ako ten, čo sa celý život snažil. No, platil odvody z minima. Ale je kopec profesii, kde proste väčšie zárobky ani nejak nie sú možné. Ale človek sa snaží, pracuje a nakoniec je na tom oveľa horšie.

A nepáči sa mi to, že miesto aby sme podporili drobných živnostníkov, tak im hádžeme pod nohy polená - musia mať registračky, musia dodržiavať také aj onaké zákony, musia poznať veľmi veľa. Miesto toho, aby štát bol rád a podporil ich, tak iba podporí pár distribútorov registračiek.... Ono totižto nejde iba o kúpu novej registračky, ale aj o povinný pravidelný servis.

Miesto toho, aby si človek mohol privyrobiť pár Euro, tak sa mu to všemožne iba zhoršuje. Inak, už dlhšie uvažujem o rozvinutí bártroveho obchodu v ramci blízkeho okolia. Začína sa mi zdať, že toto je jediná cesta, ako sa zachrániť

mmch, môj budúci dôchodok najviac znížilo to, keď som predčasne ukončila RD a nastúpila na 1/4 úväzok. Jednak som prestala dostávať peniaze od štátu (10 rokov dozadu) a naviac, aj v budúcnosti dostanem na dôchodku menej.
0 0
ivetkavrb ivetkavrb

ivetkavrb je offline (nepripojený) ivetkavrb

Jasné , "najlepšie" je zlikvidovať malých živnostníkov, ktorí vyrábajú slovenské produkty. Načo, však všetko si môžeme doviesť. Likvidácia poľnohospodárov, živnostníkov, ktorí ťažko pracujú od rána do večera aby si mohli kúpiť nejaké ojazdené autíčko a mali z čoho žiť. Prečo nie? Mladý človek, ktorý má 35 rokov sa dôchodku ani nedožije, pretože žije v stresoch každý deň, aby mohol prežiť a uživiť rodinu.
Podporovať veľkosiete z Poľska, Nemecka atď. Však štát namiesto toho aby podporoval slovenskú produkciu, tak podporuje "investície" z EU. A aké sú to investície?? Investície pre našich politikov, ktorím vždycky "kápne do vrecka" z takýchto kšeftov. No ačo. Vykašlať sa na Slovákov. Ja nám a ostatní ma nezaujímajú. Takéto je zmýšľanie našich najvyšších. Nie podporovať Slovensko ale ako ho najlepšie vyžmýkať. A my, čo robíme proti tomu? Nič. Čakáme a čakáme , že bude lepšie.... Je mi do plaču. Proste je to tu všetko na hlavu padnuté.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
No asi bude lepšie dať sa zavrieť ako byť živnostníkom. A aj iní o tom môžu pouvažovať.

http://www.topky.sk/cl/100313/131203...vrdi-Rozboril-
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Pracujem pre firmu, v ktorej som robil desiatky rokov ako zamestnanec. Tak, ako som napísal, postupným znížovaním platov nás dostali tam, kde chceli. Sme živnostníci z donútenia. Som zvedavý ako sa zachová Fico. Predošla pravicová vláda nám išla po krku. Je to paradox, že pravicová vláda chcela zlikvidovať malých živnostníkov. Najhoršie na tom je to, že zamestnávatelia nechcú ani počuť, že by sme sa vrátili do TPP. Nájdu sa tu takí, čo kuvíkajú aby sme sa zamestnali. Nech poradia ako, keď nás nechcú zobrať naspäť do stavu? Fico je v tejto firme pečený-varený, ale ktovie ako by sa zachoval, keby vedel ako to v nej skutočne funguje. Jednoducho sme "nechcené deti". Zdierajú nás zamestnávatelia a chystá sa aj štát. Pracujeme 60 a viac hodín týždenne a nakoniec budem na dôchodok čumeť ako teľa na maľované vráta. Ja budem čumeť a cigán sa bude rehotať. Z dorovnaním dôchodkov pre živnostníkov by nemal byť problém. Skôr by sa mala vláda zamyslieť nad tými občanmi čo za celý žiivot neodviedli ani cent. Celý život počúvame: Dajte nám byty, nechceme žiť v ho...ch, dajte dávky, dajate, dajte, dajte a nakoniec dostanú lepšie dôchodky ako živnostníci. Paráda! Radosť žiť na Slovensku!
3 1
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Presne Ľubomír, firmy donútili zamestnancov , aby išli na živnosť- aj u nás je to tak, cez zimu nemajú robotu, nemusia im nič platiť a ty živnostník si rob čo chceš - dovolenku nemáš.....
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

už fakt nevedia čo majú robiť, prečo idú po tých najbiednejších???. nech idú po tých čo klamu na odpočtoch DPH.... a takých čo majú príjem xxxxxxxxxx
Naposledy upravil Zdenka175 : 30.05.12 at 10:41
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

ja by som mala taký návrh - aby ak chce ísť firma do akéhokoľvek tendra, musela preukázať, že zamestnáva ľudí v TPP. Žiadných (teda skoro žiadnych) živnostníkov, žiadne nastrčené firmy, cez ktoré sa peniaze rozkotúľajú. A na tých posledných neostane nič. Ak sa chceš prihlásiť do akéhokoľvek výberového konania, ak chceš robiť pre štát, tak áno, ale ľudí aj zamestnávaj.
A začala by som od tých najväčších - od stavby diaľníc. Lebo kým sa peniaze prepošľú cez 5 firiem, tak živnostník čaká aj pol roka, aj viac. A ešte horšie je nakoniec na tom ten živnostník, čo s tým v podstate nič nemá, iba tento "zamesnanec - živnostník" u neho nakúpil a nemá z čoho zaplatiť.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

ešte jeden článok http://ekonomika.sme.sk/c/6397889/ri...i-odvodov.html
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať