Zavrieť

Porady

JU a taxikar

Dobry den
mam prax vo vedeni JU ale tento rok ma oslovil jeden zakaznik zby som mu spravila ucto a je taxikar a s tym som sa nestretla, potrebovala by som poradit ako uctovat, ked on nic nema
ma len VPD za vysielacku a taxi miesto
ziadne PPD ani FV,
vozidlo nema zaplatenu cestnu dan takze asi neodpisujem PHM
a prijem sa mu robi podla taxametra x spotreba?
som z toho jelen ludia poradte prosiiim
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    andy.z
    Dobry den
    mam prax vo vedeni JU ale tento rok ma oslovil jeden zakaznik zby som mu spravila ucto a je taxikar a s tym som sa nestretla, potrebovala by som poradit ako uctovat, ked on nic nema
    ma len VPD za vysielacku a taxi miesto
    ziadne PPD ani FV,
    vozidlo nema zaplatenu cestnu dan takze asi neodpisujem PHM
    a prijem sa mu robi podla taxametra x spotreba?
    som z toho jelen ludia poradte prosiiim
    Tu máš link http://www.porada.sk/showthread.php?...hlight=taxi%2A

    andy.z je offline (nepripojený) andy.z

    andy.z
    prosiiiiim to mi nik nevie poradit? zajtra sa mam stretnut s tym taxikarom a rada by som vedela co mu mam povedat, citala som si ten link, alea ja nemam k dispozicii ziadne jeho prijmove bloky, len v aute taxameter, a ten mi vystup paierovy neda

    dakujem
    Naposledy upravil andy.z : 19.02.06 at 18:08

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Taxikári sú zvlášta sorta. Daň z MV by mal mať samozrejme zaplatenú. Ak nemá môžeš mu účtovať PHL, on bude sankcionovaný podľa Zákona o dani z MV. V ZoDP nie je podmienka zaplatenia dane z MV pre uplatnenie PHL do nákladov. Ak si taxikár nerobí priebežne žiadnu evidenciu, tak sa musia príjmy vymyslieť . Viacerí nemajú autá vo firme, tak sa k adekvátne k vymysleným príjmov vymýšľajú aj najazdené kilimetre. Ja sa do tohoto nerada púšťam , lebo s nimi je ťažká debata.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ešte doplním Johanku.

    Ak mu raz urobia kontrolu, tak tú daň z MV mu vyrubia, dostane pokutu za nepodanie priznania k dani z MV a plus penále.

    Taxikár - a nemá zaplatenú daň z MV dosť odvážne....zvlášť ak je zaregistrovaný na DU - ako taxikár.

    andy.z je offline (nepripojený) andy.z

    andy.z
    dakujem
    keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    andy.z
    dakujem
    keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz
    Nech Ti to dobre zaplatí , však určite má na to.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    andy.z
    dakujem
    keby ste len vedeli ze to nieje vsetko co on na mna ma, len uz nema za kym ist a mne ho je luto ja blba, ale co uz
    Že nemá za kým ísť? Celkom tomu verím, asi ho už poznajú. Podľa toho čo si napísala, je to riadny bordelár a týpek, čo si myslí, že mu všetko prejde. Účto taxikárom je podľa mňa nezaplatená robota.

    Kája. je offline (nepripojený) Kája.

    Kája.
    Príjmové doklady u taxikárov neexistujú. Ja som mala pred rokom kontrolu u jedného z nich. Ako príjmové doklady stačili potvrdenky z taxi služieb, ktoré som mala nasčítané mesačne. Podľa môjho názoru, keď nemá zaplatenú daň z MV nemá nárok ani na výdavky na PHM, nakoľko v dani z MV sa píše, že daňovníkom je ten, kto využíva auto na podnikanie. Keď nemá zaplatenú daň z motorových vozidiel t.z, že nevyužíva auto na podnikanie a nemôže si uplatňovať žiadne náklady na auto. Pri kontrole sme uvádzali príjmi aj na auto na ktoré sme nemali zaplatenú daň z MV a kontrolór nám vyhodil PHM, ktoré bolo uplatnené k tomuto autu.

    feromik je offline (nepripojený) feromik

    feromik
    ahoj, chcem poprosit o jednu inf.,nemozem sa dopatrat!
    ....potrebujem zistit,informacie o taxikarskych skuskach.Ak mi viete niekto poradit,tak sa zblaaaznim od radosti.Dakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.