Zavrieť

Porady

IČO

Čo je vlastne to IČO ? viem že hu musí mať každý živnostník, podnikateľ ... ale načo to slúži ? to by som rád vedel , ďakujem.
3 komentárov     zbaliť
suzi22 Prosim Vas je POVINNOST mat ico pri financnom sprostredkovani - viazany financny agent? Ako spominala veronikasad - pri akych cinnostiach nemusis mat ICO vobec? Dakujem
tictac7 zadaj si samostatnú otázku. Otázka sa nedáva do komentára
suzi22 ok, pardon
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Register organizácií vedený Štatistickým úradom SR podľa zákona č. 540/2001 Z.z. o štátnej štatistike v znení neskorších predpisov je v rozsahu stanovenom týmto zákonom verejným zoznamom. Do registra sa zapisujú právnické osoby a fyzické osoby - podnikatelia na základe údajov, ktoré Štatistický úrad SR získal podľa zákona o štátnej štatistike a podľa ďalších osobitných zákonov. Register organizácií sa využíva na štatistické účely a údaje v ňom evidované majú informatívny charakter.

    Informácie o počte subjektov evidovaných v Registri organizácií sa mesačne zverejňujú vo vybraných štatistických publikáciách.

    Na jednoznačnú identifikáciu subjektov evidovaných v Registri organizácií sa používa identifikačné číslo (IČO). Prideľuje sa každej právnickej osobe a fyzickej osobe - podnikateľovi a má evidenčný význam. Právnickým osobám zapísaným do obchodného registra prideľuje identifikačné číslo registrový súd, neinvestičným fondom, záujmovým združeniam právnických osôb a neziskovým organizáciám poskytujúcim verejnoprospešné služby krajský úrad, podnikateľom podnikajúcim na základe živnostenského oprávnenia obvodný úrad. Podnikateľom podnikajúcim na základe iného než živnostenského oprávnenia, rozpočtovým a príspevkovým organizáciám, nadáciám, pozemkovým a iným účelovým spoločenstvám, politickým stranám a hnutiam, cirkevným organizáciám, náboženským spoločnostiam a ostatným právnickým osobám, ktoré sa nezapisujú do obchodného registra, prideľuje identifikačné číslo Štatistický úrad Slovenskej republiky prostredníctvom svojich pracovísk.
    Postup prideľovania identifikačného čísla podrobnejšie upravujú Všeobecné metodické pokyny pre spravodajské jednotky (.rtf-437 kB).

    zdroj: http://portal.statistics.sk/showdoc.do?docid=2844

    Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

    Ivenka
    Na identifikaciu daňového subjektu. Si myslím ja. Lebo napr.Štefanov Novákov je xxxxxa R.č. je osobný údaj aby sa nemusel hocikde zverejňovať.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ivenka Pozri príspevok
    Na identifikaciu daňového subjektu. Si myslím ja. Lebo napr.Štefanov Novákov je xxxxxa R.č. je osobný údaj aby sa nemusel hocikde zverejňovať.
    Na identifikáciu daňového subjektu (pre potreby DU) slúži DIČ. (daňové identifikačné číslo).

    tomko067 je offline (nepripojený) tomko067

    tomko067
    No dôvod ... mam nápad v čom by som mohol v buducnosti podnikať a si to tak overujem, ale v týchto ekonomických veciach sa strácam ... to neslúži daňovemu úradu keď sa odvadzaju dane ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ivenka Pozri príspevok
    Na identifikaciu daňového subjektu. Si myslím ja. Lebo napr.Štefanov Novákov je xxxxxa R.č. je osobný údaj aby sa nemusel hocikde zverejňovať.

    Janko , ale však si prečítaj ešte raz odpoveď od Ivanka Ona nepotrebuje r.č. ............ že IČO je na to ... aby r.č. ako osobný údaj sa nemuselo hocikde zverejňovať .Ja som jej odpoveď takto pochopila .

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Zita5 Pozri príspevok
    Janko , ale však si prečítaj ešte raz odpoveď od Ivanka Ona nepotrebuje r.č. ............ že IČO je na to ... aby r.č. ako osobný údaj sa nemuselo hocikde zverejňovať .Ja som jej odpoveď takto pochopila .
    Veď sa nepýtal na zverejňovanie. RČ slúži na identifikáciu rovnako ako IČO. Napríklad v zdravotnej poisťovni. A keˇže netuší načo je IČO, možno bude tušiť načo je RČ.

    A písali sme to skoro naraz.
    Pýtal sa toto.
    Čo je vlastne to IČO ? viem že hu musí mať každý živnostník, podnikateľ ... ale načo to slúži ? to by som rád vedel , ďakujem.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď sa nepýtal na zverejňovanie. RČ slúži na identifikáciu rovnako ako IČO. Napríklad v zdravotnej poisťovni. A keˇže netuší načo je IČO, možno bude tušiť načo je RČ.

    A písali sme to skoro naraz.
    Pýtal sa toto.
    OK tak sme sa potom nerozumeli

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    tomko067 Pozri príspevok
    No dôvod ... mam nápad v čom by som mohol v buducnosti podnikať a si to tak overujem, ale v týchto ekonomických veciach sa strácam ... to neslúži daňovemu úradu keď sa odvadzaju dane ?
    Musíš nám ale prezradiť v akých veciach budeš podnikať, lebo IČO prideľuje živ.úrad - pokial ide o živn.podnikanie, alebo štatistický úrad - pri podnikaní podľa osobitných predpisov.
    Pri niektorých činnostiach IČO nemusíš mať vôbec - registruješ sa len na daňovom úrade, ktorý ti pridelí DIČ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.