Zavrieť

Porady

meno Emma

Dobry den, chcela by som sa informovat. Zachvilocku sa mi narodi babatko, a chceli by sme dat meno Emma. Neviem ale ako to tu na slovensku chodi. To meno nie je v kalendari ( teda iba Ema ). Co preto spravit? Treba ist na nejaky urad alebo nejako to dat overit? Dakujem za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Tu je link, kde a kedy má Emma meniny
    http://calendar.zoznam.sk/search_nam...p?fSearch=Emma

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Prečo to musí byť Emma? Veď aj tak ju budete volať len Ema...
    A keď sa bude učíť písať, nebude chúďa vedieť, koľko tých nožiek "m" si tam má napísať...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Vec ked sa jej paci tak?
    korela Ja vidím veľký rozdiel medzi Ema a Emma. Dve rozdielne mená.
    Chobot A vidíš aj dátum, kedy bola téma zadaná? Bolo to v roku 2012!!!!
      zbaliť

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Oliwa Pozri príspevok
    Prečo to musí byť Emma? Veď aj tak ju budete volať len Ema...

    Budeme veriť tomu, že ju budú oslovovať Emma . Poznáme prípady, kedy rodičia vyberú pre nich (pre dieťa) to najkrajšie meno na svete a napokon ho oslovujú tak, že .....už tu bola téma

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Mam neterku. Emmku. Bez prblemov jej zapisali.

    calysto je offline (nepripojený) calysto

    calysto
    Casto to zavisi od ochoty pracovnikov matriky. My mame Nellu a manzel doniesol vytlacenu stranku z internetu, myslim babynames.org, ze take meno existuje a v ktorej krajine. Zapisali, nebol problem.

    marym je offline (nepripojený) marym

    marym
    Ja mam dcérku tiež je Emma ma už 13 rokov a nebol žiadny problém na matrike. V pôrodnici som matrikárke nahlásila že chcem s dvoma m a tak to zapísali. A v škole statočne piše dostatočný počet nožičiek .
    Paula A ako ju oslovujete vy doma, jej kamaráti, spolužiacii? Podľa skutočnosti Emma?
    Paula Nedá sa do komentára pridať...a sama sa predstavuje ako Emma po pravde?

    marym je offline (nepripojený) marym

    marym
    Najčastejšie ju voláme Emka, v škole spolužiaci a kamaratky tiež, máloktoré meno na slovensku voláme v podobe ako sa píše napr. Zuzanu málokto oslovuje inak ako Zuzka. A ked sa jej teraz pýtam (pubertálne obdobie] či sa jej páči že má v mene 2 M hovorí že ano že je s tým veľmi spokojná.

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Paula Pozri príspevok
    Budeme veriť tomu, že ju budú oslovovať Emma . Poznáme prípady, kedy rodičia vyberú pre nich (pre dieťa) to najkrajšie meno na svete a napokon ho oslovujú tak, že .....už tu bola téma
    No rodičia vždy vyberajú meno, ktoré sa páči im... Dieťaťa, ktoré ho bude celý život nosiť, sa nikto nepýta...
    Poznám dvoch malých dedinských chlapcov, ktorým rodičia dali mená Alex a Lucas...
    Priezvisko: Pinďjak... Hoci k takému priezvisku je ťažké vybrať akékoľvek meno , toto teda šťastná voľba určite nebola...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.