Zavrieť

Porady

faktúra

Prišla mi teraz od jednej firmy inventarizácia pohľadávok a našla som si, že mi chýba vyúčtovanie zálohovej fa a máme ešte doplatiť, nejakým zázrakom som fa zaúčtovala v sume zálohy a nie celú sumu fa, lenže neviem ako to mám opraviť, keď tá fa bola ešte z minulého roka. Nemôžem si ju nahodiť v tomto roku, keď na fa figurujú dátumy minuloročné?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ak firma bola minulý rok v zisku, môžeš doúčtovať rozdiel nákladov do tohto roku

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    miška06 Pozri príspevok
    Prišla mi teraz od jednej firmy inventarizácia pohľadávok a našla som si, že mi chýba vyúčtovanie zálohovej fa a máme ešte doplatiť, nejakým zázrakom som fa zaúčtovala v sume zálohy a nie celú sumu fa, lenže neviem ako to mám opraviť, keď tá fa bola ešte z minulého roka. Nemôžem si ju nahodiť v tomto roku, keď na fa figurujú dátumy minuloročné?
    Ak sa jedná aj o dph, odpočet si môžeš uplatniť jedine cez DDP. Náklady môžeš zaúčtovať aj tento rok.

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Ak by si vedela preukázateľne dokázať (evidenciou pošty s ponechaním si poštovej obálky), že dodávateľ ti nejakú faktúru s dátumom dodania z roku 2010, resp. 2011 zaslal až v roku 2012, z takejto faktúry si v roku 2012 môžeš odpočítať DPH. Ale to nie je tebou opisovaný prípad, musíš podať DDP DPH.
    LUBY Poprosim o radu v podobnom probleme. Minuly rok sme zaplatili zalohu za sluzby, Vyuctovaciu fakturu som nedostala. Spekulovalo sa o tom ze sa sluzba zrusi a ani na viacnasobne poziadanie faktura neprisla. Dostala som ju teraz s poznamkou OPIS.Takze prijemca platby si uplatnil dph v case prijmu platby a cela komunikacia zlyhala len na konateloch ktori si mali medzi sebou faktury odovzdat. Je mozne uplatnit pravo na odpocitanie dane v tom kalendarnom roku ked som ju dostala - cize februar 2014, alebo podat ddp za rok 2013?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.