Zavrieť

Porady

Firemné auto

Mám auto vo firme na IČO ,ktoré v roku 2012 nepoužívam na podnikanie.Aké povinnosti mám k daňovému úradu?Ďakujem za odpoveď. J.N.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ak daňovníkovi dane z motorových vozidiel zanikla a aj vznikla daňová povinnosť, treba túto skutočnosť oznámiť daňovému úradu (podľa miesta evidencie vozidla) v lehote do 30 dní odo dňa zániku a vzniku daňovej povinnosti
    Dá sa odhlásiť aj po termíne 30 dní, ale už s pokutou.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nagyova2 Pozri príspevok
    Mám auto vo firme na IČO ,ktoré v roku 2012 nepoužívam na podnikanie.Aké povinnosti mám k daňovému úradu?Ďakujem za odpoveď. J.N.
    Mala si si splniť daňovú povinnosť. Ak bolo prihlásené k dani z MV, bolo ho potrebné z nej odhlásiť.

    nagyova2 je offline (nepripojený) nagyova2

    obycajna zena nagyova2
    Stačí ho odhlásiť teraz?Dá sa aj spätne k 31.1.2012?Daň za rok 2011 som zaplatila,aj keď som ho taktiež nepoužívala na podnikanie.Ďakujem za odpoveď.J.N.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nagyova2 Pozri príspevok
    Stačí ho odhlásiť teraz?Dá sa aj spätne k 31.1.2012?Daň za rok 2011 som zaplatila,aj keď som ho taktiež nepoužívala na podnikanie.Ďakujem za odpoveď.J.N.
    AK si ho nepoužívala ešte tento rok vôbec, tak ho odhlás, hoci aj po termíne. Oznamovacia povinnosť je do 30 dní.
    globalpartner Toto treba zvážiť lebo jej hrozí pokuta za nesplnenie oznamovacej(reg.)povinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.