Zavrieť

Porady

podmienené fomatovanie

Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť s jedným problémom nad ktorým si lámem hlavu už nejaký čas. Potreboval by som v tomto dokumente, pomocou podmieneného formatovania urobiť tak, aby mi jo jednotlivé trojice buniek farebne zvýrazňovalo následovne: Dátum pod menom nesmie byť starší ako tri mesiace. Takže ja potrebujem aby sa mi daná trojica buniek farebne odlíšila napr. 5 dni pred vypršaním termínu a potom ináč odlišila po uplinuti troj mesačnej lehoty. Za všetky rady vopred ďakujem, veľmi mi to pomôže...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    agip2 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých, potreboval by som poradiť s jedným problémom nad ktorým si lámem hlavu už nejaký čas. Potreboval by som v tomto dokumente, pomocou podmieneného formatovania urobiť tak, aby mi jo jednotlivé trojice buniek farebne zvýrazňovalo následovne: Dátum pod menom nesmie byť starší ako tri mesiace. Takže ja potrebujem aby sa mi daná trojica buniek farebne odlíšila napr. 5 dni pred vypršaním termínu a potom ináč odlišila po uplinuti troj mesačnej lehoty. Za všetky rady vopred ďakujem, veľmi mi to pomôže...
    Nie je to až tak zložité. Neviem, čo znamenajú tie čisla v tvojom spodnom riadku, ale predpokladám, že to nemá nič spoločné s dátumom. V prvom rade som si vytvoril jeden pomocný riadok, kde sa vypočíta počet dní do konca termínu, resp. od uplynutia termínu (znamienkom -). Potom na základe údaju v tejto bunke sa podmienene formátujú ostatné bunky daného stĺpca a to tak, že ak hodnota v tej bunke je menšia alebo rovná ako 5, tak sú bunky červené. Ak je hodnota menšia ako 0, tak sú bunky čierne a písmo je biele prečiarknuté.

    V tej tretej tabuľke som ten pomocný riadok schoval, ale keď zmeníš dátum, tak to funguje.

    Pozri si tie vzorce a podmienené formátovanie, ak ti to nebude jasné, spýtaj sa.

    podmienené fomatovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.