Zavrieť

Porady

Štrak v rezorte školstva

účtovník
Aký máte názor na štrajk v rezorte školstva dňa 13. septembra 2012?
Naposledy upravil muška7 : 10.09.12 at 14:09
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Poznam viac ludi, ktori odislizo skolstva kvoli financnej situacii. Myslite, ze to boli ti najvacsi flakaci v rezorte?
2 0
batko batko

batko je offline (nepripojený) batko

Máte pravdu. Ale aj o tom je táto spoločnosť, kde trh, podľa rôznych politikov a ekonómov , všetko vyrieši. Ja osobne tento názor nezdieľam. Do školstva sme taktiež zaviedli trhovú ekonomiku. Výsledkom je, že vysoké školy chŕlia absolventov bez základného predpokladu jeho umiestnenia, podľa jeho vzdelania. A potom pre takýchto ľudí sú dobré aj montážne haly. Celý systém je postavený na hlavu.
2 0
ivuliatko ivuliatko

ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac
bambina1011 Pozri príspevok
to ze sa naleju peniaze ucitelkam na platy, nezarucuje ze nasa spolocnost bude mat kvalitne vzdelanie pre nase deti!
"Nakoniec netreba zabudnúť aj na vyštrajkovanie 6% z HDP do školstva. Aktuálne je to 3,2 % a radí nás to na chvost v EU. Ak by sme vyštrajkovali 6% z HDP, tak to by bol pedagogický čin desaťročia. Bola by to zmysluplná investícia do detí a študentov, bola by to investícia do budúcnosti Slovenska."

Čítajte viac: http://janmacek.blog.sme.sk/c/310598...#ixzz2DY9bMW12

Štrajkujeme aj za 6% HDP do školstva - aktuálne je to okolo 3,2%. To však znamená, že ak do školstva dávame takmer o 3% menej než väčšina krajín EÚ, niekam dávame viac. Kam?
Jednoduchá matematika (a ja som teda v matike veeeeľmi jednoduchá )...

...štrajkujeme aj za to, aby našim žiakom (a vašim deťom) nepadali na hlavu kusy stropnej omietky, aby sme vo vyúčtovaní Rady rodičov (z rodičovských príspevkov - pre pamätníkov ZRPŠ) nemuseli každý rok čítať položku "lavice a stoličky do jednej triedy 1 500,- €", lebo sa má o to postarať štát z tých 6% HDP... aby sme žiakovi, ktorý vyhrá školské kolo olympiády, mohli kúpiť aj nejakú cenu. A neviem o žiadnom odvetví okrem školstva, kde by si zamestnanci museli kupovať z biedneho platu ešte aj pracovné potreby, ak ich nevyžobrú od žiakov (=rodičov). Ani upratovačky si nemusia kúpiť čistiace potreby, ani sestričky nekupujú leukoplasty a obväzy, ani robotníci náradie, ani predavačky pásky do pokladne... atď.
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
ivuliatko Pozri príspevok
... aby sme žiakovi, ktorý vyhrá školské kolo olympiády, mohli kúpiť aj nejakú cenu. A neviem o žiadnom odvetví okrem školstva, kde by si zamestnanci museli kupovať z biedneho platu ešte aj pracovné potreby, ak ich nevyžobrú od žiakov (=rodičov). Ani upratovačky si nemusia kúpiť čistiace potreby, ani sestričky nekupujú leukoplasty a obväzy, ani robotníci náradie, ani predavačky pásky do pokladne... atď.
napada ma, co by sa stalo, keby rodicia zaujali principialny postoj a prestali prispievat.
Ved je predsa nenormalne a zaroven aj nemoralne, aby rodicia prispievali na pomocky, omietku a lavice. Ved preboha platia dane a cast z nich ide obci v ktorek ziju a ktorej skola patri. To si zacneme platit aj za asfalt na cestu a na lampu pred domom nam namontuju elektromer, aby sme platili aj za poulicne osvetlenie? Nie je to chore? Ved samosprava si madli ruky ked sa najdu ovce co platia veci, ktore by mala platit samosprava. A usetrene peniaze posunie samosprava spriaznenym podnikatelom, ktori za 10M EUR postavia vianocny stromcek, ci zorganuzuju vianocne trhy.
Nehovorim, obcasny dar na nejaku drahu ucebnu pomocku, ale pravidelne platby?
Nepomohlo by skor, keby rodicia neplatili nic? Omietka by padala, za lavicami by sa nedalo sediet a tym padom by skola nemohla poskytovat zakonom stanovene vzdelanie. nepohlo by toto so samospravou. Popripade nejake sudy rodicov so samospravou, ze i nedokaze zabezpecit, vzdelanie pre deti?

Tu sa hovori "Let the shit hit the fan". Mozno by to pomohlo, keby boli voleni zastupcovia konfrontovani so svojou chamtivostou, neschopnostou, malichernostou a hlupostou.
Naposledy upravil taiko : 28.11.12 at 20:51
2 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

batko Pozri príspevok
Máte pravdu. Ale aj o tom je táto spoločnosť, kde trh, podľa rôznych politikov a ekonómov , všetko vyrieši. Ja osobne tento názor nezdieľam. Do školstva sme taktiež zaviedli trhovú ekonomiku. Výsledkom je, že vysoké školy chŕlia absolventov bez základného predpokladu jeho umiestnenia, podľa jeho vzdelania. A potom pre takýchto ľudí sú dobré aj montážne haly. Celý systém je postavený na hlavu.
Samozrejmeme ze mas pravdu. Prihovaral by som sa za preriedenie VS, hlavne takych, sko v Sladkovicove a im podobnych. Na druhej strane, technickych by lohlo byt aj viac, a tiez lepsich. No teraz nestrajkuju pedagogovia VS, ti nie su plateni az tak zle. Strajkuju ucitelia MS, ZS a SS.

Co sa tyka toho, ze ludia nieco studuju a nakoniec v odbore nepracuju: Ano, na jednej strane to nie je idelane, no zabudnime na to, ze niekedy sa to zmeni. Nie je to tak nikde na svete. Aj v USA sa vacsina ludi nakoniec uplatni v inych oblastiach, ako vystudovala. Nakoniec, zivot je trocha zlozitejsi ako ze vzdelanie bezi podla vzorca 1 + 1 + 1 = 3 (ZS, SS, VS) a teda, ze ak vystudujem tuto rovnicu, no nerobim v odbore, tak mam hodnotu iba 2. Je to inak. Poznam mnozstvo ludi, ktori sice robia ine, ale robia to spickovo a sami priznavaju, ze vsetko, co sa v zivote naucili malo zmysel.

Pomaha to vidiet problemy a vyzvy z ovela sirsej perspektivy. Nikdy neviete, aku pridanu hodnotu moze do firmy priniest clovek, ktory ma vedomosti z uplne ineho odboru. Uz som cital vela pripadovych studii, kde sa zlomovy okamih opisoval vetou "nastastie, mali sme tam na oddeleni chlapika, ktory mal zhodou okolnosti vystudovane..."

Ani ja nerobim to, co som vystudoval. Aby som pravdu povedal, ani by som to nemal kde vystudovat. Taka skola, dokonca ani uciliste nejestvuje. Nasej profesii sa nikde neneucite. Je par vyrobcov na svete, ktori si strazia know-how, so zamestnancami maju podisanu dohodu o mlcanlivosti, a ni kuriera dovnutra nepostia, takze nejake uciliste nehrozi. Napriek tomu by som to asi nemohol rozbehnut, keby som nemal VS. Samozrejme, zisli by sa mi este aj aspon 3 dalsie VS technickeho smeru. Co sa tyka manazerskej prace a marketingu (za ktory som tiez zodpvedny), tak tam som sa musel spolahnut na to, co som sam poctivo nastudoval, nejaky diplom ma v tomto smere netrapi.

S anglictinou som sa tiez musal sam vytrapit - pozostatok socializmu. No a este aj pravo by sa obcas zislo a tiez psychologia, hoci Marxizmus Leninizmus, ktory sme sa museli ucit mi tiez prisiel vhod. nemam problem chapat, ako ma vidia moji zamestnanci. Skratka, vsetko co sa v zivote naucis ma svoj vyznam. Samozrejme, ja sa nebranim uvaham o spoplatneni VS, ak to nebudu horibilne sumy.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Bol by niekto ochotný mi vysvetliť, aký je max. ale aj min. počet žiakov v triedach na základných školách? Ako sa rieši situácia, ak v niektorých ročníkoch sa vyskytuje 4 až 6 detí? A aký plat majú v takých triedach učitelia? A vôbec princíp dnešného odmeňovania v školstve. V krátkosti.
Na súkromných bol max. počet 25 žiakov.
Inak že školstvo nemá štatistiky, tomu nerozumiem.
1 0
FugAn FugAn

FugAn je offline (nepripojený) FugAn

Misomiso na margo, tvojich úvah o strojoch a programoch 3D, ktoré robia za nás: a čo si myslíš, kto tie stroje a programy a vlaky a všetko čo opisuješ, že robia sami vytvoril. Len manuálne zručný človek. Takže dehonestovať manuálnu robotu je od Teba škaredé . Ako študent som brigádnicky čistil kanály, teraz, keď som vyštudoval pracujem s ľuďmi. (aby to niekto zle nepochopil - viem porovnať manuálnu a duševnú prácu). A poviem Ti niekedy mám sto chutí ísť radšej robiť manuálne ako sa naťahovať s ľuďmi. Nielen učiteľ pracuje s ľuďmi. Každá práca vytvára hodnoty, ktoré sú potrebne aj ten posledný robotník vo fabrike. Ak Ti nejaký kopáč na káble nevykope jamu na ten kábel, tak si ani neprd..š do splachovacieho záchoda alebo si nezavoláš mobilom alebo sa nepripojíš na internetu a nezaplatíš faktúry cez svoju banku. Ak by nikto nerobil za pásom tak by ten traktor čo robí v USA cez GPS nejazdil.
1 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

misomiso Pozri príspevok
Samozrejmeme ze mas pravdu. Prihovaral by som sa za preriedenie VS, hlavne takych, sko v Sladkovicove a im podobnych. Na druhej strane, technickych by lohlo byt aj viac, a tiez lepsich. No teraz nestrajkuju pedagogovia VS, ti nie su plateni az tak zle. Strajkuju ucitelia MS, ZS a SS.
nejde len o VŠ ale aj o ZŠ. Pokiaľ sa v tom neurobí poriadok tak naše školstvo bude stále takto fungovať. Načo sú nám v malých dedinkách ZŠ kde musia spájať triedy aby mohli vôbec fungovať? Starosta to silou mocou chce udržať aby nemusel prepustiť svojich ľudí. Chodí za rodičmi aby deti nedávali deti do mesta kde sa nestane že prvák bude v triede zo štvrtákom. Ale to je tak keď školstvo takto vyzerá ako vyzerá a starostom môže byť kto chce aj bez vzdelania. Ono treba začať úplne niekde inde ako zvyšovaním platov. Nemyslíš?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

FugAn Pozri príspevok
Misomiso na margo, tvojich úvah o strojoch a programoch 3D, ktoré robia za nás: a čo si myslíš, kto tie stroje a programy a vlaky a všetko čo opisuješ, že robia sami vytvoril. Len manuálne zručný človek. Takže dehonestovať manuálnu robotu je od Teba škaredé . Ako študent som brigádnicky čistil kanály, teraz, keď som vyštudoval pracujem s ľuďmi. (aby to niekto zle nepochopil - viem porovnať manuálnu a duševnú prácu). A poviem Ti niekedy mám sto chutí ísť radšej robiť manuálne ako sa naťahovať s ľuďmi. Nielen učiteľ pracuje s ľuďmi. Každá práca vytvára hodnoty, ktoré sú potrebne aj ten posledný robotník vo fabrike. Ak Ti nejaký kopáč na káble nevykope jamu na ten kábel, tak si ani neprd..š do splachovacieho záchoda alebo si nezavoláš mobilom alebo sa nepripojíš na internetu a nezaplatíš faktúry cez svoju banku. Ak by nikto nerobil za pásom tak by ten traktor čo robí v USA cez GPS nejazdil.
Na vytvorenie toho stroja bolo nutne mat predovsetkym obrovsku dusevnu kapacitu, teda kapacitu kreativnych ludi. Takych, ktori si dokazu v hlave vytvorit model niecoho, co iste nikdy nevideli a napriek tomu si to dokazu v hlave poskladat tak, ze to bude fungovat.

Keby si cital moje prispevky, tak by si sa dozvedel, ze som uz aj do tejto temy napisal, ze si vazim kazdu pracu, aj pracu smetiara. To ale neznamena, ze kazda praca ma byt rovnako ohodnotena. Jednoducho, letuska ma iny prijem ako kapitan liedala, alebo letovy dispecer, aj ked aj jej praca je z isteho uhla pohladu rovnako potrebna.

To je, ako keby si napisal, ze kazda sucisastka v aute je rovnak potrebna, Iste, napriklad bez brzdovej hadicky veducej k lavemu zadnemu kolesu by si tiez nemohol s autom ist. Ale hlava motora alebo jednotka ABS stoji ine peniaze, ako ta hadicka. Z isteho uhla pohladu vsetky suciastky su potrebne (inak by ich do auta nenamontovali), ale to neznamena, ze sa maju predavat za rovnaku cenu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

xtriadax Pozri príspevok
nejde len o VŠ ale aj o ZŠ. Pokiaľ sa v tom neurobí poriadok tak naše školstvo bude stále takto fungovať. Načo sú nám v malých dedinkách ZŠ kde musia spájať triedy aby mohli vôbec fungovať? Starosta to silou mocou chce udržať aby nemusel prepustiť svojich ľudí. Chodí za rodičmi aby deti nedávali deti do mesta kde sa nestane že prvák bude v triede zo štvrtákom. Ale to je tak keď školstvo takto vyzerá ako vyzerá a starostom môže byť kto chce aj bez vzdelania. Ono treba začať úplne niekde inde ako zvyšovaním platov. Nemyslíš?
To je naozaj tema, do ktorej sa necham velmi pustat, pretoze som si nie isty, ci to viem kvalifikovane posudit. Na jednej strane, rovnaku otazku som si kladol aj ja, ked som videl triedu, kde decka z roznych rocnikov sedia spolu. Na druhej strane, mnohi prvacikova maju obrovsky stres z toho, ze musia vo veku, kedy ich ktorykolvek dospely rano v zime, v sere pomaly zaslapne na zastavke, lebo si ich ani nevsimne... Musia prechadzat cez cestu, a potom dorazia do obrovskej skoly v nejakom okresnom meste, kde nevedia najst ani svoju satnu a triedu.

Mnohych rodicov to netrapi, ale raz som videl nejake autorevue o tom ako davat pozor na deti na prechodoch, a ten moderator vravi - uz ste rozmyslali niekedy nad tym, aky vplyv ma na rozhlad pred prechodom uz len ta detska vyska? (Odhliadnuc od skusenosti v doprave). Skuste si cupnut do vysky prvacika a rozhiadnut sa, ci nejde nejake auto, co uvidite. Teraz mi nejde len o tie dopravne problemy. Jednoducho z tej istej mravcej perspektivy prvacik vnima aj tu obrovitansku budovu skoly a aj tie masy ludi v nej.

Na mnohych deckach to zanecha stopy, rocicia samozrejme nechapu co je vo veci, ale okrem psychickych problemov a problemov s ucenim tam nastujue napriklad aj zvysena chorobnost (ved aj mna zlizi chripka iba ak ma stres). Potom kolotoc, detska lekarka, antibiotika, zameskane ucivo a stale dokola.

Podla mna ten komfort domacich dedinskych skol ma nieco do seba, ved je to iba na prvom stupni. Ale ako som uz povedal, je to urcite rozporuplny problem.
0 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

misomiso Pozri príspevok
To je naozaj tema, do ktorej sa necham velmi pustat, pretoze som si nie isty, ci to viem kvalifikovane posudit. Na jednej strane, rovnaku otazku som si kladol aj ja, ked som videl triedu, kde decka z roznych rocnikov sedia spolu. Na druhej strane, mnohi prvacikova maju obrovsky stres z toho, ze musia vo veku, kedy ich ktorykolvek dospely rano v zime, v sere pomaly zaslapne na zastavke, lebo si ich ani nevsimne... Musia prechadzat cez cestu, a potom dorazia do obrovskej skoly v nejakom okresnom meste, kde nevedia najst ani svoju satnu a triedu.

Mnohych rodicov to netrapi, ale raz som videl nejake autorevue o tom ako davat pozor na deti na prechodoch, a ten moderator vravi - uz ste rozmyslali niekedy nad tym, aky vplyv ma na rozhlad pred prechodom uz len ta detska vyska? (Odhliadnuc od skusenosti v doprave). Skuste si cupnut do vysky prvacika a rozhiadnut sa, ci nejde nejake auto, co uvidite. Teraz mi nejde len o tie dopravne problemy. Jednoducho z tej istej mravcej perspektivy prvacik vnima aj tu obrovitansku budovu skoly a aj tie masy ludi v nej.

Na mnohych deckach to zanecha stopy, rocicia samozrejme nechapu co je vo veci, ale okrem psychickych problemov a problemov s ucenim tam nastujue napriklad aj zvysena chorobnost (ved aj mna zlizi chripka iba ak ma stres). Potom kolotoc, detska lekarka, antibiotika, zameskane ucivo a stale dokola.

Podla mna ten komfort domacich dedinskych skol ma nieco do seba, ved je to iba na prvom stupni. Ale ako som uz povedal, je to urcite rozporuplny problem.
Ja si zase myslím že keď dieťa zanedbá ten prvý stupeň tak potom ho už ťažko doženie.
Áno je to problém s tou dochádzkou. Ale starší chodia už do susednej dediny do väčšej školy a tam im chodí "školský" autobus. Vozí len deti do školy tak v tom až taký problém nevidím. A aj na tej dedine musia zájsť do tej školy a prejsť cez tú cestu.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

misomiso Pozri príspevok

Ani ja nerobim to, co som vystudoval. Aby som pravdu povedal, ani by som to nemal kde vystudovat. Taka skola, dokonca ani uciliste nejestvuje. Nasej profesii sa nikde neneucite. Je par vyrobcov na svete, ktori si strazia know-how, so zamestnancami maju podisanu dohodu o mlcanlivosti, a ni kuriera dovnutra nepostia, takze nejake uciliste nehrozi. Napriek tomu by som to asi nemohol rozbehnut, keby som nemal VS. Samozrejme, zisli by sa mi este aj aspon 3 dalsie VS technickeho smeru. manaze Co sa tykarskej prace a marketingu (za ktory som tiez zodpovedny), tak tam som sa musel spolahnut na to, co som sam poctivo nastudoval, nejaky diplom ma v tomto smere netrapi.
miso-miso , len nezaspí na vavrínoch !

lebo tie tvoje super-presné jemné a mrňavé zástrče, či čo to vyrábaš

skonkurujú Čiňania a bude po biznise !

pamätaj ! vždy a stále niekde niekto potichu pracuje na tom aby niekde prerazil na trh , hoci aj v tom presnom strojárstve na ktoré si tak hrdy

takže INOVUJ , a ROZVÍJAJ svoje podnikanie namiesto toho zapajania sa tu do tejto v podstate zbytočnej témy
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Indeed Pozri príspevok
miso-miso , len nezaspí na vavrínoch !

lebo tie tvoje super-presné jemné a mrňavé zástrče, či čo to vyrábaš

skonkurujú Čiňania a bude po biznise !

pamätaj ! vždy a stále niekde niekto potichu pracuje na tom aby niekde prerazil na trh , hoci aj v tom presnom strojárstve na ktoré si tak hrdy

takže INOVUJ , a ROZVÍJAJ svoje podnikanie namiesto toho zapajania sa tu do tejto v podstate zbytočnej témy
Samozrejme, ze Cinania na tom pracuju, s tym nic neurobime. Inovovat sa snazim v miere aku mi dovoluje financna situacia a pomery v tomto state.

Prispievanie na Poradu manic nestoji, ak to robim v case, ked nie je surna robota. Boli tyzdne, ked som tu nemal cas zavitat, ale inokedy zasa nie je velmi co robit, aj keby som chcel. Respektive nevrdzi clovek robit to iste 16 hodin nenne 7 dni v tyzdni, kazdy potrebuje aj nejaku zmenu.

Tieto debaty nahodou nie su zbytocne, toto je zrovna dost podstatna spolocenska tema a kazda verejna debata posuva spolocnost trocha dalej, ak sa do nej zapoja ludia s uprimnou snahou hladat riesenia.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Su tu nejaki ucitelia?

Ako ste si mohli zvolit Ondeka za sefa odborov? Ved to musi byt nutne dosadeny clovek vladou, jemu uz na ksichte vidno, ze nevybavi ani zlavu na kupalisko.
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

misomiso Pozri príspevok
Su tu nejaki ucitelia?

Ako ste si mohli zvolit Ondeka za sefa odborov? Ved to musi byt nutne dosadeny clovek vladou, jemu uz na ksichte vidno, ze nevybavi ani zlavu na kupalisko.
Niet sa čo čudovať, veď odbory a Smer, to sú ako spriaznené firmy.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ja som dúfala, že Mišo prispeje do tejto debaty a už včera večer som mu chcela zato poďakovať. Je veľký rozdiel táto téma a debata kdesi na Sme....
Už som to písala v inej "učiteľskej" téme, rodičia by mali oveľa viac spolupracovať so školou aj dbať o to, koho volia na rodičovskom združení a pýtať sa, načo sa skladajú.
Výborne o tom píše taiko.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

batko Pozri príspevok
Máte pravdu. Ale aj o tom je táto spoločnosť, kde trh, podľa rôznych politikov a ekonómov , všetko vyrieši. Ja osobne tento názor nezdieľam. Do školstva sme taktiež zaviedli trhovú ekonomiku. Výsledkom je, že vysoké školy chŕlia absolventov bez základného predpokladu jeho umiestnenia, podľa jeho vzdelania. A potom pre takýchto ľudí sú dobré aj montážne haly. Celý systém je postavený na hlavu.
No lenže uplne absentuje základná logika v rodinách.Predsa ked dávam dieťa na VŠ a platím tie roky,tak by som si ako rodič mal v prvom rade uvedomiť,či to dieťa na to má a potom akú buducnosť mu vlastne platím.A nie že mi na ambulanciu chodí dievča čo v 19 bez mamy nevie spraviť krok a študuje manžment.Tak toto ja považujem za dobre uletené.Dopredu sa dá vedieť,že škoda peňazí.
0 0
xtriadax xtriadax

xtriadax je offline (nepripojený) xtriadax

kukučka Pozri príspevok
Ja som dúfala, že Mišo prispeje do tejto debaty a už včera večer som mu chcela zato poďakovať. Je veľký rozdiel táto téma a debata kdesi na Sme....
Už som to písala v inej "učiteľskej" téme, rodičia by mali oveľa viac spolupracovať so školou aj dbať o to, koho volia na rodičovskom združení a pýtať sa, načo sa skladajú.
Výborne o tom píše taiko.
keby sa volilo ako má a rodičia si navrhovali tých čo tam budú. Riaditeľ vyberie ľudí čo mu vyhovujú a z tých sa vyberá tak o čom to je? Keď sa ozveš tak si blbec lebo si niečo povedal. Ostatný sú ticho lebo nechcú mať problém. Potom sa navrhujú somariny ako vymaľovanie triedy, žalúzie na okná ... . Na to prispievam cez dane. Rodičovský príspevok by mal byť na niečo iné.
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

BXLmiami Pozri príspevok
No lenže uplne absentuje základná logika v rodinách.Predsa ked dávam dieťa na VŠ a platím tie roky,tak by som si ako rodič mal v prvom rade uvedomiť,či to dieťa na to má a potom akú buducnosť mu vlastne platím.A nie že mi na ambulanciu chodí dievča čo v 19 bez mamy nevie spraviť krok a študuje manžment.Tak toto ja považujem za dobre uletené.Dopredu sa dá vedieť,že škoda peňazí.
tak to si vystihla a takych studentov je kopec-staci to vidiet okolo seba,ale aj v tv kde studenka marketingovej komunikacia nevie odpovedat na otazky moderatora,je zakriknuta,nevie komunikovat,dalsia studentka matematicko-fyzikalnej fakulty nevie vypocitat urok,student vs nevie menavat jedineho slovenskeho autora prozy atd.kvantita ide na ukor kvality,necudujme sa ked pobocky vs su aj niekde v hornej dolnej-miso daval priklad ze absolventi vs sa mozu uplatnit aj v inom odbore nez vystudovali a ze neplati jednoducha rovnica-vsak hej,ale pri tak mizernych vedomostiach,snahe ktory mnohy maju tak sa neviem kde uplatnia-cely system skolstva by sa mal prehodnotit,lebo je niekde v slepej ulicke.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať