Zavrieť

Porady

Ohlasenie podnikatelskeho uctu na danovom urade

Dobry den,

Chcem sa opytat na nahlasovanie uctu na danovom urade.

Podnikatelsky ucet bol zalozeny 15.10. Spolocnost bola zapisana do or sr 30.10. a momentalne caka na DIC.

Bolo potrebne ohlasit ucet dovcera alebo lehota 15dni zacala plynut az vcera zapisom do or sr. Takisto neviem ci je potrebne uz mat DIC pre ohlasenie alebo ucet treba nahlasovat okamzite. Viete mi poradit prosim ci je termin uz presvihnuty?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Danovy poriadok

    § 67

    (2) V žiadosti o registráciu je daňový subjekt, ktorým je
    a) fyzická osoba, povinný uviesť
    ...
    9. čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,
    ...

    b) právnická osoba, povinný uviesť
    ...
    7. čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,
    ...

    (9) Ak nastanú zmeny skutočností uvedených pri registrácii podľa odseku 2 okrem odseku 2 písm. a) siedmeho bodu a písm. b) piateho bodu vrátane zmien, ktoré majú za následok zrušenie registrácie k niektorej dani, oznámi to daňový subjekt správcovi dane v lehote do 30 dní odo dňa, keď nastali, alebo požiada o zrušenie registrácie. V tejto lehote predloží daňový subjekt správcovi dane aj osvedčenie o registrácii, ak je potrebné nahlásené zmeny zapísať do osvedčenia o registrácii. Ak daňový subjekt nesplní oznamovaciu povinnosť riadne a včas, príslušné zmeny v registri vykoná správca dane z úradnej moci, hneď ako zistí rozhodujúce skutočnosti.

    nesplnenie oznamovacej povinnosti - pokuta 30 - 3000 € (§155/1/d)
    JanaSys ĎAKUJEM!!!

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    V prihláške k registrácii daňovníka ste nevyplnili bankový účet?
    Ak nie, oznámte č.účtu obyčajným listom - oznámením.

    bbbbbbb je offline (nepripojený) bbbbbbb

    bbbbbbb
    Nie neohlasili. List mam napisany, ale ak ho podame dnes na podatelni bude 16 dni po zalozeni uctu, takze som chcel vediet odkedy sa pocitaju lehoty, pretoze potom sa zrejme pokusime odoslat list postou so vcerajsim razitkom

    bbbbbbb je offline (nepripojený) bbbbbbb

    bbbbbbb
    hehe my sme mali teraz po novole zbytocne dalsie tlaciva, chceli aj z colneho uradu pricom to nakoniec netrebalo. a na jednotnom kontaktnom mieste ked som daval teraz registraciu na danovy pre DIC mi povedali ze tam nie je kolonka na ucet aj ked som na tom trval takze to musim dohlasovat ako idiot...

    jersseyke je offline (nepripojený) jersseyke

    jersseyke
    ahojte, ja by som sa chcela opýtať či na daňový úrad treba nahlasiť aj to , že účet ktorý bol predtým nahlásení,že sa využíva na podnikanie sa uzavrel?
    ďakujem za odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jersseyke Pozri príspevok
    ahojte, ja by som sa chcela opýtať či na daňový úrad treba nahlasiť aj to , že účet ktorý bol predtým nahlásení,že sa využíva na podnikanie sa uzavrel?
    ďakujem za odpoveď
    Uzavrel znamená zrušil ? Ak ano - treba to nahlásiť na DU. Ak si z neho platil odvody do poisťovní, treba zmenu nahlásiť aj tam.

    bbbbbbb je offline (nepripojený) bbbbbbb

    bbbbbbb
    Zdravim, neviete prosim ci sa za ohlasenie noveho uctu platia kolky alebo staci zaslat? Vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bbbbbbb Pozri príspevok
    Zdravim, neviete prosim ci sa za ohlasenie noveho uctu platia kolky alebo staci zaslat? Vdaka
    Nie, prečo by si mal platiť kolkami? Jednoducho oznámiš listom a basta.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.