Zavrieť

Porady

Ananásový koláč - za 10 minút

Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
Usporiadat
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Už som ho piekla ja ja a bol zjedený za pár minút. Je pravda, že nás bolo poriadne veľa, ale každému chutil.
Cukru som dala iba 15 dkg a stačilo. Aj do polevy dám nabudúce menej.

Dcérka do polevy nechcela ani kokos a ani oriešky.... Čo iné by sa tam mohlo dať???
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Skúsila by som sušené mlieko v nejakom prijateľnom pomere.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Chcem sa poďakovať "Petovsan" za recept na ananásový koláčik.
Chutil celej rodine a najmä mne, lebo nemám rada krémové koláče.
Do polevy som pridala čokoládu a bolo to fakt mňamkové,
ocenili ho aj kolegovia v robote.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pridám aj ja recept,nie síce rýchlovka, ale chutí všetkým:

Rafaelo.

Cesto:
5 bielok
20 Dg práškového cukru
10 Dg polohrubej múky
10 Dg kokosu
1 kypriaci prášok

Plnka:
5 žĺtok
10 Dg práškového cukru
2 vanilínové cukre
3 Dl mlieka
2 polievkové lyžice hrubej múky
Všetko zmiešame a uvaríme. Do vlažnej zmesi primiešame
20 Dg tuku / hera,palmarin /

Na upečené cesto natrieme plnku ,
na ňu šľahačku ,vyšľahanú s jedným stužovačom.
Vrch posypeme kokosom a jednotlivé kúsky
koláča ozdobíme lúpanou mandľou.

Dobrú chuť.
0 0
Naďa Naďa

Naďa je offline (nepripojený) Naďa

Ľudovia zlatí, obdivujem Vás. Dnes je 15., ja mám ešte tóóóľko roboty a Vy stíhate aj koláče. To som až taká nešikovná? Musím sa viac snažiť.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Naďa
Ľudovia zlatí, obdivujem Vás. Dnes je 15., ja mám ešte tóóóľko roboty a Vy stíhate aj koláče. To som až taká nešikovná? Musím sa viac snažiť.
Vôbec nie si nešikovná,ale ja keď mám veľa práce robím
všetko iné,len sa vyhýbam tomu,čo ma strašne tlačí.
potom si uvedomím,že čas je neúprosný a keď sa pozrieš
o koľkej som toto písala tak Ti bude všetko jasné.
Z niečoho musíš ubrať a ja teraz uberám zo spánku.:p



a dopĺňam,že už iba 4 členovia boli na porade.
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Žiaľ, mne sa akosi ten ananásový koláč nevydaril... Asi som niekde urobila chybu.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
maturantka
Žiaľ, mne sa akosi ten ananásový koláč nevydaril... Asi som niekde urobila chybu.
??????? U nás je to teraz rodinný koláč, rýchlo sa upečie, ale aj rýchlo zje!
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
maturantka
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.
Ja dávam SB. polevu zo smotany a je výborný! Dokonca aj Dia formu tohoto koláčika robievam a veru nemá chybu! Le som ho vylepšila, kokos opražím do ružova a takýto používam na posýpky aj do tejto polevy. Má úplne inú chuť, je to taká vylepšená delikatesná forma klasického kokosu.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti dobrý nápad s tým pražením kokosu, musím vyskúšať. Ja som zase chcela dať len kokos, bola som lenivá čisťiť orechy a potom som si spomenula, že mám orechy namiešané s medom a s tahini, poleva bola tým pádom presladená, ale čím bol koláč starší, tým bol lepší. Akurát som ho dojedla.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

maturantka
Asi som mala dať klasický prášok do pečiva a nie sódu bikarbónu. A tá poleva mi tiež nejako nevyšla.
Ja dávam vždy sódu a pekne narastie, dokonca som posledne dala špaldovú celozrnú múku a čakala som, že veľmi nenarastie, ale narastol.
Cukru dávam asi iba tretinu a polevu robím zo sójového mlieka a až vrch posypem kokosom - to iba pre nás s manželom, dcérka ho musí mať čistý. Keď ho polejem polevou, popichám ho šparádlom, aby sa poleva vsiakla všade, ale aj tak sú najlepšie a najšťavnatejšia okraje.... Z iných koláčov ich nikto nechce a tu sa o nich skoro bijeme.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

Ahojte poradaci, ja som tento kolac sice nepiekla, ale mala som tu cest ho vyskusat. Bol vynikajuci. Recept tu objavila moja sestra a myslim ze sa jej vydaril. Mnam mnam, niekedy ho musim vyskusat aj sama.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

K tomu ananásovému koláču: hotový vyzerá hrozne, ale hrozne. To má byť taký? Ja som ho spravila v sobotu, mali sme mať návštevu, ale hanbila som sa ho predložiť. Aj keď chuťovo bol dobrý, tá poleva je až odpudzujúca - ten mokrý kokos.
0 0
LubicaN LubicaN

LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

Ja som ho robila minulý týždeň na oslavu mojich menín a dcérkinych narodenín... Na stôl som ho dala aj s kysnutými rožkami od Palky... Vyzeral tak kadejako, ale nám chutil a zjedol sa skôr ako torta od svokry.

...deti už zas pýtaju NANANASOVY KOLAČIK...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

SERVIS
K tomu ananásovému koláču: hotový vyzerá hrozne, ale hrozne. To má byť taký? Ja som ho spravila v sobotu, mali sme mať návštevu, ale hanbila som sa ho predložiť. Aj keď chuťovo bol dobrý, tá poleva je až odpudzujúca - ten mokrý kokos.
O jedle? Takto?
0 0
maturantka maturantka

maturantka je offline (nepripojený) maturantka

nie som dokonalá
No, ja viem, ze jedlo je dar, ale aj ja som sa s ním natrápila, chuťovo bol dobrý, nabudúce by som dala menej cukru, ale ten výzor... Vážne, syn mal meniny, bola u nás svokra, a ja som sa ho hanbila dať na stôl. Pojedli sme ho len tak pomimo bez hostí. Tú polevu musím nejako doladiť, aby to aj vyzeralo lákavo a nie ako stečená plnka.
0 0
Boneta Boneta

Boneta je offline (nepripojený) Boneta

Dakujem dakujem za takýto rýchly recept, v týchto hektických dňoch som urobila dieťa šťastným.
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Ja ho polievam iba čistou polevou, bez kokosu a kokosom ho až potom posypujem, takže aj vyzerá dobre. A chuťovo je super.

Jedna známa ho robila s marhuľami a veľmi si ho chválila ona a aj jej deti.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Vlasti dobrý nápad s tým pražením kokosu, musím vyskúšať. Ja som zase chcela dať len kokos, bola som lenivá čisťiť orechy a potom som si spomenula, že mám orechy namiešané s medom a s tahini, poleva bola tým pádom presladená, ale čím bol koláč starší, tým bol lepší. Akurát som ho dojedla.
Betka, čo je to - tahini? Prvý raz to počujem?!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať