Zavrieť

Porady

Ananásový koláč - za 10 minút

Pre tých, čo nič nestíhajú, alebo chcú stihnúť všetko, pripájam recept na výborný ananásový koláč (10 minútová akcia):
40 dkg hl. múky, 2 čajové lyžičky sódy bicarbóny, 25 - 30 dkg prášk. cukru, 2 celé vajcia a 1 konzervu (425 g) ananásového kompótu aj so šťavou (ak sú kúsky ananásu väčšie, pokrájajte ho) zmiešame v mise (vareškou, nie mixérom) na také redšie cesto (ak je cesto príliš tuhé, prilejte trošku vody - nesmie stekať z varechy). Vylejeme na plech vyložený papierom a upečieme. Teplovzdušná rúra tak na 160 - 170 stupňov, cca 20 - 25 minút.
Medzitým si pripravte polevu: v rajnici roztopiť 10 dkg Hery, 15 dkg prášk. cukru, 1.5 dl sladkej smotany alebo mlieka, všetko spolu povariť na slabšom plameni asi 3 minútky a odstaviť. Potom vmiešať 1 lyžičku vanilk. cukru, 5 dkg sekaných vlašských orechov a 5 dkg strúhaného kokosu.
Polevu rozotrieť na ešte horúci koláč a nechať vychladnúť.
Prajem dobrú chuť.
Usporiadat
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti isto si aj jedla chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, citrónová šťava, soľ a prevarená voda.
Naposledy upravil kukučka : 29.03.06 at 21:05
1 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

kukučka
Vlasti isto si aj jedla chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, soľ prevarená voda.
Aj ja mám tahini rada, ale hlavne na sladko - na vianočku s maslom .
S tým cesnakom to určite vyskúšam.
Doma to ale nikomu inému nechutí.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Vlasti isto si aj jedla chalvu.
Tahini je hustá pasta z mletých sezamových semien používaná na Strednom východe na ochutenie zeleninových aj sladkých pokrmov.
Dostať vo veget. predajniach, vyzerá ako hustá horčica, navrchu stojí olej - treba zamiešať - a 250 g stojí cez stovku.
Ja ju mám rada aj na slano, aj na sladko.
Tahini + cesnak, čerstvo mleté korenie farebná zmes, petržlenová vňať, soľ prevarená voda.
Ahá chalva! Voľakedy, keď som ešte mohla jedávať sladké, som to jedla, ale bolo to príšerne sladké, nechutilo mi to!
Ale na slano - to som ešte nemala, ani som to nepočula... Nie je to niečo ako arašidové maslo? Tak to teda nemusím... Ale ak je to koreniaca zmes na mäsko, tak to vyskúšam.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Vlasti je to čistý sezam, bez korenín.
tu sú recepty
http://www.labuznik.com/search_resul...zev+ASC&in=all
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
kukučka
Vlasti je to čistý sezam, bez korenín.
tu sú recepty
http://www.labuznik.com/search_resul...zev+ASC&in=all
Betka, tam je všeličo!!!!!!!!!!!
Ďakujem už si zapisujem na obľúbené stránky.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Už sa opakujem, ale už som tu - myslím na Porade, dala niekoľkokrát link na www.Labuznik.com je tam už 20 000 receptov a ja tam nakuknem každý večer do diskusného fóra a hneď viem čo je nové. Už nesvietiš, zrejme si tam
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

Skúšala som včera ten ananásový koláč urobiť ..... v recepte píšu, že nechať vychladnúť ... u nás vychladnúť nestihol taký bol úžasný :-))) Ďakujem za ďalší skvelý recept ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
kukučka
Už sa opakujem, ale už som tu - myslím na Porade, dala niekoľkokrát link na www.Labuznik.com je tam už 20 000 receptov a ja tam nakuknem každý večer do diskusného fóra a hneď viem čo je nové. Už nesvietiš, zrejme si tam
Kľudne ho prilepuj pravidelne,aspoň potom nemusím hľadať
0 0
Huta Huta

Huta je offline (nepripojený) Huta

Maturantka,ja som mala ten istý problém,ja som dala do tej polevy len orechy a vyzeralo to strašne.Nakoniec mi dcéra povedala,že takýto hrozný koláč som nikdy nevytvorila, syn povedal,že je celkom dobrý.Hoci nemal úspech,ale určite ho ešte vyskúšam,len nedám do polevy ani orechy.ani kokos,polejem ňou koláč,aby vsiakla a až potom posypem kokosom,alebo orechami.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

a inak tú polevu som vôbec nemala takú riedku ako sa tu píše ... keď som dala roztopiť tu heru dala som hned do toho cukor, to som nechala vrieť asi 5 minut a mne to zhustlo a dala som do toho len ten kokos a bolo to skveléééé ....
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Velettka
a inak tú polevu som vôbec nemala takú riedku ako sa tu píše ... keď som dala roztopiť tu heru dala som hned do toho cukor, to som nechala vrieť asi 5 minut a mne to zhustlo a dala som do toho len ten kokos a bolo to skveléééé ....
Súhlasím, ani ja som nemala riedku polevu, ale ak ste dali namiesto smotany mlieko, tak to riedke určite bolo. Ja som ho vylepšila, orechov sekaných som dala 10 dag, pražený kokos 15 dag, takže na vrchu to vyzeralo ako orechová plnka a našim veľmi chutil.
Podotýkam, že orechov môžem dávať viac, lebo mám veľký orech na záhrade, tak si taký prepych dovolím.
0 0
Velettka Velettka

Velettka je offline (nepripojený) Velettka

nie smotanu, nízkotučné mlieko
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ananásový koláč - piekla som ho v sobotu ráno - poobede fuč - supeeeeer, veľmi dobrý, myslím, že ho budem často opakovať.
Ďakujem za super recept.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Ja sa chcem pridať k tým, ktorí chvália tento ananásový koláč. V sobotu som našla papier kde som mala vytlačený tento recept, zistila som, že doma mám všetok potrebný materiál, tak som ho vyskúšala. Celá rodina chválila a mám nariadené ho znovu spraviť.
0 0
magdush magdush

magdush je offline (nepripojený) magdush

Ananásový koláčik som včera upiekla, myslela som si, že bude aj pre kúpačov.
Nevydržal, už je zjedený. Je to výborný a hlavne rýchly recept.
Ja som namiesto Hery použila na polevu ozajstné maslo a sladkú smotanu.
Tá poleva mojim pomocníčkam - 2 dcéry - tak chutila,že som mala strach,aby niečo zostalo aj na koláč.
A ten povrch s tým kokosom a posekanými orechami je podľa mňa v pohode.

Pridávam aj ja jeden rýchly a dobrý...

C i g á n s k y k o l á č
4 vajcia, 20 dkg pr. cukru (môže byť aj menej) a 1 vanilkový cukor vyšľaháme, pridáme 2 dcl oleja, 30 dkg polohr. múky, 1 väčšiu káv. lyžičku sódy bicarbóny. Na koniec prilejeme 7 dcl pohár zaváraniny na drobno pokrájanú aj so šťavou. Kompót by mal byť tvrdší druh - hrušky, jablká, broskyne. Plech vymastíme a vysypeme strúhankou a cesto naň vylejeme.
Pečieme 10 min pri vyššej teplote, potom ešte asi 15 min pri nižšej.
Poleva:
20 dkg kryšt. cukru v 1/8 l vody rozvariť , pridať 15 dkg čokolády. Až by bola hustá, pridať kúsok masla.
Tento koláčik máme veľmi radi a chutí aj všetkým naším známym.
Dobrú chuť!
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

Poleva na ten ananasový koláč sa vydarí ak roztopíte 125 g masla a do toho zamiešate 2 sladké smotany (po 200 ml), 100 g kokosu a 50 g nahrubo nasekaných vlašských orechov - zmiešané dať na horúci koláč, posypať postrúhanou čokoládou a nechať v chladničke odstáť - až potom krájať. Všetko to popije a vrch koláča dobre vyzerá.
0 0
Mackovka Mackovka

Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

zabudla som 150 g praškového cukru (možno dať menej).
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Prosím nemá niekto recept na "panacottu" - taliansky dezert?
Vopred ďakujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Našla som jogurtovú panacottu.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 02.09.06 at 18:30
0 0
Tana74 Tana74

Tana74 je offline (nepripojený) Tana74

Po dlhej dobe som upiekla ananásový koláč a zasa sme sa nevedeli dojesť...
Ja sa pomaly z tých koláčov neunesiem....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať