Zavrieť

Porady

Učtovníctvo v Exceli

Pošle niekto predpripravené šablóny pre jednoduché účtovníctvo v Exceli? Konkrétne kniha jázd,
Kniha pohľadávok a záväzkov
Peňažný denník (Pokladničná kniha)

Určite to pomôže viacerým začínajúcim podnikateľom

Ďakujem
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Prikladám Ti link, kde som dávala prílohy v exceli, nájdeš si tam knihu záväzkov, peňažný denník, inventarizácie, faktúry......... Pozri si všetky listy priloženého súboru.
http://www.porada.sk/t6742-p5-bankov-vpis.html
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
tommail tommail

tommail je offline (nepripojený) tommail

Ďakujem lenkak, je to pekne spracované.

Namal by ešte niekto knihu jázd?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

V začiatkoch v r. 1993 som si v CALK-u 602 obdoba excelu spravil PD s tým, že mi to zapisovalo tam kde som to potreboval vrátane DPH pri nahodení textu a sumy buď do pokladne alebo banky. To bola tabulka plná vzorcov a malá nepozornosť mohla spôsobiť špatný výpočet alebo súčet. Na učenie to bolo výborné ale už by som sa k tomu nevrátil, keď súčasné SW poskytujú maximálny komfort a mnohé za "zanedbateľnú" cenu.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Manual
V začiatkoch v r. 1993 som si v CALK-u 602 obdoba excelu spravil PD s tým, že mi to zapisovalo tam kde som to potreboval vrátane DPH pri nahodení textu a sumy buď do pokladne alebo banky. To bola tabulka plná vzorcov a malá nepozornosť mohla spôsobiť špatný výpočet alebo súčet. Na učenie to bolo výborné ale už by som sa k tomu nevrátil, keď súčasné SW poskytujú maximálny komfort a mnohé za "zanedbateľnú" cenu.
Zrejme o rok-dva som Ťa predbehol a robil som to vo Frameworku (alebo tak nejako sa ten predchodca excelu volal). Bŕŕŕ
A ešte Ťa doplním - možno pre celkom malé JU použiť aj rôzne demo-verzie. Často majú obmedzenie len v počte položiek a podobne.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

stiahni sa Alfu, máš tam všetko aj DP
0 0
tommail tommail

tommail je offline (nepripojený) tommail

Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA. Ak účtujem v SW, musím mať pri kontrole aj vytlačený denník, knihu jázd apod. Alebo stači to mať len v programe?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja si zvyknem denník vytlačiť. Lebo kontrola to chce mať na papiery, nebude sa Ti kukať do PC. A ja používam aj softvér - MRP, len pri jednom JU používam Open Office, (podobné Excelu), ktorý je zadarmo, a sú tam podobné funkcie ako v Exceli. Mám spravený denník, pohľadávky a záväzky, celú inventarizáciu. Ale odporučam pri väčšej firme mať sotvér.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

tommail
Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA.
Ja robím všetko v Exceli. Skúsim ti tiu prilepiť môj PD. Popozeraj, ak budeš potrebovať vysvetlenie, ozvi sa.
Naposledy upravil Evanka : 04.10.06 at 13:21
0 0
bryan bryan

bryan je offline (nepripojený) bryan

tommail
Ako vidím z Vašich príspevkov, nie ste veľmi zastancami excelovských aplikácií ale skôr preferujete SW ako napr. ALFA. Ak účtujem v SW, musím mať pri kontrole aj vytlačený denník, knihu jázd apod. Alebo stači to mať len v programe?
nic nemusis tlacit az do momentu, kym ta kontrola nevyzve predlozit tlacenu formu. inymi slovami, ukladat elektronicky je ok ak je kedykolvek vytlacitelne.
0 0
tommail tommail

tommail je offline (nepripojený) tommail

Evanka,

Ďakujem za vzor. Je to pekne spracované. Zatiaľ nemám otázky k funkčnosti, ale keď začnem účtovať určite sa nejake vyskytnú, potom sa ozvem.

Teraz by ma len zaujímalo, či musím do PD vyplňovať aj prostriedky v peňažnom ústave (nestačia výpisy s banky???).

Musím vyplňovať všetky stĺpce (výdavky nezahrnuté do ZD, príjmy zahrnute do ZD, ...)
Nemohla by si mi prosím poslať PD s niekoľko fiktívne vyplnenými riadkami (pre lepsiu názornosť).


Ďakujem
Peter - Tommail
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

tommail
Evanka,

Ďakujem za vzor. Je to pekne spracované. Zatiaľ nemám otázky k funkčnosti, ale keď začnem účtovať určite sa nejake vyskytnú, potom sa ozvem.

Teraz by ma len zaujímalo, či musím do PD vyplňovať aj prostriedky v peňažnom ústave (nestačia výpisy s banky???).

Musím vyplňovať všetky stĺpce (výdavky nezahrnuté do ZD, príjmy zahrnute do ZD, ...)
Nemohla by si mi prosím poslať PD s niekoľko fiktívne vyplnenými riadkami (pre lepsiu názornosť).


Ďakujem
Peter - Tommail
Prostriedky v PÚ zapisujem podla termínu, kedy odosielam z účtu. Na konci mesiaca pripíšem poplatky a skontrolujem, či mi sedí stav účtu.
0 0
enzo enzo

enzo je offline (nepripojený) enzo

Dobrý deň prajem Evanka,

mohol by som Vás aj ja poprosiť o poslanie toho PD aj s nejakými fiktívne vyplnenými položkami? Nejako sa v tom neviem vyznať a veľmi by mi pomohlo, keby som mal nejaký vzor od ktorého by som sa mohol odraziť. Ďakujem Vám vopred veľmi pekne a som potešený, že existuje takýto portál plný ochotných ľudí.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

enzo
Dobrý deň prajem Evanka,

mohol by som Vás aj ja poprosiť o poslanie toho PD aj s nejakými fiktívne vyplnenými položkami? Nejako sa v tom neviem vyznať a veľmi by mi pomohlo, keby som mal nejaký vzor od ktorého by som sa mohol odraziť. Ďakujem Vám vopred veľmi pekne a som potešený, že existuje takýto portál plný ochotných ľudí.
Skúsim tam niečo doplniť, vydrž!
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Doplnila som v rýchlosti pár riadkov. Pre začiatok ti to možno pomôže. Ak budeš mať veľa položiek, je však asi lepšie nejaký hotový SW.
Naposledy upravil Evanka : 04.10.06 at 13:20
0 0
enzo enzo

enzo je offline (nepripojený) enzo

To mi určite pomôže - ďakujem veľmi pekne. Asi ešte natrafím na problémy, ale zatiaľ super. Do kolonky číslo dokladu dám čísla prijatých a vydaných faktúr očíslované chronologicky od začiatku roka?
0 0
Berny Berny

Berny je offline (nepripojený) Berny

lenkak Pozri príspevok
Prikladám Ti link, kde som dávala prílohy v exceli, nájdeš si tam knihu záväzkov, peňažný denník, inventarizácie, faktúry......... Pozri si všetky listy priloženého súboru.
http://www.porada.sk/t6742-p5-bankov-vpis.html
Zdravim.
Pozeral som ten link a penazny dennik som nenasiel. Potreboval by som nejaky vzor pre penazny dennik a pripadne dalsiu evidenciu v JU. Co sa tyka mojich znalosti z uctovnictva, som absolutny zaciatocnik a s uctovnicku terminologiu este len vstrebavam.
Penazne denniky v Exceli som na nete nasiel 3x, kazdy ma ine pomenovanie stlpcov (okrem tych na zaciatku), takze teraz uz vobec neviem kde je sever.
Viete mi niekto pomoct, poradit.
Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v linku je viacero príloh súvisiace s účtovnictvom,
tu nájdeš denník, pre neplatcu dph.
http://www.porada.sk/showpost.php?p=111680&postcount=74
0 0
Berny Berny

Berny je offline (nepripojený) Berny

Za penazny dennik dakujem. Rad by som vediet co sa tyka toho dennika:
- kazdy ten stlpec musi mat take ciselne oznacenie ako je uvedené ?
- kazdy stlpec musi byt pomenovany tak ako je uvedene ?
Mam stiahnutych viac suborov a su rozdielne jak v cislovani tak v popise stlpcov.

Este by som potreboval vediet ake udaje treba pri JU bez DPH viest.

Co som zatial zistil tak budem potrebovat:
- Penazny dennik
- Evidenciu odoslanych a prijatych faktur
- Evidenciu pohladavok a zavazkov
- Pokladnicnu knihu
- Evidenciu o majetku (z toho mam poriadny gulas v hlave)
- Prijata a odoslana posta (to neviem ci je nutne)

Ziaden sklad nebudem potrbovat ani evidenciu jazd.

Kde by som mohol este najst seriozne navrhy v Exceli pripadne v OO pre tuto dalsiu evidenciu ?

Od vcera viem o porade, stiahol som si par penaznych dennikov (kazdy iny) a zatial som si v OO urobil svoj. Praca s tabulkovym procesorom nieje problem no uctovnictvo je pre mna problem, i ked mi uz davno nikto povedal ze JU je jednoduche.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Berny Pozri príspevok
Za penazny dennik dakujem. Rad by som vediet co sa tyka toho dennika:
- kazdy ten stlpec musi mat take ciselne oznacenie ako je uvedené ?
- kazdy stlpec musi byt pomenovany tak ako je uvedene ?
na obe nie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať