Zavrieť

Porady

Záväzky v ALFE ?

Začínam v ALFE a prosím o radu ako zaúčtovať mzdy do záväzkov.Mám to zaúčtovať cez int.doklad ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    V Alfe máš evidenciu záväzkov . Otvoríš "klikneš pridaj " V pravo je vyššie " Typ dokladu " vyberieš a klikneš , že sa jedná o mzdy . Všetko podľa okienok vypíšeš podľa výplatnej listiny . Tak isto pokračuješ aj pri fondoch .

    Pri ich úhrade - účtovaní v peňažnom denníku ,zasa odpíšeš zo záväzkov . Dostaneš sa tam aj cez F7 - vyber sumu . Vo VPD musíš mať ale zakliknuté uhradiť záväzok a na otázku či uhradiť " klikneš "áno " : tým úkonom sa Ti vyplatená suma odpíše aj z evidencie záväzkov .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.02.06 at 10:21

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    Ale ako doklad o zaúčtovaní netreba nič prikladať, či stačí len výplatná listina ?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Wibko
    Ale ako doklad o zaúčtovaní netreba nič prikladať, či stačí len výplatná listina ?
    Ja osobne to robím tak , že kópiu výplatnej listiny priložím do evidencie záväzkov a na tú kópiu si napíšem ručne poradové číslo . Originál výplatky priložím k VPD . alebo ak vyplácam cez BÚ tak k výpisu .

    Wibko je offline (nepripojený) Wibko

    Wibko
    A ešte k SF doteraz to pre mňa bolo jasné ale po prezretí skúšobného príkladu v ALFE som sa trochu rozladila,myslím zaúčtovanie v PD. Ako to vlastne je ?

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    Prosím Vás, kde mám zaúčtovať daň zo mzdy v JU a odvody, ktoré platí zamestnávateľ z miezd a ktoré platí zamestnanec.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    va1ke
    Prosím Vás, kde mám zaúčtovať daň zo mzdy v JU a odvody, ktoré platí zamestnávateľ z miezd a ktoré platí zamestnanec.



    daň zo mzdy - mzdy
    odvody - platby do fondov

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    a tá daň je zdaniteľný výdavok a aj ten odbod, ktorý platí zamestnanec? ja som do teraz učtovala len mzdy v PU a tam je to trochu inak. tak preto sa pýtam. v tomto nie som celkom doma.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    va1ke
    a tá daň je zdaniteľný výdavok a aj ten odbod, ktorý platí zamestnanec? ja som do teraz učtovala len mzdy v PU a tam je to trochu inak. tak preto sa pýtam. v tomto nie som celkom doma.
    V jednoduchom účtovníctve daň zo mzdy a odvody za zamestnancov a zamestnancov sú výdavkom OVZ .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    va1ke
    OVZ-je výdavok ovplyvňujúci základ?
    áno...........

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    Ešte sa vrátim k tým záväzkom: za 12/2004 som vyplácala zamestnancom zo SF nejaký príspevok priamo cez mzdy - soft OLYMP, takže cez export-import dokladov mi automaticky prebehli záväzky do ALFY, okrem iného aj záväzok nazvaný "Refundácia sociálneho fondu" s mínusovým znamienkom vo výške čerpania SF (btto). Teraz neviem, ako tento záväzok zlikvidovať. Súčasťou záväzku "mzdy na výplatu" je aj ten príspevok zo SF, vyplatený zamestnancom vo výplate. Ten som z prev. réžie cez int. doklad vystornovala, len neviem, čo s tou refundáciou? Ako to, prosím, riešite ostatní?

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    petovsan
    Ešte sa vrátim k tým záväzkom: za 12/2004 som vyplácala zamestnancom zo SF nejaký príspevok priamo cez mzdy - soft OLYMP, takže cez export-import dokladov mi automaticky prebehli záväzky do ALFY, okrem iného aj záväzok nazvaný "Refundácia sociálneho fondu" s mínusovým znamienkom vo výške čerpania SF (btto). Teraz neviem, ako tento záväzok zlikvidovať. Súčasťou záväzku "mzdy na výplatu" je aj ten príspevok zo SF, vyplatený zamestnancom vo výplate. Ten som z prev. réžie cez int. doklad vystornovala, len neviem, čo s tou refundáciou? Ako to, prosím, riešite ostatní?
    Prosíííííím, vie mi niekto našepkať?

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    petovsan
    Ešte sa vrátim k tým záväzkom: za 12/2004 som vyplácala zamestnancom zo SF nejaký príspevok priamo cez mzdy - soft OLYMP, takže cez export-import dokladov mi automaticky prebehli záväzky do ALFY, okrem iného aj záväzok nazvaný "Refundácia sociálneho fondu" s mínusovým znamienkom vo výške čerpania SF (btto). Teraz neviem, ako tento záväzok zlikvidovať. Súčasťou záväzku "mzdy na výplatu" je aj ten príspevok zo SF, vyplatený zamestnancom vo výplate. Ten som z prev. réžie cez int. doklad vystornovala, len neviem, čo s tou refundáciou? Ako to, prosím, riešite ostatní?
    Ak som to správne pochopil, tak príspevok zamestnanci fyzicky dostali vo výplate a vadí ti tam v KZ len neuhradený záväzok a ešte aj s mínusom. Neviem prečo je tam mínus, ale ja by som to riešil tak, že v KZ ten záväzok dám oprav, otvorí sa mi a v ľavo dolu dám pridaj a uhradím ho s datumom aj č. dokladu aký mám na výplatu mzdy, lebo vtedy ten príspevok zamestnanci dostali. Nikde inde ho nedám zapísať, lebo len ho formálne likvidujem =uhrádzam. A už ti nebude svietiť na ružovo. Asi toľko.
    Pekné ránko...

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Cez peňažný denník urob výdavok neovplyvňujúci základ dane a zo záväzkov vyber SF a označ Zápis do evidencie SF - ak ho v Alfe eviduješ - a doplň text - Čerpanie SF, aby sa Ti aj tam znížil zostatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.