Zavrieť

Porady

Nováčik v MRP

Ahojte, prosím o radu kde mám zapisovať prijaté faktúry v programe MRP? Dočítala som sa že to niektorí zapisujú priamo do účtovného denníka. Prenesú sa takto zapísané údaje aj do knihy záväzkov, alebo to treba urobiť osobitne?
Začínam s týmto programom a zdá sa mi otrasný! Prosím raďte.
Usporiadat
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

daska64
Ahojte, prosím o radu kde mám zapisovať prijaté faktúry v programe MRP? Dočítala som sa že to niektorí zapisujú priamo do účtovného denníka. Prenesú sa takto zapísané údaje aj do knihy záväzkov, alebo to treba urobiť osobitne?
Začínam s týmto programom a zdá sa mi otrasný! Prosím raďte.
Máte DOS alebo Windovs program?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Každý program pri začiatku je práve najťahší. ale keď prejdeš určitými základnými prvkami, bude sa pozdávať celkom "normálny". Aj keď každý program má svoje muchy, ani MRP bez nich nie je.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Súhlasím s Lenkou, každý soft má svoje plusy aj mínusy. Ja účtujem v MRP DOS ak bude potrebné môžem poradiť.
0 0
daska64 daska64

daska64 je offline (nepripojený) daska64

ondrejvla
Súhlasím s Lenkou, každý soft má svoje plusy aj mínusy. Ja účtujem v MRP DOS ak bude potrebné môžem poradiť.
Ďakujem, ja mam WIN. Je to aspon trochu rovnake?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
MRP DOS, a MRP Win sú dve veľmi rozdielne veci. Ale aj na verziu Win sa môžeš kľudne pýtať. Hneď Ti idem zodpovedať na tvoju otázku.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nie je to rovnaké. Účtuješ v JÚ alebo PÚ? Ja mám JÚ, už to bude pomaly rok čo som si ho objednala a zvykla som si, tiež sa mi zdalo otrasné spočiatku.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Najprv si faktúru zapíšeš do Agendy - Faktúry prijaté. Hneď ako zapíšeš fa - dáš OK, program sa Ťa opýta, či chceš zaúčtovať fa do denníka. Môžeš dať áno a hneď si predkontuješ fa v denníku. Sám Ťa hodí do denníka. Keď budeš faktúru uhrádzať, tak sa vrátiš naspäť na faktúru, klikneš na ikonu uhradiť, zadáš potrebné údaje, dátum, doklad, sumu a automaticky Ti program prenesie do denníka, k tým zaúčtovaným zápisom
Ináč kľudne choď do tém MRP a nájdeš tu veľa vecí popísané ohľadom MRP-Win.
0 0
daska64 daska64

daska64 je offline (nepripojený) daska64

DanielaSĽ
Nie je to rovnaké. Účtuješ v JÚ alebo PÚ? Ja mám JÚ, už to bude pomaly rok čo som si ho objednala a zvykla som si, tiež sa mi zdalo otrasné spočiatku.
Mám PU a ešte k tomu mesačné DPH s koeficientom!!!
Problém je v tom , že keď zadávam cez "prijaté faktúry" neviem tam nejako zosúladiť tie sumy. No HOROR!!!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Písala o PU, predpokladala som, že sa jedná o PU, nakoľko si spomínala účtovný denník.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Dá sa aj to, vždy keď máš nulové DPH, sumy oslobodené od DPH, tak choď na čiastky, a celú sumu oslobodenú od DPH daj do kolonky MIMO DPH.
0 0
daska64 daska64

daska64 je offline (nepripojený) daska64

lenkak
Písala o PU, predpokladala som, že sa jedná o PU, nakoľko si spomínala účtovný denník.
+

Ďakujem za všetky rady, musím sa s tých trošku pohrať. Snáď na to prídem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ešte treba dávať správne typy kódov. To je veľmi podstatná vec.
0 0
levelo levelo

levelo je offline (nepripojený) levelo

Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať, načo sú dobré skupiny zápisov v MRP - windows - PU. Musím zaraďovať jednotlivé zápisy aj do skupín? Nebudem mať potom problém vložiť ďalšie údaje? Mám v sro len málo položiek, ale chcem ich postupne nahadzovať rovnakého druhu - napríklad drobný nákup za celý rok, vydané faktúry za celý rok a tak.
Ď a k u j e m z a p o m o c
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja skupiny zápisov napr. pri DF (viac zápisov pri fa. už nemám, iba tie čo s ňou súvisia) používam takto:
datumy.JPG  
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zrejme robím v MRP WIN niečo nesprávne... Prosím, ak mi vie niekto poradiť, budem veľmi vďačná.
Pri zadávaní faktúr, vyplním hlavičku, nahodím sumy fa, bez DPH, DPH, ukáže sa mi suma celkom, dám OK a v zozname faktúr sa mi ukáže fa, síce s hlavičkou, ale bez súm. Niekde sa mi stratí suma celkom, aj suma k úhrade. A nedá sa to nijako opraviť. Ak fa opätovne vyplním číslami, tak znovu mi zmiznú... Musím ukončiť celý program a znovu doň vstúpiť, aby som mohla pokračovať v zadávaní fa. Po čase sa to znova zopakuje.
Veľmi ma to rozčuľuje, ale neviem prísť na to, čo robím nesprávne.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Anja111 Pozri príspevok
Zrejme robím v MRP WIN niečo nesprávne... Prosím, ak mi vie niekto poradiť, budem veľmi vďačná.
Pri zadávaní faktúr, vyplním hlavičku, nahodím sumy fa, bez DPH, DPH, ukáže sa mi suma celkom, dám OK a v zozname faktúr sa mi ukáže fa, síce s hlavičkou, ale bez súm. Niekde sa mi stratí suma celkom, aj suma k úhrade. A nedá sa to nijako opraviť. Ak fa opätovne vyplním číslami, tak znovu mi zmiznú... Musím ukončiť celý program a znovu doň vstúpiť, aby som mohla pokračovať v zadávaní fa. Po čase sa to znova zopakuje.
Veľmi ma to rozčuľuje, ale neviem prísť na to, čo robím nesprávne.
Nikedy treba do položky počet MJ napísať 1, aj mne to tak kedysi robilo, tiež som študovala čo môžem robiť zle.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Anja111 Pozri príspevok
Zrejme robím v MRP WIN niečo nesprávne... Prosím, ak mi vie niekto poradiť, budem veľmi vďačná.
Pri zadávaní faktúr, vyplním hlavičku, nahodím sumy fa, bez DPH, DPH, ukáže sa mi suma celkom, dám OK a v zozname faktúr sa mi ukáže fa, síce s hlavičkou, ale bez súm. Niekde sa mi stratí suma celkom, aj suma k úhrade. A nedá sa to nijako opraviť. Ak fa opätovne vyplním číslami, tak znovu mi zmiznú... Musím ukončiť celý program a znovu doň vstúpiť, aby som mohla pokračovať v zadávaní fa. Po čase sa to znova zopakuje.
Veľmi ma to rozčuľuje, ale neviem prísť na to, čo robím nesprávne.
Mne v takomto prípade pomohla reindexacia a optimalizácia údajov cez Údržbu dát.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Monika V. Pozri príspevok
Nikedy treba do položky počet MJ napísať 1, aj mne to tak kedysi robilo, tiež som študovala čo môžem robiť zle.
1 píšem stále, ale nepomáha to. Ďakujem však za odpoveď.

smith Pozri príspevok
Mne v takomto prípade pomohla reindexacia a optimalizácia údajov cez Údržbu dát.
A toto idem vyskúšať. Snáď to pomôže. Tiež veľmi pekne ďakujem.
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Prosím pomóc! Som už zúfalá a asi nekompletná. Konečne som zriešila samozdanenie v MRP, kuknem na DPH, že ako sa mi to tam započítalo a kde sa vzala, tam sa vzala v riadku 13 číslica -1. Má tam byť alebo je voľačo zmotané. Zachráňte ma, už si to asi hodím
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuzu247 Pozri príspevok
Prosím pomóc! Som už zúfalá a asi nekompletná. Konečne som zriešila samozdanenie v MRP, kuknem na DPH, že ako sa mi to tam započítalo a kde sa vzala, tam sa vzala v riadku 13 číslica -1. Má tam byť alebo je voľačo zmotané. Zachráňte ma, už si to asi hodím
Daj si nasledovné:
Účtovný denník - Výstupy - Zoznam DPH dokladov - nastav si obdobie - Ukážka - Typ DPH si daj kód 13.

Takto ti zobrazí čo je tých -1, a budeš vedieť to opraviť. Najde ti doklad.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať