Zavrieť

Porady

práca na dohodu, nočná práca a daňový bonus na dieťa

manžel pracuje na dohodu aj nočné služby. Má nárok na príplatok za prácu v noci a vo sviatok? Taktiež má nárok na daňový bonus na dieťa? Našla som množstvo článkov, ja by som však potrebovala konkrétne kde v zákone to nájdem. Hľadám, ale nejak sa mi nepodarilo nájsť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ami1 Pozri príspevok
    odpracuje mesačne cca 220 hodín, jeho príjem po odvedení preddavkov bol cca 350 E
    Mesačný nárok na DB mu vznikne v prípade, ak jeho hrubý mesačný príjem dosiahne aspoň 1/2 mesačnej minimálnej mzdy. U zamestnávatela treba podpísať Vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov, v ktorom si uplatní poberanie DB. Priloží rodné listy detí + potvrdenie o návšteve školy ak ide o dieťa po skončení povinnej školskej dochádzky. Predpokladám, že ide o dieťa vlastné, alebo dieťa manželky a zamestnanec s ním žije v spoločnej domácnosti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ami1 Pozri príspevok
    keď nemáš šancu sa inde zamestnať, budeš pracovať na dohodu za daných podmienok, a zamestnávateľ si s tebou robí čo chce. Prosím ešte ten príplatok za nočné, ale potrebujem skôr konkrétnu citáciu zákona, nech môže argumentovať u zamestnávateľa
    citáciu akého zákona ? Reagovala som na počet hodín (zrejme ti ich oficialne nevykazujú) - lebo na dohodu o prac.činnosti môžeš odpracovať max. 10 hod. týždenne. Na dohodu o vykonaní práce max. 350 hod. ročne.

    Odpoveď k DB máš v predch.príspevku.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pýtaš sa na nárok na DB spätne za rok 2012, alebo mesačne v roku 2013 ?

    Aká je výška jeho príjmu ? (celkom za rok 2012 a mesačná v roku 2013)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ami1 Pozri príspevok
    odpracuje mesačne cca 220 hodín, jeho príjem po odvedení preddavkov bol cca 350 E
    Mesačne 220 hod. ? To ako dlho bude na dohodu u zamestnávatela pracovať ? (na aké obdobie je uzatvorená ) ?

    ami1 je offline (nepripojený) ami1

    ami1
    keď nemáš šancu sa inde zamestnať, budeš pracovať na dohodu za daných podmienok, a zamestnávateľ si s tebou robí čo chce. Prosím ešte ten príplatok za nočné, ale potrebujem skôr konkrétnu citáciu zákona, nech môže argumentovať u zamestnávateľa

    práca na dohodu, nočná práca a daňový bonus na dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.