Zavrieť

Porady

ktorú značku pneumatik

žena
Ahoj potrebovala by som poradit chcem kúpit manželovi k narodeninám letné pneumatiky na oktaviu 205/55 R16 no niem ktorá značka je dobrá a nemala by byt moc drahá
Naposledy upravil Dav : 25.03.13 at 20:40
Usporiadat
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

No však ok, však ani moje neboli najlacnejšie. Až keď boli na diskoch som si všimol made in. Na ceste aj na vode držia dobre, to som už napísal, ale sa dosť rýchlo derú a myslím že sú dosť hlučné. Tiež sú ER 300.
IMG_0077.jpg  
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
miguel.santoro Pozri príspevok
ehm, niekto tu nadával na Bridgestone ... akože, neviem prečo, ale osobne mám Bridgestone Turanza ER300 205/55 R16. Vrelo odporúčam. Vystriedal som už viacero značiek - Micheline, Dunlop, Continental. Ale s tými Turanzami som nadmieru spokojný. Vôbec niesú hlučné, ako bolo spomínané. Vyrobené sú v Anglicku. Žiadne Poľsko, ako bolo spomínané. Viacero ľudí ich má v mojom okolí a každý si pochvaľuje. Ináč, zachránili mi život, keď som v rýchlosti 90km/h vletel do prietže mračien a cestou sa doslovne - potok - vody o výške asi 15cm. Už som sa videl v priekope, keď na moje prekvapenie s autom to absolútne nič nespravilo. Preletel som ten asi 3metre dĺhy - potok -. Aj cena je teraz v pohode. Na nete sa daju kúpiť za 65€. Cena je skvelá. Vrelo ich odporúčam. Nebudete ľutovať.
ja som ich kúpil v Prešove pre švagra z Švajčiaska na Hondu Hybrid, bol veľmi spokojný, jazdil dva roky kým predal auto aj s gumami.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

www.rajpneu.cz
Vynechajte lacne a nezname znacky a vyberajte

maju vela ks skladom, dopravu zadarmo, rychle dodanie
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

babicka1 Pozri príspevok
Ahoj potrebovala by som poradit chcem kúpit manželovi k narodeninám letné pneumatiky na oktaviu 205/55 R16 no niem ktorá značka je dobrá a nemala by byt moc drahá
keby mi muz kupil k narodkam gumy na auto, tak by to asik neprezil
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

babicka1 Pozri príspevok
....a nemala by byt moc drahá
To čo je drahé, je dosť relatívne... Treba si uvedomiť, že pneumatika je jediná styčná plocha auta s vozovkou a šetriť práve na tomto mieste sa nie vždy musí oplatiť....

Pozri si posledné testy ADAC a vyberaj z najlepšie umiestnených pneumatík

http://www.az-pneu.sk/testy-pneu/let...-205-55-16-116
Naposledy upravil dalid : 26.03.13 at 12:22
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

arizona Pozri príspevok
keby mi muz kupil k narodkam gumy na auto, tak by to asik neprezil
Alebo moj kolega...kupil som zene na vianoce vysavač.....iba raz....ale auto by mohol ne??.... GUmy to je take blbé
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
No už som kúpila, neviem či dobre HANKOOK K415 dakujem všetkým za rady,no na drahšie som už nemala
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

hlavne aby neboli 4 ročné - ako zistiť vek http://www.pluska.sk/ekonomika/auto/...neumatiky.html
1 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

babicka1 Pozri príspevok
No už som kúpila, neviem či dobre HANKOOK K415 dakujem všetkým za rady,no na drahšie som už nemala
Ako som už písal, veľa záleží od toho kam, koľko a ako jazdí.
1 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ešte dám jeden tip pre tých,čo budú čítať túto tému,keďže zadavateľka si už pneu kupila,

Michelin Primacy HP

v testoch veĺmi dobre vysledky na mokrom povrchu, dlhá životnosť a vysoký kilometrový výkon , kratšia brzdná dráha
komfort tichej jazdy /na kvalitných povrchoch/

ja ich mám na aute ktoré samo bez posadky váži 1600 kg , mam zatiaľ najazdených 1200 km a spokojnosť,
potvrdzujem excelentné vlastnosti na mokrých povrchoch za týchto nizkých teplot

/ano jazdím jazdím na letných aj teraz v zime, no a čo ? do hor sa nechystám
a po udržiavaných mokrých cestách to celkom ide, počasie ma trochu zaskočilo,naschvál som objednal nové auto až na marec, aby som nemusel s ním jazdiť v zime a ono to vypálilo presne naopak.../
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

deane7 Pozri príspevok
Ako som už písal, veľa záleží od toho kam, koľko a ako jazdí.
A tiež veľmi záleži na rozmere pneumatiky a na hmotnosti a výkone auta na ktorom bude používaná.

Pneumatika vhodná pre rozmer 13' a výkon auta 70 koní, určite nebude postačovať pre rozmer 17' a výkon 200 koní
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Indeed Pozri príspevok
Pneumatika vhodná pre rozmer 13' a výkon auta 70 koní, určite nebude postačovať pre rozmer 17' a výkon 200 koní
http://www.az-pneu.sk/rady-informacie
Teraz som asi trochu natvrdlý lebo nechápem čo tým chceš povedať. Však hádam nebude naťahovať 13-tky na 17-tkové disky. A rýchlostné či záťažové indexy je treba samozrejme dodržať. Myslím že kto kupuje lacnejšie gumy nejazdí asi s týmto:
url.jpg  
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

na pneu celkom dobre platí porekadlo :
nie som tak bohatý, aby so si kupoval lacné veci...
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Potrebujem kúpiť letné pneumatiky, dojazdili sme na zimných nakomplet, minulú zimu, leto a túto zimu bez prezutia. Už sú tak na pokutu.
V TP píšu, že máme mať pneumatiky 165/70 R 14, 81 S.
V servisoch sú drahí, hľadala som na webe a mám dve možnosti.
Lacnejšie Matadorky, akurát majú index rýchlosti T, ale to môže byť.
Druhé, zn. Bridgestone sú s indexom S, za 45,45€.
Môj muž je dosť "agresívny" vodič, dupe stále plyn, brzda, plyn, brzda, má ťažkú nohu. Výber nechal na mňa.
Viem, že Matador je dobrý, možno tu je značka drahá. Čo objednať?
Výkon auta max. je 51 kW.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Na naše cesty a na 51kW budú stačiť aj naše Matadorky (keď roz*rbe na diere Bridgestony - bude nadávať jak pohan, keď Matadorky, aspoň si povie, že ako dobre, že tam nenasadil tie Bridge....). A 130 km/h vydržia (dúfam že mužíček nie je odchovancom Vettela ).
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

misoft Pozri príspevok
Na naše cesty a na 51kW budú stačiť aj naše Matadorky (keď roz*rbe na diere Bridgestony - bude nadávať jak pohan, keď Matadorky, aspoň si povie, že ako dobre, že tam nenasadil tie Bridge....). A 130 km/h vydržia (dúfam že mužíček nie je odchovancom Vettela ).
No, už som objednala, vo Svidníku. Tie drahšie.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Ja by som skromne podotkol,že prečo nadavali na Matadorky,

ja som jazdil na Matador Stella MP-12 , neskutočne ch***vé gumy (!!!)

z toho dovodu že vnutorná štruktura týchto pneumatik/kordy/ sa časom naruší, následkom nárazov a otrasov
na "kvalitných" slovenských cestách, a auto začne pri vyšších rychlostiach "plávať" a tiež pneumatiky
neskutočne "hádžu" pri rýchlostiach okolo 100-110 km/h a trasie volantom.

ked som obul Firestone Multihawk, trasenie volantom prestalo a ja som si myslel,že som presadol do iného auta...

Takže nie je pneumatika ako pneumatika,

ale čo som videl najnovšie Matadory trebars Elite 2 alebo Elite 3 alebo ešte novšie, tam sa to už viacej podobá na Continental a kvalita išle tiež hore , oproti pneu Matador spred 10 rokov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Indeed Pozri príspevok
ked som obul Firestone Multihawk, trasenie volantom prestalo a ja som si myslel,že som presadol do iného auta...
...od utorka na nich behám ....celkom ujdú ...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Ja jazdím na Goodyer Eagle - zimné. Plánujem vymeniť letné za Michelin. Stále si dovolím tvrdiť, že nie som taká bohatá, aby som kupovala lacné veci - myslím tým najmä to, že radšej si kúpim kvalitnú a overenú značku. Matador - ďakujem, neprosím.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja mám nejaké,že KLEBER..., letné mám Matadorky, ale tie už sú 3 roky na balkone-3 roky v kuse jazdím na zimných...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať