Zavrieť

Porady

Výmena občianskeho preukazu - poplatok tesne pred skončení platnosti?

Dobrý den, dnes som si bol vybaviť nový občiansky preukaz, ktorý mi končí zajtra. Pani pri pokladni mi povedala, že musím zaplatiť poplatok 16,50€, lebo je poškodený. Upozornil som ju,že mu končí platnosť a práve preto som ho prišiel vymeniť. Ona stále, že je poškodený, tak som zaplatil poplatok. V žiadosti je uvedené: Vydanie OP ako náhrada za žničený, poskodený... Nie výmena pred koncom platnosti.
Podľa ich stránky http://www.minv.sk/?spravne-poplatky-2 , by som mal byť od platenia oslobodený. Mám nárok na vrátenie peňazí?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    a čo ako?ak bol poškodený!!tak tam máš poplatok-zvýšený..dnes bol ešte platný...mal si ísť zajtra
    lujza.j aby tu teraz truchlil

    erik555 je offline (nepripojený) erik555

    erik555
    A bol poskodeny? Ako velmi? To je asi preto, ze si ho mal pri poskodeni ist vymenit za ten poplatok...tak teraz oni si nemozu nechat ujst 16,50€...co k tomu dodat?

    zlatka.b je offline (nepripojený) zlatka.b

    zlatka.b
    moja skúsenosť z novembra 2013 : platnosť OP skončila 18.11.2013 Na oddelenie PZ v Bratislave som zašla 19.11.2013, občiansky mi zobrali, pretože už bol neplatný, podpísala som žiadosť a dostala som otázku, či ho chcem vydať do 2 dní za poplatok 20 eur. Nechcela som. V stredu 21.11.2013 mi prišla SMS, že nový OP je pripravený na odovzdanie. do 2 dní a bez poplatku. Keby som zaplaila, tak by bol tiež v stredu do 2 dní, len by som nevedela, že to ide aj bez poplatku.
    lujza.j to je síce pekné, ale ak by som ho potrebovala na istotu mať...zaplatím si zrýchlené vydanie.....lebo toto mohla byť náhoda....

    stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

    stormcatcher
    ..ja som išiel vymeniť po dvoch mesiacoch /aj nato ma pošta upozornila pri preberaní zásielky/, a neplatil som nič. Pani ani nenaznačila, že by som mal niečo platiť.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nenapadlo Ti , že by mohlo ísť aj o pokutu ???
    Nakoľko si nedodržal zákon č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch :

    - požiadať o vydanie občianskeho preukazu najneskôr 30 dní pred uplynutím (časovej) doby platnosti občianskeho preukazu,
    avalik (4) Na priestupky a ich prejednávanie sa vzťahuje všeobecný predpis o priestupkoch.10) ... pani za prepazkou podla mna nie je opravnena rozhodovat o priestupkoch
    buchač Ale trt ..........
    Ona nerozhoduje ...ona vykonáva ....teda ak je to oprávnené .....

    Dlabem na to ....
    Jeden si neplní povinnosť a potom sa ešte mieni sťažovať ...domáhať ...

    Pomaly na ústavný súd môže dať ....

    Výmena občianskeho preukazu - poplatok tesne pred skončení platnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.