Zavrieť

Porady

Stavebne na pristupovu cestu

Potrebujem poradiť. Mám pozemok , na ktorom sú stavebné pozemky. Chcem na jednom z týchto pozemkov vybudovať prístupovú cetu.
Na stavebnom úrade mi povedali, že MUSÍM mať podpísanú zmluvu o budúcej zmluve s obcou. Je to skutočne podmienka ?
Nemôžem byť vlasníkom ja, ak je na danom pozemku ťarcha s prístupovým právom pre vsetky ostatné pozemk a o prevode sa rozhodnúť, až po vybudovaní cesty?
Prosím dajte mi vedieť aké su podmienky pre stavebné konanie na prístupovu cestu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Záleží na tom, komu patrí pozemok, na ktorom chcete vybudovať cestu, a či je plánovaná v územnom pláne.
    1. Ak patrí mestu a v UPN je plánovaná miestna komunikácia, môžete ju vybudovať, ale už od územného rozhodnutia musia byť stanovené podmienky, za akých ju mesto prevezme do majetku a správy
    2.Ak je to Váš pozemok , treba vyjadrenie mesta, či to bude miestna komunikácia ,a tu zase stanoviť podmienky ako prejde do majetku a správy mesta, alebo to bude účelová komunikácia (spájajúce MK s uzavretým priestorom, napr. slepá ulička k Vaším RD).
    Napriek tomu, že v cestnom zákone 135/61Zb. je, že plánovanie, stavba a údržba
    miestných komunikácií j v kompetencií obce, tieto tlačia na stavebníkov , aby to vybudovali na vlastné náklady. Toto však nie je v rozpore s cit.zákonom, ale vždy a vopred musia byť známe podmienky, za akých ich obec prevezme do majetku a správy. Jednoducho musí byť zachovaný verejný prístup a každý dokument musí zachovať kontrolu mesta nad budúcou MK.

    Stavebne na pristupovu cestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.