Zavrieť

Porady

Podať daňové priznaie?

Chcem Vás poprosiť o radu : Podnikateľ FO v roku 2005 nemal žiadne príjmy ani výdaje, ale bol zamestnaný u inej firmy, kde poberal mzdu. Jedná sa mi o to, že keď mu v tej firme vypracovali ročné zúčtovanie preddavkov na daň za rok 2005 a jeho P a V zo živnosti sú nulové, je potrebné podávať daňové priznanie, alebo aspoň oznámenie Daň.úradu, že nemal pohyb z hľadiska živnosti ? Ja si myslím, že oznámenie stačí a je to o.k., ale potrebovala by som poradiť, či je to vskutku tak. Ďakujem za radu a pekný večer všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dan1 je offline (nepripojený) Dan1

    Dan1
    Ďakujem za pomoc, ale pokiaľ má podať daň.priznanie, tak potom by som tam mala uviesť aj príjmy zo záv. činnosti z tej druhej firmy, aby to bolo správne. Je to tak? Podľa mňa by nebolo správne podať celé nulové daň.priznanie, i keď tá firma mu urobila ročné zúčtovanie. Čo mi poradíte ? Ďakujem, viem že je to možno primitívne, ale narada by som urobila chybu, aby niekto potom zato netrpel.

    Vladol je offline (nepripojený) Vladol

    Vladol
    Ak nemá pozastavenú živnosť tak musí typu B s nevyplnenými príjmami a vydavkami (t.j. nulovými).

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Dan1
    Ďakujem za pomoc, ale pokiaľ má podať daň.priznanie, tak potom by som tam mala uviesť aj príjmy zo záv. činnosti z tej druhej firmy, aby to bolo správne. Je to tak? Podľa mňa by nebolo správne podať celé nulové daň.priznanie, i keď tá firma mu urobila ročné zúčtovanie. Čo mi poradíte ? Ďakujem, viem že je to možno primitívne, ale narada by som urobila chybu, aby niekto potom zato netrpel.
    Mal v tom ročnom zúčtovaní nejaký preplatok alebo nedoplatok?
    Mne sa stal takýto prípad a dotyčnému už nechceli upraviť Ročné ... na Potvrdenie... Uviedla som teda do DP
    príjmy zo ZČ podľa ročného zúčtovania /aj priložila k DP/. Mal preplatok na dani, ktorý mu bol už i vo výplate vyrovnaný. Neuviedla som teda na príslušnom riadku odvedené preddavky zo ZČ a daň k vyrovnaniu bola nula. Celý postup, prečo som tak urobila som popísala v Poznámkach s tým, že preplatok mu vyrovnal zamestnávateľ, tak si ho nenárokuje. A teraz uvidíme ale život prináša komplikácie a musíme ich riešiť

    Podať daňové priznaie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.