Zavrieť

Porady

Dosla faktura, zaplatena na dobierku, pricom chyba doklad o zaplateni, ma s tym niekto skusenost?

Dobry den prajem, mam FA, ale nemam doklad o zaplateni, uctovanie v PU. Bola posta ochotna vam vydat novy doklad, resp duplikat? Alebo ako postupovat? Viem ze z danoveho hladiska mi to nic neovplyvni, ale bude mi visiet VPD, ktory nemam ako podlozit. Dakujem vopred za vase odpovede :-)

VÝSLEDOK: pošta nebola ochotná, resp. vraj oni môžu dať kópiu dokladu, ale len v ten deň resp. max do týždňa (a daný doklad bol z 18.12.2013 ), nakoniec bol ochotejší dodávateľ a poskytol potvrdenie o nevedení pohľadávky voči našej firme
Naposledy upravil Carsgirl : 05.03.14 at 07:14
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    http://www.etrend.sk/trend-archiv/ro...zaplateni.html
    Samotná faktúra je dokladom, ale malo by tam byť napísané "Zaplatené v hotovosti" - a dobierka sa platí v hotovosti.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl Na fakture je forma uhrady: P.P.Dobierka
    misoft P.P. - poštovné platené. Dobierka. Doručovateľ ti predsa vydá zásielku len vtedy, ak je uhradená uvedená suma. Inak zásielka vydaná nebude. Takže logicky, pokiaľ nezaplatíš (hotovosť, karta, na účet a pod.) tak zásielka vydaná nebude a teda nebude k nej vydaná ani faktúra....
    Carsgirl Aj tomu rozumiem, len co prilozit teda k VPD?
    kn-alka ja prikladám fotokopiu faktúry.... alebo len na výdavkový doklad pripíšem poznámku: dobierka
    vodniksro podla toho, o akeho dodavatela slo, som si vyziadavala od dodavatela, ze eviduje fa uhradenu a aj datum, ku ktoremu ju eviduje uhradenu ináč postupujem tak, ako pise kn-alka, prikladam fotokopiu faktury
    Carsgirl ďakujem všetkým za rady
      zbaliť
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Carsgirl Myslite ze bude stacit poziadat dodavatela, ze voci mne neeviduje zavazok? Lebo co sa tyka posty to bolo este minuleho roku 18.12.2013, podnikatel mi ju akosi zabudol dat, a este bez toho dokladu o zaplateni... Posta by nebola ochotná myslite?
    Llívia Či by bola pošta ochotná zistíš priamo na pošte.
    Carsgirl ja len zistujem ci s tym niekto nema skusenosti, ci to uz neriesil, a ak to prislo kurierom, bude ten doklad na poste?
    avalik kurierom postovym alebo inej firmy?
    Dáša_ dodavateľ ti ani nemá ako dať doklad o zaplatení. Jemu prišla suma na účet, platbu preberala pošta, respektíve prepravná služba, od nich treba pýtať doklad o úhrade
    Carsgirl ďakujem všetkým
      zbaliť

    Dosla faktura, zaplatena na dobierku, pricom chyba doklad o zaplateni, ma s tym niekto skusenost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.