Zavrieť

Porady

Málo bločkov PHM na cestu späť domov zo zahraničia, ako urobiť knihu jázd ?

Prosím veľmi súrne! čo mám robiť ak mi SZČO nedal všetky bloky na tankovanie PHM, a mám mu urobiť zahr.prac.cesty lebo tam pracoval, mám PHM bločky na km zo Slovenska - tam do zahr. ale naspäť už PHM nie je. No potom už zase má tankovanie doma na Slovensku na cestu tam. Ako to mám spraviť, ako mu mám v knihe jázd dať tú spiatočnú cestu domov ? Má súkr.auto ktoré požíva na služ.účel, čiže mu budem rátať zákl.náhradu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    SZCO musi dokladovat cenu PHL blockom (dokladuje cenu platnu v case nakupu) ak uplatnuje vydavky podla § 19 ods. 2 pism. e)

    e) výdavky (náklady) daňovníka s príjmami podľa § 6 ods. 1 a 2 vynaložené v súvislosti s činnosťou vykonávanou v inom mieste, ako je miesto, v ktorom činnosť pravidelne vykonáva, najviac vo výške, aká je ustanovená pre zamestnancov podľa osobitného predpisu, 87) a to na stravovanie, ubytovanie, cestovné dopravnými prostriedkami a nevyhnutné výdavky spojené s pobytom v tomto mieste; ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky podľa cien platných v čase ich nákupu a základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu, 87)

    je potrebne aj posudit ci mu vznikol narok na cestovne nahrady - zalezi ci vykonaval cinnost v inom mieste ako pravidelne vykonava, t.j. ak mal pocas roka zakazky aj napriklad na SVK, tak CN ma opravnene - ale blocky za PHL musi dolozit
    sattelitka doložil ale málo bločkov, a má aj nárok, o to nejde, ide o to že doložil málo bločkov takže je v aute mínusový stav v nádrži :-(
    avalik aky minusovy stav v nadrzi? ved pouziva sukromne auto nezaradene v majetku, alebo ho ma zaradene?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Urob mu tak, že do cesťáku zadáš cestu tam na základe bločkov, ktoré má a cestu späť mu do cesťáku nezarátavaj. Ak nie sú bločky, nemôže to ísť do N. Jednoducho domov došiel na vlastné N.

    Málo bločkov PHM na cestu späť domov zo zahraničia, ako urobiť knihu jázd ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.