Zavrieť

Porady

Chcela by som sa poradiť ohľadom VŠ.

Chcela by som sa informovať ako to je ak som ukončila študium na VŠ 24.2.2014 a na letný semester sa uz nehlasim teda ma vylučili zo školy mám sa ísť hneď hlasiť na urad prace alebo nie. Podala som si uz nové prihlášky na VŠ teda tohto roku chcem ísť zasa študovať. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    dátum na doklade zo školy je dôležitý.
    Evidovať na UPSVaR sa nemusíš - je to možnosť, nie povinnosť. Ale ak sa nezaregistruješ, tak treba ísť na ZP - budeš si sama platiť zdravotné poistenie . Počas evidencie na UPSVaR by platil za teba štát.

    BlackRoses je offline (nepripojený) BlackRoses

    Som aký som.... BlackRoses
    Všetko má svoje pozitíva aj negatíva.
    1) Pôjdeš sa prihlásiť na UPSVaR - budeš musieť preukazovať, že si hľadáš prácu - ale máš zaplatenú zdravotku.
    2) Nepôjdeš sa prihlásiť - voľnosť - ale platíš si zdravotku.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mimka11125 chcem sa ešte opýtať...ak mi prišiel papier zo školy tento týždeň že ma vylúčili z dôvodu neukončenia 4 skúšok mám ísť hneď na UPSVAR?...mám informácie ze VŠ neposiela papiere takže by som mala byť do konca roka evidovaná ako študent aj keď sa mi to zdá byť hlúposť...
    mimka11125 podala som si prihlášky na nové 2 VŠ ale asi by som sa mala ísť teraz prihlásiť na UPSVAR a ak zasa nastúpim do školy v septembri tak pôjdem na UPSVAR, že som zasa študent?
    BlackRoses Mal by Vám prísť papier o tom, že ste boli ku tomu a tomu dňu vylúčený alebo že ste nesplnili podmienky..

    Od toho dátumu sa musíte zariadiť, čiže ak sa chcete ísť registrovať, tak čím skôr

    Stalo sa mi pred niekoľkými rokmi dozadu niečo podobné a prišiel mi papier ku koncu januára.

    Ak v septembri nastúpite tak sa odhlásite z UPSVaR..

    Ale rátate s tým, že budete platiť škole pokutu za prekročenie maximálnej dlžky štúdia?
    mimka11125 Prišli mi 2 papiere...1 papier obsahoval moje známky za zimný semester...a 2 papier obsahoval to že som vylúčená zo štúdia že som študovala na škole od 1.9.2013 do 24.2.2014...a akú pokutu budem platiť neviem o tom....ja som si podala prihlášku už na inú VŠ nie na ten istý odbor ani na tú istú VŠ
    BlackRoses Takže dátum je 24.2.2012, od tohto dátumu si neevidovaná.

    Poplatok za prekročenie maximálnej dĺžky štúdia. Ty máš nárok na 3 roky štúdia zdarma Bc. stupeň (denná forma) a je jedno na akej škole to bude.. ak budeš študovať povedzme 4 roky, tak jeden rok si budeš musieť zaplatiť.
      zbaliť

    Chcela by som sa poradiť ohľadom VŠ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.