Zavrieť

Porady

strata z roku 2012 v daňovom priznaní za rok 2013

Som SZČO. V roku 2012 som mal stratu asi 5500 €, v roku 2013 mam zaklad dane asi 2OOO €. Ako mám umoriť stratu z roku 2012? Môžem umorenie straty odložiť na ďaľšie roky, alebo musim umoriť nejaku časť a keď tak v akej výške. Ešte mi ostala odpočitateľná položka vo výške 3 735,94 €. Nakoľko predpokladám v roku 2014 už lepšie ekonomické výsledky určite by mi pomohlo tento rok stratu neumorovať, odpočitateľnou položkou by som sa aj tak tento rok dostal na nulovu daňovú povinnosť a umorenie straty by mi asi pomohlo v budúcnosti, len neviem či sa to takto dá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    hena22 je offline (nepripojený) hena22

    hena22
    tento rok nemusíš umorovať, alebo iba toľko koľko uznáš za vhodné. Ideš podľa starých predpisov. Budúci rok ale budeš umorovať podľa nových pravidiel - 4 roky rovnomerne t.j.1/4 a ak nebudeš mať z čoho prepadá nenávratne.
    mc.studio ak je to naozaj tak riskol by som to. Čiže k umoreniu ma netlačí žiadny paragraf, ktorý by mi to prikazoval? Ak som to dobre pochopil tak tento rok neumorím nič, a v ďaľších rokoch vždy 1/4 z tejto straty. A ešte podotázka...... v daňovom priznaní sa niekde uvádza strata aj ked si ju neuplatnujem,alebo sa bude uvádzať až v daňovom priznaní na budúci rok?

    strata z roku 2012 v daňovom priznaní za rok 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.