Zavrieť

Porady

Nezdaniteľná suma na daňovníka

Január-15.9.2013 som bol živnostník, prerušil som živnosť s tým, že budem vykonávať prace pre slovenského zamestnávateľa v Rakúsku. Odrobil som tam len 5 dní s tým, že mi nedali ani pracovnú zmluvu. Mal som byť zamestnaný, ale za obdobie prerušenia živnosti nemá žiadny doklad. Od 2.11.2013 som si živnosť obnovil. Mám nárok na celú nezdaniteľnú sumu vo výške 3 735,94 alebo si musím za mesiac október 311,32 € odrátať. Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

máš nárok na celú nezdaniteľnú ak nie si starobný, alebo výsluhový dochodca k 1.1.2013
2 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

Ďakujem za odpoveď a ešte mám 1 otázočku, za tých 5 dní som v Rakúsku zarobil 100 €, ktoré mi vložili na účet. Nemám žiadny doklad, zmluvu, pásku, potvrdenie o príjmoch. Neviem kde v daňovom priznaní mám sú sumu napísať, lebo tá suma je čistý príjem. Na DÚ mi poradili, že to mám zapísať do oddielu VIII., iné príjmy. Je to správne, lebo vo výkaze sa príjem píše v hrubom a nie v čistom. Ďakujem
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
bóóóóže, ty si sa na DÚ priznal, že si pracoval na čierno?? smelý zajko !!!
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

do 500 eur je oslobodené v § 8 príležitostný príjem, ja by som to brala ako ten oslobodený príjem
0 0
esterjuca esterjuca

esterjuca je offline (nepripojený) esterjuca

to nebolo na čierno, lebo do socialnej poistovne akože zamestnávatel odvody odviedol
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
v zadaní píšeš, že ti nedali ani pracovnú zmluvu, tak si pracoval na čierno


a v DP to nikam nepíš, do 500 € je to oslobodený príjem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať