Zavrieť

Porady

krce v nohach

Uz dlhsiu dobu mam nepredstavitelne krce v nohach,ktore sa prejavovali hlavne v noci.Teraz uz aj cez den.Nejedna sa o ''bezny ''krc v lytku,ale o lamave krce v koostiach.Chodidlo mi skruti do takej polohy,ako keby vam ho chcel niekto ulomit,ked to chyti prsty na nohach,tak mi ich vykruti jeden cez druhy...su to nepredstavitelne bolesti.......poslednu dobu ma tieto krce chytaju aj do ruky...kedy mi skruti stranu dlane aj s malickom,niekedy mi vykruti palec a ukkazovak do vystretej polohy a nejde dat naspet........vie niekto co to je ? a cim to je? Dakujem! a este nieco..vedel by niekto o takomto niecom a vedel ako to pomenovat?...Vie niekto diagnozu? prosim! Dakujem!
Naposledy upravil njustrit : 07.04.14 at 13:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    toto nie sú reumatické problémy, treba s tým ísť urýchlene k lekárovi a nečakať.
    alaya1 a co to je?

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Chýba ti horčík, okamžite doplniť a uľaví sa ti, no a klusať k doktorovi. To sa ti nestalo zo dňa na deň, načo čakáš?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    njustrit nie nestalo,..ono som totiz v UK..a tu ist k lekarovi velmi nepomaha na vsetko maju paracetamol
    lujza.j Kup si v lekarni horcik-magnezium myslim ze denna davka je 350mg
    korela Nerobíš náhodou manuálnu prácu? Celý deň v stoji? Vtedy je preťažený žilný systém nôh. To veľmi prispieva ku kŕčom, je jedno, či v noci, ak v noci, tak kŕče aj trikrát za noc, k čomu sa pridá nedostatok spánku, je to veľmi nepíjemné, občas cez deň vyložiť nohy. Mala som pár období v živote, aj manžel a s dospelými deťmi, a nebolo to z práce v stoji, zaberá naozaj magnézium, ja uprednostňujem slovenský Biomin s vitamínom B6, alebo Magne B6. Ak dostal niekto kŕč do nohy s vykrútením chodidla ako popisuješ, tak syn tvrdo skrútil chodidlo do protismeru. Jeho tieto veci bavia, bolí to šialene, ale značne urýchli koniec kŕču. A nech je to čokoľvek, do prostismeru.
      zbaliť

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    a čo lekár? v prvom rade je potrebné ísť k lekárovi, tu sa na diaľku nedá určiť presná diagnóza, každý môže mať kŕče a každý môže mať inú príčinu a tú musí určiť lekár
    ivka70 snad tam za tie 2 roky bola
    Terezia13 no neviem, neviem, žeby to zabudla napísať?

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moze sa jednat o reumaticke prejavy, ale urcite by to mal diagnostikovat lekar.

    Gabhus je offline (nepripojený) Gabhus

    Gabhus
    Aj reuma to môže byť, aj neurologická záležitosť. Záleží aj od toho, či je človek diabetik... Rozhodne k lekárovi.

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Môže to mať tisíc dôvodov,ale z praxe to najčastejšie bývajú bud krčové žily alebo problémy s krížami-ty vieš akú prácu robíš.
    Prvá pomoc-v lekárni si kúp Detralex tbl-tam sa to určite volá inak,takže vypíš z internetu zloženie na papierik a daj lekárnikovi
    -u nás dostať preparát Stop krčom,takže tiež pozri na stránku adcc tam je zloženie a daj v lekárni že také chceš.
    No a ked prídeš domov tak nešetri u lekára a daj si to všetko pozrieť presne tak,ako robí väčšina z Vás.
    A aha-hodne piť.Vodu,nie minerálky,koly atd.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ja proti krčom v nohách som magnéziovú pila
    buchač BXL ....

    Žeby aj u nich to bol MOBIVENAL ...
    pavol54 Dostal som ekzém, no však treba na kožné a lekárka "tu vám začínajú tzv metličkové žilky (alebo tak nejak), jej druhá otázka nemávate krče v nohách? no preventívne sa začnite starať o seba na kedy vás objednám?"
      zbaliť

    xeva je offline (nepripojený) xeva

    xeva
    Na kŕče pomáhajú aj suché obklady z plavúňa - dá sa do vreciek 20-30 dekagramov a na noc sa priloží na lýtka. Samozrejme lekár.
    pri kŕčoch zvykne bývať nedostatok horčíka. Ja ho beriem v časoch väčšieho psychického vypätia a pomáha mi predchádzať aj bolestiam hlavy. Kupujem magne b6 dr.max. Je lacnejší ako tie ostatné a rovnako dobrý.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j 48mg v jednej tablete..dobry a lacnejsi.....srandujes
    buchač Nie, nesranduje...
    Len jej došla plastelína...tak si prdel z nás robí ...
    Ale v konečnom dôsledku je výsledok opačný.

    Z poniektorých stupidít chytám krče nie iba do nôh, ale až do korienkov vlasov.
    lujza.j Uz ti z toho vlasy pučia aj
    Mila123 a prípadná alopecia je vyliečená......
    kaivorus /Buchač/
    myslím si , že máš z čoho...
    buchač kaivo, nemysli...
    Ja som už aj "prestal myslieť" v určitých "problémových" témach.

    Lebo ak má niekto nejaké ťažkosti - viď hore, konkrétne kŕče a bolesti v nohách a k tomu ešte aj dlhšiu dobu ???
    No nejde k lekárovi, ALE hľadá riešenie na nete ???

    Takýto jedinec je totálne chorý na hlavu, potreboval by najprv liečbu na psychiatrii.
    vicktor ja by som text "pri kŕčoch zvykne bývať nedostatok horčíka" zmenil na "pri nedostatku horcika..."
    Kedysi som behaval Bielu Stopu SNP. Ako novacik som sa smial ked si kamarat na obcerstvovacej stanici nasypal do caju sol. Vraj proti krcom. Na dalsom rocniku (a potom na kazdom dalsom) som si uz sypal aj ja.
      zbaliť

    lastom je offline (nepripojený) lastom

    lastom
    s tym horcikom je to uplna pravda. Ak si ho zacnes davat, nic tym nepokazis. Mne minule ponukli pre moju mamu v Dr. max este nieco lepsie ako B6, len som zabudla nazov. Tak ci tak, treba urcite ist k doktorovi, nech urci presnu diagnozu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.