Zavrieť

Porady

Stavebné sporenie

Zdravím Vás a prosím o radu.
Máme dlhé roky stav.sporenie v ČSOB. Ako dlhoročným sporiteľom nám ponúklo ČSOB "skvelý produkt" na 3 roky viazanosť. Mali sme Zmluvu rozbiť na 3 zmluvy, teda na 3 rod.č., 3 mená, pričom by sme každý rok na každú zmluvu dostali prémiu x 3 roky. Krásne ako v sne.
Avšak v 1/2014 sme z výpisu zistili, že sme prémie nedostali. Pracovníčka stav.spor. ČSOB zistila dokonca, že tento produkt nám bol v r. 2012 zrušený a zaúčtovaný storno poplatok 50 €, dokonca sme spolu zistili ,že sme pred 3 rokami neobdržali ani kompletné dokumenty k Zmluve. Pani, ktorá nám pred 3 rokmi produkt vytvorila, tam už dávno nepracuje, v stav. spor. sa menia zamestnanci ako "ponožky". Dokonca sme neobdržali ani Dokumenty o storne produktu. Hneď v 1/2014 som podala reklamáciu, na ktorú mi doteraz nik neodpovedal. Teraz v apríli sme dostali od pracovníčky ČSOB na pokyn riaditeľky ponuku,aby sme znova išli do toho produktu - viazanosť na 3 roky. Pričom nám ako bonus odpustia správne poplatky vo výške 90 € za vytvorenie toho istého produktu. Nie sú ochotní nám nevyplatené prémie za 2 roky vyplatiť a vrátiť 50 € - storno poplatok, pričom to je ich vina, čo sa stalo, nie naša. Ide o škodu vo výške 314 €. Pritom my sme každý rok riadne vkladali na tie naše Zmluvy sumu, dokonca väčšiu ako bolo potrebné. Vraj sme nevložili sumy každý rok v riadnom termíne, ale až neskôr. Pričom my sme nemali informáciu do akého dátumu je nutné sumu na ich účet vložiť, keďže sme neobdržali na začiatku pred 3 rokmi všetky dokumenty ku Zmluve, kde sa to uvádza.
Prosím o radu, čo je možné urobiť v tejto veci. Stav. spor. ČSOB nie je ochotná nám prémie pripísať na účet a vrátiť 50 € storno poplatok. Je možné to dať na Obch. inšpekciu alebo trestné oznámenie na ČSOB? jedná sa o čiastku 66 € x 4 = 264 + 50 = 314 € čo nám patrí. Riaditeľka nám ponúka znova ten istý produkt na 3 roky a k tomu prezenty za 50 € (zrejme nejaké knihy, kalendáre.......) o ktoré nemám záujem.
Okrem toho som sa stretla s ich klientmi, ktorí prišli o peniaze a museli sa súdiť kvôli tomu. Takže vidím, že ČSOB má fakt úžasne vyškolených pracovníkov.

Ďakujem za pomoc

Prajem príjemný deň
Naposledy upravil Wallery : 09.04.14 at 07:51
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Keď niečo uzatváraš - treba si prečítať podmienky ...
    Neviem síce presne - aké tam majú podmienky - ale jedno je isté - štátnu prémiu dáva štát - a na jednu osobu (rč) môžeš dostať maximálne raz ročne - treba splniť podmienky .. Takže predtým, ako sa pôjdeš sťažovať si najskôr sama pozri - čo si vlastne podpísala a k čomu si sa zaviazala (napr neviem, čo to je "rozbíjanie" - asi delenie? )
    Pretože nepripísanie prémie má určite presný dôvod - žiadne "vraj" to nebude!
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Wallery Rozbitie Zmluvy - na 3 mená, 3 r.č.. Preto 3x prémia. Keďže sme nedostali od Stav. sporiteľne úplnú dokumentáciu kde sa uvádzal dátum, dokedy je treba dať vklad na tie 3 účty, dátum sme prešvihli, na čom oni získali a ako povedala sama riaditeľka, takých prípadov majú viac......je to špinavá hra z ich strany. A ešte ti aj zaúčtujú storno poplatok 50 € a rehocú sa z toho do ksichtu. Bodaj by nie, keď žijú z peňazí nás obyčajných ľudí......
    Katy a R nuž máš poučenie - nechala si sa dobehnúť (bohužiaľ) - nabudúce si dúfam riadne prečítaš, čo podpisuješ ...
    Jediné, čo by si mohla urobiť je sťažnosť v NBS na konkrétneho sprostredkovateľa - ALE! - to by si musela dokázať, že ťa úmyselne oklamal - a to asi nemáš ako (to, že si si neprečítala dobre podmienky - tvoja chyba)
    Wallery moc šancí nie je, zamestnanci ČSOB pracujú na živnosť. čiže napr tá pani, ktorá nám urobila ten produkt v roku 2011, skončila asi po 3 mesiacoch, zľahla sa po nej zem a ČSOB to nerieši, dokonca riaditeľka povedala, že kľudne na tú ex pracovníčku môžem podať trest. oznámení koľko chcem. Zrejme majú také Zmluvy medzi sebou, že za nich nezodpovedajú. My nemáme DOHODU k Zmluve, ktorú od nás stále pýtajú, tam sú všetky podmienky, a neviem, či ju oni vôbec majú.....aj keby ju nemali ,urobia si ju dotatočne, nie je problém...... dnes sa dá všetko, ak si potrebujú zakryť chrbát. Myslíš ,že by Obch. inšpekcia pomohla?
    Katy a R ťažko radiť - keď presne nevieme, čo si to uzatvorila .. môžeš napísať ešte do banky - aj malá nádej je nádej ( ako ti kvaka doporučila) ... aj sťažnosť do NBS na sprostredkovateľa .... Lenže treba mať argumenty - ver tomu, že žiadna banka by bez podpisu klienta zmeny nerobila ... takže v prvom rade si sama uvedom, že koľko viny máš sama na tom - že si toto podpísala ???? Bolo si treba lepšie preveriť ten "skvelý" produkt! A určite si podpísala aj doklad o tom, že si bola informovaná ... Žiadne výhovorky a nadávanie nepomôžu - treba preukázať chybu z ich strany ..... ak nevieš dokázať - ťažko aj na súde pochodíš ..
    - a boli vôbec tie zmluvy prémiovo zvýhodnené ?
    Wallery ano boli premiovo zvyhodnene, Kvoli tomu majú ten produkt pre tých, ktorí u nich sporia viac ako 6 rokov........Na tých 3 zmluvach, ktoré nám urobili, nie sú ziadne podmienky. Tie sú len na dohode, ktorú nám nedali. Ale isto vedia,že dačo nie je v poriadku, lebo som im písala Reklamáciu doporučene, vôbec mi na ňu neodpovedali a keď som sa ozvala po 30 dňoch na ústredie v BA, že doteraz mi neodpovedali, až potom nam pracovníčka pobočky v našom meste zavolala, že sa máme dostaviť ,tie 3 Zmluvy nám zlúči do jednej, lebo aj tak produkt bol dávno stornovaný. Vôbec neriešili reklamáciu, doteraz nemám žiadnu písom. odpoveď od nich, ani nemajú snahu to riešiť, naopak, chcú aby sme zas vošli do toho istého Prerozdenia zmlúv s tým, že nám odpustia poplatky za prerozdelenie 90 €. A keďže riaditeľka sama povedala,že takých prípadov majú viac, asi to tak robia so všetkými. My sme prišli o 314 € a tak nám ponúkajú znova ten produkt, poplatky za Zmluvy nezaúčtujú, čo je pre firmu najmenej, neúčtovať poplatky, ušetria 314 € a dostanú od klienta ďalšie prachy........a prípad je pre nich vyriešený.
      zbaliť

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Môžeš opätovne napísať aj priamo na ČSOB, nič za to nedáš. My sme v inej stavebnej sporiteľni tiež zistili až po roku, že pri spisovaní dvoch zmlúv nastal omyl, dokazovali sme jasnou logikou, boli ústretoví, takže uznali, že mohlo takto dôjsť k omylu, upravili zmluvu, poplatok za úpravu odpustili. Ale tiež sme písali dva krát. Neviem, ako by vám štátnu prémiu mohli spätne dať, asi len nejakým odškodnením, pretože štát spätne nedá, ale ak chybu preukázateľne spôsobili oni, mali by vás odškodniť, samozrejme, nie prezentami.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R Keď by dokázali, že splnili podmienky - tak by aj možnosť prémie bola - ale tu píše, že nedodržali termín vkladu - takže asi nič (chcelo by to vidieť??)
    Kvaka Nedodržali, čítala som, ale citujem : Keďže sme nedostali od Stav. sporiteľne úplnú dokumentáciu kde sa uvádzal dátum, dokedy je treba dať vklad na tie 3 účty, dátum sme prešvihli, na čom oni získali a ako povedala sama riaditeľka, takých prípadov majú viac
    Kvaka Takže asi ČSOB niečo zanedbala, inak potom tomu nerozumiem.
    Wallery háčik je, že podmienka - dátum, dokedy treba vykonať vklad na účet - je v Dohode, ktorú nám nedali.......ale stále tvrdia ,že ju máme, a my vlastne ani nevieme, v akom dátume vznikol Produkt - Zmluva, pretože tú Dohodu nemáme, nemali sme sa v podstate čoho držať. Brali sme že je to sporenie a ko sme mali predtým, kde trebalo 1x do konca roka vložiť sumu.
    Ten Produkt je dobrý sory "Ojebovák na ľudí", majú to dobre premyslené.
    Kvaka Ja som bola v tom, že na získanie štátnej prémie treba mať zmluvu a vložiť v danom roku potrebnú sumu, nikde nie je dátum, dokedy.
    Katy a R to majú voľáke špecialitky ..
    Wallery Ano aj my sme boli v tom, že treba dať vklad v ich požadovanej sume do konca roka a máme nárok na prémiu. Ale my sme nedostali od pracovníčky ČSOB Dohodu, kde sa uvádza, že ak sme uzavreli Zmluvu v júli, tak treba do toho dátumu vložiť vklad v požad. výške. Toto sme nevedeli, my sme vložiliv septembri, čo je podľa ČSOB po termíne a oni takto na ľuďoch zarábajú........čo aj sama riaditeľka povedala,že ÁNO, STALO SA, ŽE ĽUDIA ZABUDNÚ DO TOHO TERMÍNU VLOŽIŤ VKLAD ALEBO................keď som jej povedala, že som to chcela dať do TV, taká som bola rozčúlená, tak sa na tom zasmiala, vraj "aaale nieeeeeee....haha".
    To by nič nebolo. Na fakt, že sme od nikoho nedostali Dokumenty o storne produktu reagovala, že mi nájde dátum, kedy nám to poštou doporučene poslali a keďže Zmluva bola na moju dcéru, ktorá nadobudla časom 18, údajne poslali doporučene poštu na jej meno a dcéra poštu nevybrala, alebo stratila, zabudla.........pritom naša dcéra ani kľúč od schránky nemala, poštu vyberáme my rodičia. Touto reakciou riaditeľky, znova sa na tom dobre zabávala, som sa strašne rozčúila opätovne.......veď kto by sa nerozčúlil nad takou jej reakciou. Takže ich reakcie sú fakt zábavná forma vyriešenia problému. Ako aj ponuka prezentov gratis v hodnote 50 €, ktoré majú plné skrine.
    Keď som spomenula ,že chcem podať trestné oznámenie, hádajte čo nasledovalo? opäť smiech......
    Jednoducho povedaná, klienti sú im pre srandu, hlavne že im nosíte prachy.........
    Wallery no práveže oni majú taký produukt, kde ľudí nachytajú na dátume a potom sa im smejú do ksichtu...........
      zbaliť

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Riešil by som to poučením do budúcnosti a do ČSOB by sme ako rodina nedali už v živote ani halier.
    + By som im urobil masovú reklamu na fórach, kde som aktívnym členom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R veď aj touto otázkou robí .. - na tomto fóre
    Nandrolon áno, a to je dobre. Dnes už neexistuje mediálna objektivita, preto je dobre ak ľudia čo najviac komunikujú medzi sebou, tak je najväčšia šanca sa dopracovať k objektívnym informáciám.
    Wallery ČSOB - stav.spor. - zamestnanci sú na živnosť, po pár mesiacoch tam už nie sú a prídu opäť noví a noví. A títo noví podajú informácie tak, že vy viete viac než oni. Takže ak niečo chcete podníknúť s nimi, najskôr si zistite info vopred, aby ste sa nedali dobehnúť ako sa stalo nám. Pani, ktorá nám uzatvárala produkt, nik nepozná, bodaj by keď sa často striedajú........a čo ona povedala, sa dokázať nedá. Keď vtáčka lapajú........plati na Slovensku stále.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.