Zavrieť

Porady

Prevádzkové, vývojové a používateľské prostredie a softvérová architektúra informačného systému OMEGA a SAP Business One.

Dobrý deň,
nerozumiem sa do softvérov, ale potreboval by som informácie ohľadom prevádzkového, vývojového a používateľského prostredia v programe OMEGA a SAP Business One a tak isto aj softvérovú architektúru informačného systému. Na ich stránke som nič nenašiel, ale musím sa priznať, že presne ani neviem čo mám hľadať.
Ďakujem za každú Vašu odpoveď!
veronikasad Na aký účel to potrebuješ ? OMEGA je účtovný SW na podvojné účtovníctvo
deco016 áno, to viem....dostali sme seminárnu prácu ohľadom hospodarskej informatiky v ktorej musíme charakterizovať tieto dva softvéry a v zadaní bolo aj to prostredie a softvérová srchitetktúra IS, ale netuším kde získam informácie a čo by som mal napísať
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    A ja už som sa tešila, že som niečo našla o tých "prostrediach" Snáď do tej 22.hodiny niečo zistíme
    Ing. Ľubomír Janoška
    Asi by ste si mali s vyučujúcim vyjasniť, čo presne od Vás chce.
    Ľahko získate informáciu o moduloch, ktoré tvoria Omegu alebo SAPku.
    Ale informácie o architektúre aplikačnej vrstvy (objekty aplikácie), o architektúre dátových služieb alebo o samotnej dátovej architektúre (logický dátový model) Vám asi nikto nedá, pretože môžu tvoriť firemné know-how.

    Dodatočný dovetok 23.4.2014:
    Asi by ste si mali sadnúť vedľa používateľa a nechať si predviesť ponuky. Z toho si urobíte architektúru prezentačnej vrstvy. Keď si necháte predviesť, aké činnosti sú za jednotlivými riadkami ponuky, dozviete sa o vrstve funkcionality. Z architektúry prezentačnej vrstvy a zo skutočného správania SW môžete (väčšinou takmer jednoznačne) usúdiť na architektúru funkcionality (na úrovni aplikačných objektov).
    Čo sa týka architektúry dátových služieb a dátového modelu, nemáte šancu - ale dúfam, že to od Vás ani nikto nebude chcieť. To je to, čo by ste si mali vyjasniť s vyučujúcim.
    Naposledy upravil Ing. Ľubomír Janoška : 23.04.14 at 07:21

    Prevádzkové, vývojové a používateľské prostredie a softvérová architektúra informačného systému OMEGA a SAP Business One.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.