Zavrieť

Porady

Rozhranie na graficku kartu

Dobry den , chcel by som sa spytat ci je problem ked mam dosku z rozhranim 2.1 a kupil som si graficku z rozhranim 3.0
GTX 650
niako mi to nechce ist
Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nemal by byt ziadny problem, chyba bude niekde inde.
    vypis kompletne celu zostavu, vratane zdroja a starej grafiky, aj s popisom co to robi, respektive nerobi
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lukas38 A nemoze byt problem tom ze ja som tu staru graficku vobec neodistaloval ? a teraz sa prekrivaju ?
    mecky neviem stale co ti to robi, spusti sa vobec pocitac? do biosu sa dostanes?
    Lukas38 prvy krat ked som dal dal graficku sa mi vsetko sputilo tip top ale potom ako mi pocitac naistaloval ovladace priamo z original CD tak sa pocitac resetoval a uz bola cierna obrazovka
    misoft Bijú sa ti ovládače starej a novej karty. OS je nastavený na používanie ovládačov zo starej karty, nová karta (to prvé zobrazenie) sa len detekovala a šla na defaultné ovládače. Nainštalovaním nových však OS nevie, ktoré ovládače použiť.
    Lukas38 a co stym mam spravit ?
    mecky uz to misoft pisal dole, musis ist do safe mode (pred startom windows podrz klavesu F8 a nabehne ti ponuka) a odinstalovat ovladace, ako stare tak aj tie nove,
    po restarte by ti mal win normalne nabehnut a nainstalujes nove ovladace
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    V podstate by to nemal byť problém. GK s rozhraním PCIe 3.0 sú kompatibilné so zákaldnými doskami, ktoré majú iba PCIe 2.0 či 2.1. Obmedzenie je iba v rýchlosti, keď GK nevyužije maximum rozhrania PCIe 3.0 - 8 GT/s, ale dáta pobežia v max. rýchlosti špecifikovanej pre PCIe 2.1 - t.j. do 5 GT/s. (niektoré zdroje uvádzajú, že v podstate aj tak zatiaľ grafické karty nedosahujú také rýchlosti, aké im umožňuje rozhranie 3.0)

    Platforma PCIe 2.1 bola v podstate predpríprava na prechod na PCIe 3.0.

    To, že to nefunguje, bude spôsobené niečim iným - napr. ovládače, nezapnutie PCI grafiky - ak je na zákl. doske aj integrovaný grafický výstup. Pozri v BIOSe, či máš aktívny (zapnutý) grafický port.
    misoft Nech skúsi vojsť do Safe Mode - odinštalovať grafiku (odobrať zo systému), reštartovať. OS nájde ovládač. Potom sa môže doinštalovať nový ovládač.

    Rozhranie na graficku kartu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.