Zavrieť

Porady

ako zistím či som bol v podmienke

Zdravím Vás, chcem sa spýtat že ako zistím či som bol v minulosti v podmienke? ked som bol na prokuratúre a požiadal som o výpis z registra trestov tak tam bolo napísané že netrestaný, alebo niečo v tom zmysle.ale zaujíma ma to že či by som vedel zistit že či som bol podmienečne odsúdený súdom. lebo sa mi zdá že mi kedysi prišlo rozhodnutie o tom že mi skončila podmienka. ale neviem to určite. a ked som sa pýtal na ORPZ že či som bol v podmienke tak mi povedali že nie.... tak teraz neviem čo mám robit. dá sa to niekde zistit na sto percent? velmi pekne dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Urobil si chybu .

    Nemal si požiadať o výpis , ale o ODPIS z registra trestov .
    Odpis obsahuje všetky tresty ...aj tie zahladené .

    Rozdiel medzi VÝPISOM a ODPISOM si nájde na nete ...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uki teraz som našiel odpoved na moju žiadost ktorú som posielal na súd a je tam písané toto: Vo veci Vašej žiadosti o zahladenie odsúdenia zo dna........ Vám oznamujem, že Vaša žiadost je bezpredmetná a súd o nej nebude rozhodovat.

    Podla odpisu z registra trestov bolo vo veci 1Pv.... Okresnej prokuratúry v ...... rozhodnutím zo dna .......... podmienečne zastavené trestné stíhanie so skúšobnou dobou do ..... Právoplatným rozhodnutím Okresnej prokuratúry v ...... bolo rozhodnuté, že ste sa v skúšobnej dobe podmienečného zastavenia osvedčil, takže nastávajú účinky zastavenia trestného stíhania podla paragrafu 9 ods. 1 písm. e Tr.por.



    toto mi prišlo zo súdu. tak to znamená že som nebol súdne stíhaný že?
    buchač § 9
    Neprípustnosť trestného stíhania

    (1) Trestné stíhanie nemožno začať, a ak už bolo začaté, nemožno v ňom pokračovať a musí byť zastavené,

    e) ak ide o osobu, proti ktorej sa skoršie stíhanie pre ten istý skutok skončilo právoplatným rozsudkom súdu alebo bolo právoplatne zastavené, podmienečne zastavené a obvinený sa osvedčil alebo sa skončilo schválením zmieru a zastavením trestného stíhania, ak rozhodnutie nebolo v predpísanom konaní zrušené,
    uki takže to znamená že to neriešil súd a tým pádom som nebol súdený že?
    Mária27 Nebol si súdený, nebol ti vymeraný trest. Bolo len začaté trestné konanie, dali ti šancu zastaviť ho, osvedčil si sa.
    Nemáš teda záznam v registri trestov - vo výpise. Na odpise to je však zaznamenané a v niektorých zamestnaniach vadí aj to (v štátnej službe ...).
    uki ok, velmi pekne dakujem.
      zbaliť

    ako zistím či som bol v podmienke

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.