Zavrieť

Porady

Nezisková organizácia - ako začať účtovníctvo

jgalis

jgalis je offline (nepripojený) jgalis

jgalis
Spolu s priateľkou máme tanečnú školu už skoro dva roky. Najprv to bol ako krúžok, kde sme vyberali členské, čo sme nameli nijako podložené, preto sme sa ju rozhodli zaregistrovať ako neziskovú organizáciu. V nasom fonde sme mali peniaze, ktoré sme použili na registráciu a výdavky spojené s ňou. v Novembri sme teda vznikli už ako nezisková organizácia. Potreboval by som radu, ako viesť jednoduché účtovnítcvo a ako v pokladničnej knihe začať evidovať príjmy a výdaje...Zaujímalo by ma ako tam zaevidovať registračné poplatky a či začať od nuly alebo od starého zostatku...Ďakujem
Naposledy upravil jgalis : 13.04.06 at 18:02
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času
  victoria

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
  Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
  Registrovať
  Evli

  Evli je offline (nepripojený) Evli

  Evli
  Odpovedal Vám už niekto na Vašu otázku? Som tu krátko a neviem sa tu ešte dobre orientovať. Mám ten istý problém.
  mia

  mia je offline (nepripojený) mia

  mia
  Skúste nikto poradiť v tejto otázke.Ako začat s neziskovkou avšetko čo sa dá ohľadom tejto témy.
  auctovnicka

  auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

  auctovnicka
  Dobry den, chcela by som poradit, sme neziskova organizacia. Boli sme zriadeni od 1.9.07 ale od zaciatku roka sme mali par nakupov drobneho charakteru cez pokladnu. Chcem sa spytat, ako mam uctovat tieto polozky, nakolko v pokladni nemam ziadnu hotovost a vykazuje mi minusovy stav. Mozem si dotovat pokladnu ako pri s.r.o. vklad ponikatela, nakolko prvu dotaciu od KŠU sme dostali az v decembri? Dakujem za skore odpovede.
  victoria

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  A fyzick ste uhrady robili s akych zdrojov ? Ja by som to riesila asi cez nejake zavazky voci statutarom alebo zriadovatelovi a potom si to previedla z dotacie pokial su to opravnene vydavky.
  auctovnicka

  auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

  auctovnicka
  Fyzicky tie platby boli to bezne zriadovacie polozky-nakup kanc.potrieb,kolky,peciatka.... a kupovala ich zriadovatelka-statutarka z vlastnych prostriedkov. Ale v uctovnej osnove som nenansla takyto ucet, neviem, mozno som ho prehliadla, chcela som to tiez podobne riesit, ze by som vlastne az v decembri, ked boli poukazane prostriedky-dotacie tieto nakupy vyplacala vlastne z pokladne statutarke. Dakujem za pomoc.
  victoria

  victoria je offline (nepripojený) victoria

  victoria
  Ja by som to zatial uctovala na nejakom zavazkovom ucte napr. 379xxx alebo nieco podobne.
  auctovnicka

  auctovnicka je offline (nepripojený) auctovnicka

  auctovnicka
  Dakujem za radu, spravim to tymto sposobom, zauctujem to v case nakupovania na zavazkovom ucte a ked pridu peniaze v decembri tak to preuctujem.
  fero000

  fero000 je offline (nepripojený) fero000

  fero000
  Mozem sa opytat na zaklade predoslej odpovede od Victorie>>> Pozor vsak na akekolvek prijmy zo zmluv o reklame alebo podobne - tieto su pre vas predmetom dane a pokial budete vykonavat pravidelne reklamnu cinnost tzn. propagovat meno a sluzby sponzora mali by ste mat zivnostenske opravnenie a potom hrozi prechod na podvojne uctovnictvo.

  Co v pripade ak by sme podporovatela propagovali iba takym sposobom akoze podakovanie partnerom - tam by bolo logo - celorocne niekde na webovej stranke, avsak akcia, ktoru by podporili by bola len jednorazova a samozrejme by bola predmetom hlavneho ciela zdruzenia. napr. organizujeme hudobny festival a par sponzorov nam daruje pripadne nam poskytne za protihodnotu ze sirime ich reklamu par 100 euro. Z toho jednorazovo spravime raz rocne male kulturne podujatie. Je taketo prijatie sumy od sponzora v pripade ze sa jedna o reklamu, nie o dar nutne uctovat tuto sumu ako zdanitelnu polozku?? resp. je nutne na takuto cinnost zivnostenske opravnenie? Akonahle by sme si zalozili na OZ zivnost musime uctovat v podvojnom uctovnictve?? Tato akcia trva par dni a potom opat az nasledujuci rok. Co sa tyka loga tych podporovatelov nie je problem to zo stranky po mesiaci stiahnut. Dakujem za odpovede.

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.