Zavrieť

Porady

velkost pneumatik

Zdravim, vlastnim volvo V50 80KW 2010, auto bolo dovezene z holandska na pneumatikach s rozmermi 225/45R17, no v TP mam velkosti len :205/50 R17, 205/55 R16, 195/60 R16, 205/50 R17. Tak som ziadal v volve v BA o vydanie COC dokumentu pre zmenu pneumatik tak som mu napisal ake mam na aute ake mam v TP a odpoved bola:
Dobry den,

Vas technicky preukaz, co sa alternativnych pneumatik tyka, plne koresponduje s homolgacnymi
podkladmi vyrobcu vozidla. Iné alternatívy rozmerov pneumatik zial nie su na Vase vozidlo vyrobcom povolene.

S pozdravom

Vie mi prosim niekto poradit ako to do TP dostat legalne/nelegalne, preca nebudem vyhadzovat skoro nove gumy aby mi platila poistka atd...

Vopred dakujem za vsetky odpovede
-----------------------------------------------------------------
11:27
Ide mi oto ako dostat do TP velkosti pneumatik, vsade kde sa pozriem vidim aspon 1 auto ktore ma pneumatiky ktore vyrobca urcite nepovoluje, neviem ci ich maju len tak alebo ich maju v TP....
Takze vie niekto poradit ako dostat ten rozmer do TP? vopred vdaka.
Naposledy upravil deno256 : 15.06.14 at 10:30 Dôvod: doplnenie
Žabinka ja som ti síce napísala že podľa vyjadrenia importéra ti iné ako predpísané pneu nezapíšu... ALE.. stačí mať na DI veľmi, veľmi, veľmi dobrého známeho a všetko sa dá.. čiže postup je nasledovný: ísť so smutným pohľadom na DI zapísať pneumatiky s adekvátnym argumentom a samozrejme neukazovať potvrdenie od importéra, a potom až ísť na STK.. ale ak na DI natrafíš na nesprávneho uja policajta, tak inak už nepochodíš inde..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Gumy predaj a kúp si také,aké máš v TP.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    deno256 Tak toto je ozaj rada nad zlato.... ...
    peterkos2 Ja si naopak myslím,že tá rada nieje zlá.Ale keď chceš riskovať pokutu a neprejsť STK...
    deno256 Ale ved to nieje rada ... to je normalne to co spravim ak mi nikto neporadi inak pre taku radu urcite nemusim pisat na poradu ....
    Peggynka Mám ti tu vypísať ,koľko a čo ťa to bude stáť,až ťa chytia?
    Chobot Veď importér ti to jasne. slovensky a zrozumiteľne napísal:

    "Iné alternatívy rozmerov pneumatik zial nie su na Vase vozidlo vyrobcom povolene."

    Takže legálne ich tro TP nedostaneš. Neviem, akú odpoved tu ešte očakávaš.

    Jedine, že kúpiť si povolený rozmer zimných pneumatík a s nimi ísť na STK.
    deno256 ...
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    pokiaľ viem, dovezené autá u nás prechádzajú Kontrolou originality, kde sa všetko fotí a štítkuje, ak toto prejde...?!, všetko na aute je legalizované v novom technickom preukaze.
    deno256 Originalitou preslo ... aj sa jazdilo ale uz treba robit STK a tam bez vhodnych pneumatyk neprejdem...
    misoft Skús získať CO nielen i toho importéra - pohľadaj na nete - COC Volvo

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    ak si dostal priamo od importéra takéto vyjadrenie, tak ti tvoje pneumatiky nezapíšu.. že auto prišlo na takých z holandska?? tam jazdia aj na nepovolených, nerobia si z toho žiadny problém.. videl si holandský tp koľko "podstatných" údajov obsahuje oproti slovenskému tp.. u nás čo nie je na úradnom papieri, nie je dovolené..

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    nechapem co riesis, nove gumy ta vyjdu takmer rovnako ako poplatky za zapis noveho rozmeru ... :-)
    okrem toho, legalne ich do TP nedostanes, tak duplom neviem co este chces pocut ...
    buchač Nechápe to pochopiteľné , nepochopí to ...

    Nevraviac už o tom , že ak ho poliši chytia , tak má smolu ...
    Nevraviac už o tom , že ak dôjde ku dopravnej nehode , tak ma smolu tiež ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.