Zavrieť

Porady

Ako demontovať nôž kosačky, ak som zodral plastovú hlavu skrutky noža?

Ako demontujem nôž kosačky, ak je hlava skrutky noža zodratá?


Značka kosačky: Castel Garden

Ty kosačky: C390
Dôvod zodratia je nasledovný. Poistné čapíky unášača som pri kosení odrazil. Zostatok poistných čapov odchýlil nôž o milimeter vyššie a som nevedel uvoľniť skrutku noža. Použil som neprimeranú silu a zodral som maticu skrutky noža, pretože je vyrobená z plastu (evidentne nepomerne mäkkého). To, že má unášač noža plastové čapíky chápem, je to ochrana motora pred poškodením. Nejde mi však do hlavy prečo je skrutka noža vyrobená z dvoch materiálov - telo skrutky je kovové a matica je plastová.

Viete prosím niekto povedať, prečo vyrábajú maticu skrutky z plastu?

Ďakujem
01_kosacka.jpg  
02_noz.jpg  
03_skrutka_noza.jpg  
04_unasac_noza.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Plast je tam asi kvôli ochrane pred elektrinou ak by motor prebíjal a kosila by sa mokrá tráva?!
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    peterkos2 Nôž je stále kovový
    lapejko áno ale nemá kontakt s kovom motora, je osadený v plaste.
    vlado 33 Presne tak, kvôli elektrine. Tiež som dumal, nevydumal. Ďalšia skúsenosť.
    peterkos2 Pravda,pravda, teraz som to pozeral-už som zabudol,lebo som dlho nebrúsil nôž
      zbaliť

    pankratz je offline (nepripojený) pankratz

    pankratz
    Musí tam byť ten plast ? Keby sa a odstránil celkom a pokiaľ by bola horná časť celkom okrúhla, tak pilníkom vybrúsiť oproti sebe dve plôšky, aby sa mohol nasadiť vidlicový kľúč, pôvodnú skrutku nahradiť celokovovou, s pružnou podložkou.

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Aby sa zodrala a kúpila nová-biizniis
    Kvalitné blicky alebo naklepnúť očkový kľúč alebo golu.Tiež to mám podobné a gola vždy zabrala
    Naposledy upravil peterkos2 : 01.08.14 at 19:13

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Na fotografii je skrutka s hlavou z plastu, resp. potiahnutá plastom, kde pod vrstvou plastu sa nachádza kovová časť. Takéto skrutky sa musia povolovať trubkovým, alebo ak je miesto očkovým klúčom, aby tlak bol vyvinutý na všetky 6 plôch hlavy skrutky, , aby sa nestrhla plastová hlava skrutky. Podľa toho čo zostalo namiesto hlavy skrutky, by si mohol použiť na povolenie kliešte, resp. tzv. blicky. Kúp si novú skrutku, aby si sa uistil či sa povoluje doľava, alebo doprava, je celkom možné, že si " povoloval " na opačnú stranu a strhol si hrany na skrutke.
    Naposledy upravil sosak : 01.08.14 at 18:41
    pile1983 Použil som očkový kľúč. Naklepol som ho na hlavu skrutky kladivom. Jemne a pasoval dobre. Rovnomerný tlak, nerovnomerný tlak, asi som to nepovoloval ale zaťahoval (v protismere hodinových ručičiek, kosačka bola otočená nožom na kosenie smerom hore) až kým som plastovú hlavu skrutky nezodral. Blicky mám, vyskúšam. Jednoznačne si musím kúpiť novú skrutku. Vďaka.

    Ako demontovať nôž kosačky, ak som zodral plastovú hlavu skrutky noža?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.