Zavrieť

Porady

Mafinky

Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
Chcem Vás poprosiť, nemáte niektorá vyskúšaný recept na mafinky ? Skúšam rôzne recepty, ale akosi sa mi nedaria. Ďakujem.
Usporiadat
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
Ja som skusala mafinky "z krabice" teraz ich dostat v kazdom obchode a boli super, vsetci ich chvalili. Ale to si nie je ten spravny recept

dana
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
dana9
Ja som skusala mafinky "z krabice" teraz ich dostat v kazdom obchode a boli super, vsetci ich chvalili. Ale to si nie je ten spravny recept

dana
Vidiš Danka to ma nenapadlo.Nie som veľmi za tie " krabicové", ale vyskúšam a možno budem prekvapená. Ďakujem Ti.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Sony
Chcem Vás poprosiť, nemáte niektorá vyskúšaný recept na mafinky ? Skúšam rôzne recepty, ale akosi sa mi nedaria. Ďakujem.
Ja mám odskúšaný recept na mafinky. Zajtra Ti ho sem napíšem. Dosť často ich pečiem: ide tam hladká múka, strúhané jablká, olej, cukor, kefír, sekaná čokoláda a orechy... Proste mňam.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Kristína
Ja mám odskúšaný recept na mafinky. Zajtra Ti ho sem napíšem. Dosť často ich pečiem: ide tam hladká múka, strúhané jablká, olej, cukor, kefír, sekaná čokoláda a orechy... Proste mňam.
Kedy bude zajtra?
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
tonkat
Kedy bude zajtra?


Aj ja som zvedava, ten recept v skratke znel super.

dana
0 0
Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
tonkat
Kedy bude zajtra?
Kristínka už sme tri,ktoré čakáme na tvoj recept. Dufam, že si nezabudla.Ďakujem.
0 0
malina malina

malina je offline (nepripojený) malina

Už štyri...
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

Mám vyskúšaný veľmi jenoduchý a dobrý recept na mufiny:
1/8 masla alebo palmarin + 30 dkg kr. cukru + 1 vanilka = vymiešať + štipka soli
postupne pridávať:
postrúhaná kôra z 1/2 citróna, 4 vajcia, 1/4l kyslej smotany, 40 dkg hladkej múky, 1 prášok do pečiva, 10 dkg posekanej várovej čokolády a 1 biely jogurt.
Plniť len do 1/2 väčšieho košíčka, uložiť na plech a upiecť do zlatista.
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

Netarinkové muffiny:
150 g polohrubej múky
1/2 bal. prášku do pečiva
75 g cukru
1 bal. vanilk. cukru
50 g čokoládových vločiek (môže byť postrúhaná čokoláda)
4 vajcia
75 g masla
1 - 2 nektarinky (alebo marhule, broskyne)
Zmiešame múku, prášk do pečiva, cukor, vanilk. cukro. Pridáme vajcia a maslo. Dobre premiešame. Cesto naplníme do formičiek na muffiny - (len asi do polovice, lebo narastie). Nektarinky pokrájame na tenké kúsky, ktoré vejárovito napicháme do cesta. pečieme asi 25 minút pri 180 st.C.

Muffiny s kúskami čokolády:
20 dkg hladkej múky
10 dkg cukru
1 vajce
1 bal. vanilk. cukru
1/2 bal. prášku do pečiva
10 dkg masla alebo margarínu
1 biela čokoláda (prípadne hnedá)
plus ovocie (ananás, jahody, banán alebo orechy)
Všetky ingrediencie vymiešame (vznikne nám hustejšie cesto), nakoniec pridáme na kúsky polámanú čokoládu. Masu lyžičkou naukladáme do oriem a ozdobíme vrch ovocím alebo orieškom. Pečieme pomaly.
Ten prvý recept mám odskúšaný, je to veľmi dobré. Druhý vyzerá tiež dobre, ale ešte som ho nepiekla.
1 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

tonkat
Kedy bude zajtra?
Prepáč, píšem iba dnes. Takže recept:
25 dkg hladká múka, pridáme 2 čajové lyžičky prášku do pečiva a 1/2 lyžičky sódy BB, 5 dkg sekaných orechov, 5 dkg sekanej čokolády. Premiešame v nejakej miske. V inej miske vymiešame spolu 10 dkg strúhaných jabĺk, 2,5 dl kefíru, 1 dl oleja, 10 dkg cukru a 1 vajce. Potom tekutú zmes pridáme do sypkej zmesi, dobre vymiešame. Na dno jamiek mafinkového plechu dáme papierové košíčky a cesto rovnomerne rozdelíme. Pečieme pomaly, asi pri 160 - 170 stupňoch. Je to dávka na 12 ks mafiniek.
1 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Kristína
Prepáč, píšem iba dnes. Takže recept:
25 dkg hladká múka, pridáme 2 čajové lyžičky prášku do pečiva a 1/2 lyžičky sódy BB, 5 dkg sekaných orechov, 5 dkg sekanej čokolády. Premiešame v nejakej miske. V inej miske vymiešame spolu 10 dkg strúhaných jabĺk, 2,5 dl kefíru, 1 dl oleja, 10 dkg cukru a 1 vajce. Potom tekutú zmes pridáme do sypkej zmesi, dobre vymiešame. Na dno jamiek mafinkového plechu dáme papierové košíčky a cesto rovnomerne rozdelíme. Pečieme pomaly, asi pri 160 - 170 stupňoch. Je to dávka na 12 ks mafiniek.
Ďakujem pekne, sme radi, že sme sa dočkali. Určite vyskúšam.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

Ešte by som odporučila slabučko vymastiť okraje jamiek, lebo papierový košíček je vždy o čosi menší ako táto mafinková jamka. Aspoň na mojom plechu.
0 0
PeterNR PeterNR

PeterNR je offline (nepripojený) PeterNR

Kristína, záleží od plechu aj košíčkov

Btw ja môžem odporúčať tieto recepty. Manželka by vedela aj ďalšie, muffiny pečie veľmi často

Muffiny 1.:

Ingrediencie: 1/2 šálku oleja (napr. slnečnicový je ok), 1/2 šálku moučkového cukru, 2 1/2 šálku polohrubé mouky, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, mléko podle potřeby, jabka pokrájená na kostičky + mletá skořice + rozinky, nalámaná čokoláda

Postup přípravy: Všechny přísady spolu smícháme a dáváme do pečících papírových košíčků nebo do vymaštěného a vysypaného plechu na muffiny a upečeme.

Do naplne davam aj vlaske orechy, 2 jablka a peciem na 180°C 25 minut. Nemixuje sa to, len mieša, takže je to bez hluku (ocenia rodiny s malými deťmi )

Muffiny 2:

Ingrediencie: 3 vacsie banany, 1a3/4 hrnceka hladkej muky, 1 cl sody bikarbony, 1 cl prasku do peciva, 1/2 cl soli, 1 hrncek kryst cukru, 1 vacsie vajce, 90g rozpusteneho masla, 1dl mlieka (alebo jablkovej stavy).

Postup: rozpucene banany zmiesame s cukrom, vajcom a maslom. muku zmiesame so sodou, praskom do peciva a solou. vsetko zmiesame spolu a pridame mlieko/stavu. pecieme asi na 160-170.

Do maškrtenia
1 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Kristína
Prepáč, píšem iba dnes. Takže recept:
25 dkg hladká múka, pridáme 2 čajové lyžičky prášku do pečiva a 1/2 lyžičky sódy BB, 5 dkg sekaných orechov, 5 dkg sekanej čokolády. Premiešame v nejakej miske. V inej miske vymiešame spolu 10 dkg strúhaných jabĺk, 2,5 dl kefíru, 1 dl oleja, 10 dkg cukru a 1 vajce. Potom tekutú zmes pridáme do sypkej zmesi, dobre vymiešame. Na dno jamiek mafinkového plechu dáme papierové košíčky a cesto rovnomerne rozdelíme. Pečieme pomaly, asi pri 160 - 170 stupňoch. Je to dávka na 12 ks mafiniek.
Vyskúšala som tvoj recept, bol výborný, pre veľký úspech budem dnes opakovať. Tiež som skúšala od Zity - s čokoládovými kúskami. Trochu tuhé cesto, ináč chuťovo fajn, len by som asi rozriedila to cesto niečim, aby to bolo ľahšie. Toľko moje poznatky.
0 0
Kristína Kristína

Kristína je offline (nepripojený) Kristína

tonkat
Vyskúšala som tvoj recept, bol výborný, pre veľký úspech budem dnes opakovať. Tiež som skúšala od Zity - s čokoládovými kúskami. Trochu tuhé cesto, ináč chuťovo fajn, len by som asi rozriedila to cesto niečim, aby to bolo ľahšie. Toľko moje poznatky.
To som rada. Vyskúšala som aj recept na slané šunkové mafinky, ale akosi sa mi nepozdával, tak som ho neuviedla. Ale keby si chcela, napíšem ho. Možno len nám to nechutilo.
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Skúšala som od Zitky tie nektarinkové / len som nedala nektarinky - nemala som/ a boli výborné. Košíčky som ani nedávala, len som vymastila plech na muffiny a super sa dali vyberať. Skúšala som aj ten druhý recept s tými orechami a jablkami od Kristínky, aj ten bol super.

V nedeľu vyskúšam aj ten od Petra. Vyzerá super, mňam.
Naposledy upravil RERE : 18.05.06 at 07:55
0 0
LIZINKA LIZINKA

LIZINKA je offline (nepripojený) LIZINKA

štveš ma a moje nevyskúšaš?
0 0
RERE RERE

RERE je offline (nepripojený) RERE

Jasné, už som si aj vytlačila recept.
0 0
zu1301 zu1301

zu1301 je offline (nepripojený) zu1301

PeterNR
Kristína, záleží od plechu aj košíčkov

Btw ja môžem odporúčať tieto recepty. Manželka by vedela aj ďalšie, muffiny pečie veľmi často

Muffiny 1.:

Ingrediencie: 1/2 šálku oleja (napr. slnečnicový je ok), 1/2 šálku moučkového cukru, 2 1/2 šálku polohrubé mouky, 2 vejce, 1 prášek do pečiva, 1 vanilkový cukr, mléko podle potřeby, jabka pokrájená na kostičky + mletá skořice + rozinky, nalámaná čokoláda

Postup přípravy: Všechny přísady spolu smícháme a dáváme do pečících papírových košíčků nebo do vymaštěného a vysypaného plechu na muffiny a upečeme.

Do naplne davam aj vlaske orechy, 2 jablka a peciem na 180°C 25 minut. Nemixuje sa to, len mieša, takže je to bez hluku (ocenia rodiny s malými deťmi )

Muffiny 2:

Ingrediencie: 3 vacsie banany, 1a3/4 hrnceka hladkej muky, 1 cl sody bikarbony, 1 cl prasku do peciva, 1/2 cl soli, 1 hrncek kryst cukru, 1 vacsie vajce, 90g rozpusteneho masla, 1dl mlieka (alebo jablkovej stavy).

Postup: rozpucene banany zmiesame s cukrom, vajcom a maslom. muku zmiesame so sodou, praskom do peciva a solou. vsetko zmiesame spolu a pridame mlieko/stavu. pecieme asi na 160-170.

Do maškrtenia
piekla som tie babanove mafiny. Odporúčam! Su naozaj skvele!
Dakujem za recept
0 0
janulda janulda

janulda je offline (nepripojený) janulda

Ahojte, máte niekto prosím recept na mafíny?
ĎAKUJEM
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať