Zavrieť

Porady

Platí Osobný asistent odvody do SP ?

Syn je osobný asistent predvolali ho na soc. poisť. že má zle vyplnené danové priznanie s tým že v tab. 1 riadok 6 nemá mať uvedené príjmy z OA (neviem kde na to prišli/ lebo by musel platiť odvody do soc. poisťovne stranu 12 má riadne vyplnenú tak neviem či na SP nevedia čo stým alebo mám ja niekde nejakú chybu príjmy z OA mal vo výške 6 309,69 výdavky 40% 2538,88 Základ dane 3785,81 tak má či nemá platiť odvody do soc. poisť
globalpartner je osobný asistent podĺa zákona o kompenzácii zdr.postihnutia? alebo je pracovný asistent podĺa zákona 5/2004 o zamestnanosti?
často sa mýli a pritom v prvom prípade neplatí a v druhom platí
karpis on je OA zdravotne ťažko postihnutej osoby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak je syn osobný asistent - tak nie je čo riešiť. Nemajú pravdu - a aj v DP to je OK (tab. č. 1 r.6) .. a píšeš, že aj str 12 máš vyplnenú
    odkáž ich na § 5 zák o SP
    karpis ďakujem krásne

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nie, neplatí odvody. Nie je to príjem z podnikania.
    karpis tak potom neviem čo si vymýšľajú na soc. poistovni že nemá dobre DP a musí platiť ja som tiež presvedčená že platiť nemá

    maratse je offline (nepripojený) maratse

    maratse
    Osobný asistent ZŤP odvádza za seba odvody do soc.poisťovne ak za mesiac ma odrobených viac ako 140 hod., zdravotnú poisťovňu platí zaňho štát
    Katy a R toto nie je pravda! - viď zák o SP (radšej by si to mala vymazať, nech nezavádzaš ľudí - OA nič neodvádza! )
    karpis Tak už sme vybavili, na SP mali nejaké zlé informácie všetko sa vysvetlilo a čuduj sa svete zo SP mi volali a ospravedlnili sa. Takže nič sa platiť nebude tak ako píše Katy a R

    Platí Osobný asistent odvody do SP ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.