Zavrieť

Porady

Predsúdna upomienka

Máme pohľadávku voči jednej firme. Poslala som im ešte v septembri upomienku na to zareagovali, že nám uvedený dlh budú splácať. Potom nesplácali, tak som im poslala druhú upomienku na ktorú nereagovali. Chcem sa spýtať, že ako mám ďalej postupovať, poslať pokus o zmier a potom posunúť právnikovi???Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PARKER LOYD je offline (nepripojený) PARKER LOYD

    PARKER LOYD
    Zdravím, poslal by som predžalobnú upomienku - /je to obyčajná A4, kde im napíšete, že žiadaťe o zaplatenie sumy, prípadne dohodnutie splátkového kalendára a jeho plnenie - k tomu. T.č. na Vás a tiež adresu a 7 dňovú lehotuna vyjadrenie. - zašlite im to doporučene a odložte si potvrdenku.

    2) Ak sa neozvú - napíšte návrh na vydanie platobného rozkazu - vzory nájdete aj na internete - pokúste sa to čo najpodrobnejšie napísať. Potom to odovzdajte na úde na podateľni v 3 vyhotoveniach - 2krát pre súd a jednu kópiu si vezmite potvrdenú.

    - nemá to žiadny právny účinok - následne Vám súd zašle žiadosť poštou aby ste zaplatili poplatok do 15 dní -ak to nezaplatíte nič sa nedeje a návrh prepadne -

    Overenú listinu o podaní dajte do obálky a zašlite so sprievodným listom , že ste podali návrh na súd veriteľom. - Ide iba o formálnu právu výstrahu - nakoľko tam bude pečiatka súdu tak podľa štatistík 70 % veriteľov začne splácať dlh.

    V prípade viacerých otázok rád Vám odpoviem. Ak mala pre Vás táto odpoveď nejakú hodnotu budem rád ak ju ohodnotíte.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Záleží od vášho interného postupu. Ale zaslala by som pokus o zmier a až potom posunula právnikovi.
    miruka Ďakujem. Takto som myslela aj ja.
    Kvaka 17.10.14 12:38 priradil do Porady

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.