Zavrieť

Porady

Zmluva pre kaderníčku na živnosť

Prosím o radu a ak niekto má tak aj vzor zmluvy pre kaderníčky so živnostenským listom. Preberám zabehnutý kadernícky salón v ktorom pracujú ženy SZČO, ale momentálne si tam chodia ako do holubníka :-( Od januára im chcem dať nové zmluvy a neviem ako ich mám donútiť, aby počas pracovnej doby pracovali a nerobili zlé meno celému kaderníctvu. Ďakujem, Miroslava.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Tržby evidujú cez tvoju ERP, alebo každá má svoju vlastnú ?
veronikasad Aké zmluvy im chceš dať ? So SZČO môžeš akurát uzatvoriť nájomnú zmluvu - prenájom stoličky ...
kecka Každá má vlastnú ERP. Chcem S nimi uzavrieť zmluvu O prenájme stoličky, ale potrebovala by som aspoň vzor takej zmluvý.
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Anik je offline (nepripojený) Anik

Anik
kecka SZČO "nedonútiš " chodiť do práce kedy Ty chceš
živnosťou sa rozumie sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených živnostenským zákonom
Ináč si myslím, že by sa jednalo o závislú činnosť ak by si im chcela nariadiť pracovnú dobu v Tvojich priestoroch a s Tvojimi výrobnými prostriedkami.
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
kecka Ja som to skôr myslela tak že ak ja každej prenajmem "stoličku" tak musia mať za ten priestor zodpovednosť. Je tam osem žien, ktoré živnosť určite nezrušia, ale stalo sa že všetci šli domov a kaderníctvo ostalo prázdne. Veď aj ja som mala v prenájme priestor a musela som dodržiavať otváracie hodiny, pre nich to neplatí??? Ďakujem
Anik kecka odpovedz aj na otázku čo sa pýta veronika.
Ich nezaujíma, že Ty máš otvorené kaderníctvo
a že tam nikto nie je, tak isto ako Teba nezaujíma či majú prácu, alebo či majú z čoho zaplatiť odvody.
Ak chceš byť šéfka a garantovať, aby tam boli musíš ich zobrať do pracovného pomeru a vtedy im môžeš rozkazovať. Ináč nie.
kopretinka ak im prenajímaš stoličky,tak z čoho to platia,ak robia iba vtedy,kedy sa im zachce?
  zbaliť

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :) kn-alka
Ak chceš, aby chodili do práce v presne stanovený čas, a aby aj počas prac.doby pracovali, vystav im PRACOVNÚ ZMLUVU - budú zamestnancami a nebudú výhovorky

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky jslancik
asi nechcú, aby ich činnosť bola hodnotená ako "závislá"... A ty im to chceš prekaziť, lenže to je protizákonné...
Anik ja si skôr myslím, že nechce , aby išlo o závislú činnosť a s tým spojená zodpovednosť a tiež náklady
je to zmluva medzi obchodnými partnermi a preto si musíte sadnúť a určiť podmienky a pravidla. Aj keď platia nájom za stoličku musia dodržať pracovný čas ktorý si môžu v zmluve určiť samé napr. Mirka chce robiť len utorok streda štvrtok od 8 hod do 20 hod - Alena chce robiť od pondelka do piatku od 7 hod do 16 hod lebo ma malé deti a tato sa to dá dať do nájomnej zmluvy to že je na živnosť neznamená že si môže robiť s práce holubník. Môže si určiť za aké podmienky chce robiť a potom ich aj dodržiavať. Tiež robím na živnosť pre firmy priamo u nich a tiež nemôžem prísť ako sa mi zachce určili sme si pravidlá na začiatku a tie dodržiavam aj murári ,stavbári čo majú živnosť a robia pre nejaké stavebné firmy tiež musia dodržať lehoty a nepovie si a dnes nejdem veď aj tak pracujem na živnosť. Všetko treba dať na papier, to že platí nájom neznamená že môže čo chce.
kn-alka uvedomila si si, že odpovedáš na 9 rokov starú tému?

Zmluva pre kaderníčku na živnosť

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.