Zavrieť

Porady

Zmenené účtovne výkazy za rok 2014?

VIE NIEKTO O TOM,ZE ZA ROK 2014 SA PODAVAJU ZMENENE UCTOVNE VYKAZY PRE PODVOJNE UCTOVNICTVO? NEJAKO SA ZLUCUJU ALEBO NIECO?
Naposledy upravil ivka70 : 03.12.14 at 20:36 Dôvod: Celá otazka v názve
4 komentárov     zbaliť
taiko pisanie velkymi pismenami sa povazuje za krik. Si na nas nahnevana?
KEJKA určite nie, len rozčarovaná zo zmien, ktoré nás čakajú ako obvykle na prelome rokov 2014-2015, aspoň si myslím, že zadávateľka nechcela kričať.
MADMAZEL123 KEJKA ma pravdu,na vas urcite nie,ale poniektorym by sa zislo 5 a 20 na zadok :-)
taiko eej veru ja vas obdivujem. Ja som IT, videl a spravoval som uz vselijakych systemov, serverov, software-ov a databaz, ale z toho co vy musite robit, by mi rohy narastli
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    áno,
    sú nové výkazy a hned dvojaké podľa typu účtovnej jednotky
    1. mikro UJ - sú skrátené Súvaha+VZas+prvá strana=krycí list
    2. ostatné ÚJ - Súvaha+VZaS v pôvodnom rozsahu (menia sa len niektoré riadky, nie veľa) +prvá strana = krycí list.
    Už nie je samostatná Súvaha a samostatný VZaS a samostatné Poznámky, každý výkaz s prvou stranou, ale je len jedna prvá strana a všetky súčasti nasledujú za týmto krycím listom.
    VZOR 1 - pre MUJ
    https://lt.justice.gov.sk/Attachment...40806090144757

    VZOR 1 - je čiste dobrovoľný a neplatí pre firmy, ktoré vznikli v priebehu roku 2013
    Môžu ho použiť tie UJ, ktoré majú majetok pod 350 tis. EUR a obrat menší ako ako 700 tis. EUR , menej ako 10 zamestnancov (2 podmienky musia byť splnené dva roky po sebe)

    vzory tlačív som stiahla z webstranky mfsr a prikladám
    Súčasťou sú potom aj poznámky - pre MUJ bez tabuliek, pre ostatné ÚJ s tabuľkami ako minulý rok.

    Ešte dodám, že tie ostatné sa budúci rok povinne musia rozdeliť
    na "malé" a "veľké". Podľa toho budú síce vyplňovať rovnaké tlačivá ako za rok 2014, ale veľké budú vyplňovať podrobnejšie ako malé......... ale to má ešte čas.
    Naposledy upravil KEJKA : 03.12.14 at 20:42

    Hlasovalo 17 pouzivatelov

    Užitočné (17)
    Dav, Lusinda1, nestvitema, kirka, witch, Peterika, azzury, Krakonoš, Sarlotka, Žanet, skovco, maja, Mishok, MADMAZEL123, katka 23, Chrusťa, nika.sum
    17
    MADMAZEL123 dakujem krasne za odpoved,veru rozcarovana a znacne :-( takze ak tomu spravne rozumiem,za rok 2014 si musim kazdu firmu zaradit,ci je mikro ale ostatna a podla toho urobit prislusne vykazy..tak? priloha 1,ktoru si dala je pre ktore firmy? a tabulky poznamok sa prilozia tie iste ako minuly rok? a ake su podmienky pre rozdelenie firmy na MALU a OSTATNU?
    KEJKA prečítaj si to ešte raz, myslím, že som to napísala jasne. Pre rok 2014 nemusíš urobiť nič, len použiť nové výkazy........čítaj slovíčko "dobrovoľné",
    atď. Čo sa pýtaš, to je v mojom príspevku uvedené.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Na stranke MF SR máš všetky tlačivá http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=8632

    a sú už aj doplnené v katalógu vzorov tlačív na stránke FR SR:
    UZMUJv14 Účtovná závierka mikro účtovnej jednotky (platná od 1.1.2015)
    UZPODv14 Účtovná závierka podnikateľov v PÚ (platná od 1.1.2015)

    Hlasovalo 10 pouzivatelov

    Užitočné (10)
    Katerinka MdD, nestvitema, kirka, Sarlotka, MADMAZEL123, Chrusťa, Mishok, Peter Vanik, maja, skovco
    10
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    MADMAZEL123 dakujem krasne..
    Ester plus Čítala som že zmena na mikro účtovnú jednotku je na dobrovoľnosti. Ako mám rozumieť vete "Ešte dodám, že tie ostatné sa budúci rok povinne musia rozdeliť
    na "malé" a "veľké". Podľa toho budú síce vyplňovať rovnaké tlačivá ako za rok 2014, ale veľké budú vyplňovať podrobnejšie ako malé......... ale to má ešte čas."
    avalik pozri novelu zákona o dani z prímov 333/2014 - je v nej aj novela zákona o účtovníctve od 1.1.2015 - bude triedenie na mikro, malé a veľké UJ
    MADMAZEL123 kde najdem podmienky,podla ktorych sa delia uctovne jednotky na mikro a ostatne? aby som vedela,ktore tlaciva z tejto stranky je potrebne vyplnit...
    skovco MADMAZEL 123 - ak chcces podakovat za pomoc tak klikaj pri odpovediach na tlacidlo UZITOCNE (to je to male ciselko na lavej hrane odpovede) -ked tam prejdes myskou, tak sa ti zobrazia moznosti - sipka hore- uzitocne- sipka dole -neuzitocne - ludia so si daju tu namahu a poctivo a dobre odpovedaju tak zbieraju body a aj ostatni vedia koho rady sa urcite oplati citat.
    avalik Madmazel123, pozri zakon o uctovnictve
      zbaliť

    cinky16 je offline (nepripojený) cinky16

    cinky16
    cize za rok 2014, je moznost pouzit nove uctovne vykazy alebo povinnost?
    KEJKA POVINNOSŤ, kedže staré neplatia.
    Ale nové sú dvojaké, je možnosť pri splnení podmienok (uviedla som v príspevku) vyplniť tie skrátené.
    cinky16 dakujem pekne

    Zmenené účtovne výkazy za rok 2014?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.