Zavrieť

Porady

Každý podnikateľ musí mať účet?

Anketa: Keď ste SZČO, ako platíte odvody?

Počet hlasujúcich
2. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • prevodom

    2 100.00%
  • so šekom

    0 0%
Dobrý deň!
Moja susedka je tzv. malá podnikateľka. Musí mať podnikateľský účet? Nestačí jej platiť odvody so šekom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mishok je offline (nepripojený) Mishok

    Účtovník, nadšenec, fanúšik slobodného podnikania ...viac Mishok
    ,,podnikateľský" účet mať nemusí
    musí však správcovi dane nahlásiť účet kt používa pri správe daní (v podstate to môže byť aj osobný účet ak sa jedná o SZČO)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Trochu to upresním. Nejde o účet, ktorý občas použije ale o účet na ktorom má sústredené peniaze. Teda ak tie peniaze hneď prevedie do pokladne, tak nahlasovať účet nemusí. Viď daňový poriadok §67/2

    8. čísla účtov vedených v bankách, na ktorých budú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti,
    melindi Ona dostane peniaze do ruky. Z účtu posiela len jeden príkaz mesačne do poisťovni. Keď zruší účet, musí niekde nahlásiť, že peniaze im bude platiť poštou?
    veronikasad V akej oblasti podniká ? Plaatby prijíma cez ERP ?
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak je obyčajná szčo a platia ju keš - tak jej ten účet netreba (nie je povinnosť mať účet) .. odvody si zaplatí šekom, alebo priamo v pokladni ZP (SP).
    aj ke´d je jednoduchšie mať účet podľa mňa .
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    melindi Má jeden príkaz a účet a na to platí mesačne 6,50. Kvôli tomu chce zrušiť ten účet. To je veľa. Najlacnejší podnikateľský účet, ktorú pozrela je v poštovej banke 4,50 mesačne.
    Katy a R je niekoľko bánk, kde má účet bez poplatkov - ale v podstate jej ho netreba . zaplatí odvody v pokladni.
    jedine ak ho mala nahlásený na DU - tak tam treba oznámiť, že ho ruší. nič viac.
    melindi Stačí nahlásiť s daňovým priznaním?
    Mishok FIO banka ma podnikatelsky (SZCO aj SRO) ucet zadarmo
    A Mbank ma ucet pre zivnostnikov tiez zadara.

    A v podstate moze vyuzívat aj sukromný ucet (zadarmo: FIO, MBank, ZUNO) len ho nahlási na DU
      zbaliť

    Každý podnikateľ musí mať účet?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.