Zavrieť

Porady

záverečná reč pred súdom

Chcel by som poprosiť skúseného človeka o radu (ale aj rady ostatných), či záverečná reč v prípravnom konaní pred súdom sa môže čítať z poznámok, alebo je to súdom neprípustné.
Dakujem za všetky názory + diskusie.

DOPLNIL SOM OTÁZKU, prosím o radu, dakujem.

Zrejme som to asi mal zadať ako debatu :/ viac hláv...viac rozumu ...pozdravujem.
Naposledy upravil kopretinka : 11.02.15 at 06:27 Dôvod: upravila som názov,pôvodný nemal nič spoločné s problémom
Usporiadat
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Po skončení dokazovania vám súd umožní predniesť záverečnú reč. Po záverečnej reči prokurátora môžu prehovoriť napr. poškodený a váš obhajca. Vy prednášate záverečnú reč vždy ako posledný. Môžete sa vyjadrovať napr. k obžalobe, vykonaným dôkazom, ku skutku, ktorý sa vám kladie za vinu, k poľahčujúcim okolnostiam, k trestu. Záverečnú reč môže súd prerušiť len vtedy, ak nesúvisí s vaším prípadom. Napokon máte právo na posledné slovo, počas ktorého vás nemožno prerušovať.
Bežne čítajú s poznámok.
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

vdaka za uvedenie ma do obrazu...no upresním to. Bude sa konať verejné zasadnutie a predbežné prejednanie obžaloby - otázka je : Môže dotyčný čítať a poukazovať na procesné pochybenia ??? alebo to musí odrecitovať ako básničku...dakujem za rady
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

V téme "Otázka " sa nezobrazujú komentáre, tak som ich skopiroval sem:

miroslav42 (Dnes 17:14) Dakujem za odpoveď, taktiež veľmi užitočná. ALE Zrejme som presne nedefinoval moju otázku, na ktorú by som rád vedel odpoveď. Pojednávania sa pred súdom nezačali. Teraz má byť verejné zasadanie. V prípravnom konaní som o mnohých skutočnostiach nebol informovaný, čo považujem za procesné chyby. PRETO moja OTÁZKE ZNIE : Môžem na tomto pojednávaní resp. na verejnom zasadnutí argumentovať z poznámok ? Alebo sa to musím naučiť úplne naspamäť, lebo je toho veľa na čo chcem poukázať - obávam sa ABY som na niečo podstatné nezabudol, alebo aby niečo nebodaj zapisovateľka zle nezapísala. SMIEM SI TO ČÍTAŤ? Ďakujem.

misoft (Dnes 17:18) Nikde nie je zakázané, aby si si robil poznámky. Nikde nie je zakázané, aby si niečo čítal z poznámok a papiera. Takže - nezmätkuj.
Okrem toho - záverečná reč v prípravnom konaní sa neuplatňuje - je to predsa "prípravné" - pred procesom. Vykonáva sa dokazovanie, navrhujú sa nové dôkazy, svedkovia.

miroslav42 (Dnes 18:49) Vdaka misoft - snažím sa nezmätkovať. No ani sám neviem čo to vlastne verejné zasadanie je a čo obnáša. Poukazoval som na množstvo procesných pochybení - a toto chcem na verejnom zasadaní konečne pred súdom povedať. ALE STALE NEVIEM, či smiem čítať, aby sa na nič nezabudlo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
PRETO moja OTÁZKE ZNIE : Môžem na tomto pojednávaní resp. na verejnom zasadnutí argumentovať z poznámok ? Alebo sa to musím naučiť úplne naspamäť, lebo je toho veľa na čo chcem poukázať - obávam sa ABY som na niečo podstatné nezabudol, alebo aby niečo nebodaj zapisovateľka zle nezapísala. SMIEM SI TO ČÍTAŤ? Ďakujem.
Aj keby to bol iba jeden bod o jednej vete, vždy ju môžeš prečítať.
To si myslíš, že obhajcovia, prokurátori a či súdne senáty (sudcovia) vedia všetko naspamäť ?
Súdne konanie nie je predsa ako Hviezodslavov Kubín ...
Naposledy upravil buchač : 11.02.15 at 06:32
1 1
miroslav42 miroslav42

miroslav42 je offline (nepripojený) miroslav42

ĎAKUJEM BUCHAČ, takže v prípravnom konaní na pojednávaní budem čítať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať