Zavrieť

Porady

Prenajom bytu cast roka a uplatnenie vydavkov?

Prenajimame byt, ale v roku 2014 sme mali prijem len za 5 mesiacov, mozem si uplatnit vydavky na energie za cely rok? A odpocitatelnu ciastku 500 eur taktiez?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podľa môjho názoru áno, môžte si uplatňovať aj 500 € aj celú elektr. energiu, pretože pokiaľ ste nemali prenajatý byt počas 7 mesiacov, predsa za ten čas neobsadený prenajímateľom , tam ani nebola spotreba el. energie .....
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karotkaa Dakujem, ale predsa len sa tam platia poplatky za elektrinu, plyn, spotreba na spolocnych priestoroch, platil sa internet - byt nie je zaradeny v OM, takze len vydavky na riadnu prevadzku
    Mila123 https://www.financnasprava.sk/sk/obc...lnosti-situaci
    karotkaa Dakujem, s tymi vydavkami mam jasno, len mi islo o to obdobie, zatial som takuto situaciu neriesila Tak asi dam vsetko, ved aj pri podnikani sa stane, ze su mesiace, kde prijem nie je ale vydavky su ....
    Riava mám rovnakú otázku, ale na webe finančnej správy odpoveď nie je, či si môžem uplatniť náklady za 12 mesiacov. Prosím, ako ste to vyriešili? Ďakujem
    karotkaa Ja som nakoniec dala len za tie mesiace, co sme prenajimali, iba internet som dala cely rok.
      zbaliť

    Prenajom bytu cast roka a uplatnenie vydavkov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.