Zavrieť

Porady

odpočítateľná položka na danovníka

Ahojte,može si SZČO v DP za rok 2014 uviesť okrem odpočítateľnej položky na danovníka 3803 aj čiastku na manželku,ktorá bola od 7.6.2014-30.11.2014 evidovaná na UP? Nepoberala žiadny príspevok, nič a ako sa takáto čiaska vypočíta. Podla mojich počtov, by to malo byť za 5mesiacov 1584.díiky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ak nemala žiadny vlastný príjem manželky, môže si uplatniť pomernú časť za 5 mesiacov (ročná NČZD/12*počet mesiacov, kedy bola splnená podmienka)
    gigim Ďakujem aj tebe veronikasad

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, máš to správne.NČ/12×5.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    gigim Ďakujem,som sa potešila a ešte dotaz. Prečo je kolonka v DP v Alfe tmavou farbou a nedá sa mi do nej vstupiť,tomu vobec nerozumie. Ide mi vstupit na odpoč,položku danovníka, na manželku NIE. Nermáš ty Tweety taktúto skúsenosť nerobíš v Alfe?
    Tweety nerobím JÚ
    DanielaSL Nemáš vedľa okienko ktoré zaškrtneš a program ti tam sám vpíše sumu ? Mám pocit, že v Alfe to je tak.
    veronikasad Máš vyplnené údaje o manželke na str.2, vrátane vlastných príjmov ? Sumu NČZD na manželku doplňa SW sám po kliknutí na štvorček vedľa políčka, na základe údajov na str. 2 (vlastný príjem, počet mesiacov)
      zbaliť

    odpočítateľná položka na danovníka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.