Zavrieť

Porady

Tučnolist /Tlstica/

Prosím neviete mi poradiť latinský názov pre "tlsticu" - rada by som si o nej našla nejaké info na nete. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 19.10.11 at 18:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    slovenský názov je tučnolist
    tu je debata o pestovaní: http://forum.living.cz/read.php?155,1489345
    Naposledy upravil kukučka : 26.06.06 at 23:23
    p3295936.jpg  
    tlustice-04-01-007.jpg  
    pc250154.jpg  
    1/1

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Minule som písala na šuťáku, že som si kúpila krásny neznámy kvet, potom som hľadala v knihách názov a niečo o pestovaní. Mám z neho veľkú radosť, mám v kvetináči tri cibule za 300 sk a volá sa nolina

    http://forum.living.cz/read.php?155,1143768,page=1
    nolina4.jpg  
    sloni_noha.jpg  
    1/1

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Tlustice Crassula portulacea - bonsaj to miloučká, kvetoucí, nejodolnější, nejoblíbenější, krásná, pokojová. Pokud má být z tlustice již za tři až čtyři roky bonsaj, splňte co nejvíce tyto podmínky:

    Dostatek světla po celý rok: Čím více světla bude tlustice mít, tím rychleji poroste, bude kompaktnější a "stromovitější". Bude-li v polostínu, neporoste, na bonsaj budete čekat i 100 let.
    Chladné a naprosto suché přezimování: Nezalévejte od listopadu 3 až 5 měsíců při teplotě 0 až 15C. V zimě musí tlustice vypít a shodit většinu spodních listů (až na 3 - 4 páry na větvičce), zbaví se tak nadváhy. Jedině tak v následujícím létě větve unesou nové listy a nebudou převislé. Pokud tlustici v zimě nevysušíte, získáte nikoliv bonsaj zvící prastarého stromu, ale rozkydnutou "chcíplou medůzu".
    Co nejdelší letnění: Pokud v noci nemrzne, může být tlustice venku, dělá jí to velmi dobře po těle. V chladných měsících ale téměř nezalévat!!! Voda s chladem vraždí! Od poloviny května do konce září zalévejte i dvakrát týdně a krmte hnojivy, dvoutýdenní přestávka v červencových hicech prospěje.
    Malý květináč: Dobře je tlustici v ploché bonsaj misce, nejlépe vynikne v originální modelované keramice.
    Tvarujte: Rozporkami postupně a opatrně, zaštipováním jen v době růstu, ve směru dvojice nejmladších listů narostou nejbujnější větvičky. Nebojte se!

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty

    Táto vaša diskusia o latinských názvoch mi pripomenula jeden ošúchaný vtip, je to síce mimo predebatovávanej témy ale nemôžem sa ubrániť, ak sa neurazíte.

    Do lekárne príde chlapík a osloví lekárnika:

    Prosím si Acidum Acetylsalicylikum.
    Máte na mysli Acylpyrin, pýta sa lekárnik.
    Áno, áno, to je ono ale stále zabúdam, ako sa to volá...
    Naposledy upravil Excise Duty : 15.07.06 at 22:21

    chelsea87 je offline (nepripojený) chelsea87

    chelsea87
    Ahojte, viem, že diskusie na túto tému tu existujú, prečítala som ich, ale stále neviem ako by som mohla rozmnožiť tučnolist. Písali ste, že sa to dá aj z jedného lístočku, ale mne nejako nechce pustiť korienky. Mám ho na mokrej vate a začína už hniť... Bojím sa, že prídem o moje dva odrezky tučnolistu, pretože začali hrozne opadávať. Viem, že ide zima a vtedy púšťajú lístky, lenže mám vážnu obavu, tak som chcela aspoň ten lístoček nejako rozmnožiť. Poraďte mi prosím, ako na neho. Lebo ani v lete mi nejako extra nepúšťa nové výhonky. Stále je na tom svojom minime.. dakujem.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ked si nasla uz temu, stacilo v nej pokracovat,nech su prispevky pohromade.Netreba zbytocne zakladat nove temy.
    Temu som Ti pripojila k starsej.

    Neviem,odklial to mas, ze tucnolist sa ma davat do mokrej vaty. Akurat ti zhnije...

    Kaktusy a sukulenty sa rozmnozuju a zakorenuju "nasucho". Tzn.,ze vetvicku nechas par dni len tak volne zaschnut a potom vlozis do zeminy. Nezalievat!!!!
    Zaliat staci az o tyzden, dva, aj to iba trosicku.
    Ja som rozmnozovala teraz v lete z konarika. Zabudla som na nu, takze nebola vobec poliata. Ked som si po par tyzdnoch na nu spomenula, tak uz bola pekne zakorenena :-)

    Ak chces rozmnozovat listom, tak treba co najvacsiu plochu listu postavit do zeminy.

    chelsea87 je offline (nepripojený) chelsea87

    chelsea87
    V pohode, že si ju presunula... Skúšala som list dať do suchej pôdy, aby sa zakorenil, a to mi akurát tak vyschol, i keď som ho dodatočne poliala po tom týždni a pol a skúšala som ho dať i do mokrej pôdy a to mi akurát tak zhnil... Tu na porade som čítala, že sa dá zakoreniť i na mokrej vate a to sa tiež nejako nepodarilo. Som už z toho zúfalá, neviem ako s tou rastlinkou narábať...

    ShakirM je offline (nepripojený) ShakirM

    ShakirM
    chelsea87 Pozri príspevok
    V pohode, že si ju presunula... Skúšala som list dať do suchej pôdy, aby sa zakorenil, a to mi akurát tak vyschol, i keď som ho dodatočne poliala po tom týždni a pol a skúšala som ho dať i do mokrej pôdy a to mi akurát tak zhnil... Tu na porade som čítala, že sa dá zakoreniť i na mokrej vate a to sa tiež nejako nepodarilo. Som už z toho zúfalá, neviem ako s tou rastlinkou narábať...
    ahojte tak ja som svoj tucnolist musela radikalne zrezat nakolko sa na nom objavilo nejake zvieratko alebo choroba alebo co to bolo a nedalo sa toho zbavit, zdrave odrezane konariky som postavila do poharika s cistou vodou a pravidelne som dolievala a oni hrozne rychlo zacali pustat korienky, takto som to mala asi mesiac a potom ked uz mal dost korienkov som to zasadila do pody pre sukulenty a ziaden problem, krasne si rastie a nic mu nechyba...tato rastlinka sa velmi lahko zakorenuje dufam ze som svojou skusenostou pomohla

    Chokma je offline (nepripojený) Chokma

    Chokma
    chelsea87 Pozri príspevok
    V pohode, že si ju presunula... Skúšala som list dať do suchej pôdy, aby sa zakorenil, a to mi akurát tak vyschol, i keď som ho dodatočne poliala po tom týždni a pol a skúšala som ho dať i do mokrej pôdy a to mi akurát tak zhnil... Tu na porade som čítala, že sa dá zakoreniť i na mokrej vate a to sa tiež nejako nepodarilo. Som už z toho zúfalá, neviem ako s tou rastlinkou narábať...
    Tak ja som nevedela, ze tucnolist je to tam, co mi ujo google prezradil, ale kazdopadne je to to, co som mala pred rokmi a mne sa to mnozilo uplne jednoducho, oddrapila som list, strcila tam do zemi pri matersku rastlinu (zem som mala normal zo zahrady) a islo to. Skus to svacnut tak a ani sa na to neobzri, mozno zaberie...

    Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

    Silvernola
    V úplne suchej pôde ti nezakorení nič. A teraz na jeseň je to trošku náročnejšie, ale práve crassula je považovaná takmer za burinu. Asi to chce na ňu zabudnúť a na jar nájsť nové rastlinky :-)
    ahojte...

    nevie mi prosim niekto poradit? kupila som si tučnolist, a chzcem ho skusit pestovat ako bonsaj... Mam ho presadit do nejakeho crepnika na bonsaje alebo nepresadzat? a ako casto ho treba strihat? dakujem za kazdu odpovd

    deni10 je offline (nepripojený) deni10

    deni10
    http://www.bonsai-kai.cz/forum/viewtopic.php?f=18&t=89

    Ja to tiež pestujem ako bonsaj. Mám ho zasadený v bonsaj miske, a vždy nové výhonky odštikávam. Podstatné je aký základ /tvar/ mu dáš.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.