Zavrieť

Porady

mám podať dodatočne vyhlásenie konateľa za rok 2013 na finančnú správu?

zistila som, že za minulý rok konateľ neposlal na finančnú správu vyhlásenie o schválení účtovnej závierky. neviem ako postupovať, mám to nechať tak, alebo poslať dodatočne elektornicky? vie mi na to niekto odpovedať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    podať. V prípade, že nebude podané, hrozia sankcie podľa § 38 Zákona 431/2002 (účtovníctvo)

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    ale iba v prípade, že bola podaná neschválená uzávierka, alebo aj v prípade, že sme podali uzávierku už schválenú???
    KloferHladny Podľa usmernenia :https://www.financnasprava.sk/_img/p...dokumentov.pdf
    oznámenie sa podáva iba v prípade, že bola podaná UZ neschválená.
    TomasBugiy Oznámenie o schválení účtovnej závierky sa podáva len vtedy, ak bola účtovná závierka podaná neschválená. Ak bola podaná ako schválená, tak sa oznámenie nepodáva - Oznámenie za rok 2013 nemalo žiadnu štruktúru. Niekto posielal rozhodnutie jediného spoločníka, príp celú zápisnicu z valného zhromaždenia. Niekto iba list podpísaný konateľom o tom, že účt. závierka bola schválená a pod. Za rok 2014 už ale bude mať oznámenie predpísanú formu.

    mám podať dodatočne vyhlásenie konateľa za rok 2013 na finančnú správu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.