Zavrieť

Porady

Tržná cena a Hodnota zbierky archívnych vín?

Ahojte. Rád by som sa dozvedel, či sa niekto vyzná do vín viac než ja a či mi dokáže prezradiť, ohľadom pár kusov z mojej zbierky vín, aká je ich cena za ktorú sú predateľné a aká je ich zberateľská hodnota. Jedná sa o Chateau Haut-Brion Pessac-Léognan 2002, Chateau Mouton Rothschild Pauillac 2000, Le Petit Mouton de Mouton Rothschild Pauillac 2001, Chateau Mouton Rothschild Pauillac 2001.
Ďakujem.
4 komentárov     zbaliť
lujza.j na stránke "rotčilda" si nepozeral...?alebo nejaké vinové forum?
JerryD Tam som sa dopátral len k predajcom, nie k zberateľom a ani k dopytom, alebo som našiel aukcie, na ktorých tie vína stoja niekoľko násobok a nikto na ne neprihadzuje. Mám ich viac, a kupoval som ich keď prišli do predaja, tak by som sa rád dozvedel, či som urobil dobre, keď som ich držal doteraz. Skúr ma zaujíma nejaký názor, niekoho zanieteného, kto do toho investoval.
lujza.j skúsim to preposlať mojmu chlapovi....
JerryD Ďakujem zatiaľ za ochotu. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    ja by som ich rád okoštoval...k tomu asi nikdy nedospejem aby som ich zbieral...pripadá mi to ako zbierať ženy...

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Investícia do dobrého vína sa oplatí, ale záleží od dobrého uskladnenia, pretože kolísanie teploty môže víno poškodiť
    Naposledy upravil sosak : 01.04.15 at 03:54

    Tržná cena a Hodnota zbierky archívnych vín?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.