Zavrieť

Porady

Predaj ruží po podnikoch bloček

Zdravím, minule mi priateľ kúpil ružu v podniku od dievčaťa čo predávalo ruže. Zaujalo ma, také dievča pri tejto forme predaja by mala dať aj človeku bloček nie? Faktúru alebo nejaký doklad, ako to vidíte? Aký zákon sa na to viaže v tomto prípade?
3 komentárov     zbaliť
kopretinka prečo si si nevypýtala bločik?
buchač Ja to vidím takto...

Môžeš byť rada, že si vôbec nejakú ružičku dostala ...
Môžeš byť rada, že máš vôbec priateľa a nie ujoviny ohľadom bločka vymýšľať...

Aj darovanie ruží poniektorým osobám by som uzákonil...
Nandrolon A moze byt rada, ze priatel nerozbil ruzu aj inej :-))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Možno mala a možno ani nie. Priznám sa bez mučenia, tešila by som sa darovanej ruži a iných neriešila. Zrejme ten bloček nevadil ani priateľovi, keď oň nežiadal.

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    je to blbá situácia, odmietnuť v reštike predraženú ružu pre priateľku, potom ťa trápia bločky
    lujza.j asi ak....a po odbalení rúže...odkvecka hlavičkatoto sa ešte fakt predáva a niekto to kupuje

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Nebuď naivná. Myslíš, že tá "slečna" podnikala v predaji kvetín? Takých pouličných predajcov ruží nájdeš v každom väčšom európskom meste. Sú to väčšinou cigáni, rumuni alebo k nim patriaci obyčajní pešiaci, ktorí to robia buď dobrovoľne alebo z donútenia. Tam sa žiadneho bločku nedočkách. To je všetko na čierno, tí žiadne povolenia nemajú.

    To máš rovnaké skupinky, ako tie deti s harmonikou v električke. Myslíš, že keď mu dáš do pohára euro, tak vytiahne z ruksaku registračku a dá ti bloček?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ani tí, čo predávajú narcisy nedávajú bločky z ERP. A niektorí ani tie narcisy nedávajú.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    nuž, môže sa to brať ako predaj poľnohospodárskych prebytkov. Slečna je možno shr a potom tuším ani registračku nepotrebuje

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Predaj ruží kľudne môže byť ako poľnohospodársky prebytok. Keď by kontrola, tak sa preukáže z Obecného /mestského/ úradu potvrdením, že je vlastníkom pôdy. Ale Ty nie si kontrola, tak nerieš. Ešte aj za ružu, ktorú si dostala od priateľa, čakáš bloček? Veľmi zvláštne, naozaj.

    Predaj ruží po podnikoch bloček

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.