Zavrieť

Porady

zamestnanec-živnost

Som zamestnanec a prechádzam na živnost moj bruto príjem na fakturu mesačne bude cca 25 000 tis. doposial ked som marodoval tak prvé dni marodky platil zamestnavatel a bolo to velmi malo , ked budem barodovat ako živnostnik bude to viac? ako sa rátaju živnostnikom marodky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    ronak
    Som zamestnanec a prechádzam na živnost moj bruto príjem na fakturu mesačne bude cca 25 000 tis. doposial ked som marodoval tak prvé dni marodky platil zamestnavatel a bolo to velmi malo , ked budem barodovat ako živnostnik bude to viac? ako sa rátaju živnostnikom marodky?
    To bude záležať od výšky Tvojich odvodov do SP.
    Nečakaj žiadny zázrak. Predpokladám,že si budeš odvody platiť z minima a potom budú tak vyzerať aj Tvoje "maródky".
    Prvý rok platiť nemusíš-ale môžeš z takého VZ ako si sám určíš.Druhý rok budeš platiť povinne podľa daňového priznania./znovu máš možnosť priplácať si dobrovoľne. /
    Skús si dať do vyhľadávania tému -Odvody do SP a dozvieš sa toho veľa,pretože je toho tam veľa popísané.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.