Zavrieť

Porady

Klikací obsah u PDF súboru

Ahoj,

dokument písaný vo worde som uložil ako PDF a zmizol mi klikací obsah dokumentu, tak ako bol urobený vo wordovskom súbore.

Neviete poradiť ako klikací odkaz urobiť v súbore PDF?

Vďaka
Naposledy upravil Juro88 : 14.05.15 at 19:10
7 komentárov     zbaliť
Kabaka123 pridaj prílohu vo worde a v PDF, nech vidíme rozdiel, aký office?
Juro88 office 2007, ale priloha neviem ako sa tu pridava
Kabaka123 choď na vylepšenie otázky v pravom dolnom rohu sú možnosti.... ešte sa chcem spýtať jedná sa o URL link? alebo o obyčajný text?
Juro88 ide o obyčajný text. prílohy som nahral - je to obsah k záverečnej práci. Inak tie "Errory" mi v tom pdf normalne nevypisuje to len teraz, takze s tym nie je problem. Ten obsah v PDF vsak nie je klikaci ako ten vo worde. diky
Kabaka123 to je jasné... erory ukazje preto, lebo nie sú tam prepojenia na zdroj....

TOTO je dôležité... čo písal Karakul...

SKONTROLOVAŤ... funkčnosť odkazov pred uložením do PDF....
misoft Súhlas.... ak má odkaz fungovať, musí byť i cieľ, na ktorý odkaz ukazuje.
Kabaka123 myslím, že zverejnil len obsah preto, lebo nechce zverejniť celú pracu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No keď si ten súbor vytlačíš na tlačiarni tak ti to takisto zmizne. Alebo chceš klikať aj na papieri?
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 musí to fungovať, ale musíš mať na to vhodný nástroj, napr.už spomínaný Adobe Acrobat Pro
    Juro88 nepotrebujem to tlacit. musi to byt klikacie v pdf subore
    marjankaj Nie každý PDF súbor sa dá editovať.
    marjankaj A netuším, čo si zadávateľ predstavuje pod klikacím obsahom.
    Kabaka123 veď práve....
    misoft https://helpx.adobe.com/sk/acrobat/u...pdf-forms.html
    http://help.adobe.com/sk_SK/acrobat/...ff-7e1d.w.html
    http://sk.wingwit.com/Softver/deskto...l#.VVTleJMpU_Y
      zbaliť

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Oprava a doplnenie

    Výsledný efekt dosiahneš aj podľa návodu od Karakul-a

    Nevieme ako si postupoval..., ale dôležité je, že musíš skontrolovať funkčnosť hypetextových /krížových/ odkazov pred uložením do PDF
    Naposledy upravil Kabaka123 : 15.05.15 at 21:50

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... prečo by potreboval "Adobe Acrobat označovaný aj Pro /profesional ???

    však Word priamo ukladá do PDF, aniž by bol nainštalovaný Adobe pro...

    Tu je jeden postup:

    "Následující popis je pro vytvoření ve Wordu 2007 (jinou verzi nemám k dispozici)

    1. Vytvoření dokumentu ve Wordu

    2. Naformátování struktury dokumentu patřičnými styly záložka Domů/ Styly, volba Nadpis 1, ev. Nadpis 2 atd.

    3. Vytvoření obsahu: záložka Odkazy/Obsah, vybrat z nabízených možností např. Automatická tabulka 1 obsah se vloží na aktuální pozici kurzoru v dokumentu

    4. Kontrola funkčnosti odkazů v dokumentu přechod na aktuální kapitolu Ctrl+klik

    5. Vygenerování PDF dokumentu přímo ve Wordu - Volba Uložit jako/ PDF nebo XPS

    No a mělo by to fungovat... Za funkčnost při použití jiných verzí Wordu a převodů do PDF mimo prostředí Wordu neručím, nezkoušel jsem"

    Zdroj: https://www.poradte.cz/pocitace-a-pr...bsah-word.html
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kabaka123 problém je, že on to vo worde 2007 uložil vo formáte PDF a funkčnosť hypertextových obsahov /krížových odkazov/ sa stratila

    pravda je, že nevieme ako postupoval a či skontroloval funkčnosť odkazov pred uložením do PDF
    Juro88 diky, uz som to nejak vyriesil.
    Kabaka123 ako si to vyriešil? daj riešenie to ma zaujíma... nech pomôže aj ďalším... som zvedavá...
      zbaliť

    Klikací obsah u PDF súboru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.