Zavrieť

Porady

Usporiadat
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

červená šípka má prednosť , lebo do pol cesty nie je prechod pre chodcov / nie je namaľovaná zebra
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

sa mi len nechcelo dokončiť. v reále prechod normálne domaľovaný cez celú šírku cesty, akurát ta pešia vkročila bez pohľadu do ľava cca meter pred autom - som stihla dobrzdiť, lebo inak čo neubrzdíš nevykecáš . Asi zakúpim aj kameru do vozítka - v tomto prípade by mi v prípadnej nehode a následnom spore značne pomohla.
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

willma
sa mi len nechcelo dokončiť. v reále prechod normálne domaľovaný cez celú šírku cesty, akurát ta pešia vkročila bez pohľadu do ľava cca meter pred autom - som stihla dobrzdiť, lebo inak čo neubrzdíš nevykecáš . Asi zakúpim aj kameru do vozítka - v tomto prípade by mi v prípadnej nehode a následnom spore značne pomohla.
ale šag ako na vojne :

Oko neni onéééééééé = oko vidí

tak vidím (tagisto platí zákon zotrvačnosti ) čo bude robiť a pripravujem sa = pravá noha jemne kmitá nad pedálmi sprava doľava
alebo aj naopak
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

willma
sa mi len nechcelo dokončiť. v reále prechod normálne domaľovaný cez celú šírku cesty, akurát ta pešia vkročila bez pohľadu do ľava cca meter pred autom - som stihla dobrzdiť, lebo inak čo neubrzdíš nevykecáš . Asi zakúpim aj kameru do vozítka - v tomto prípade by mi v prípadnej nehode a následnom spore značne pomohla.
sa nauč kresliť v mierke

lebo ak hrot šípkky je cca "nos" objektu / priemerná šírka prúdu je 3,5 metra (tiež neviem, prečo je tvoj prúd šírší ako protiprúd ) , tak v momente kreslenia to vyzerá tak na vzdialenosť 2,05 až 2,10
a keď uvažujem pomer rýchlostí 1 : 10 tak kým ona prešla na ceste tých 0,95 m , tak ty si autom prešla 9,5 m, čiže vstúpila na vozovku ( 9,5+2,05) cca keď si bola 11,5 m ďaleko

A to je 10x viac ako sa snažíš nahovoriť (nám ) / ohovoriť (ju ) / vyhovoriť (sa (akože seba vlastne teda teba ) )
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

minule som niekde čítala štatistiky, podľa ktorých odkedy platí, že chodci majú na prechode prednosť, oveľa vaic ich na tom prechode zomrelo. Lebo oni si myslia, že majú absolútnu prednosť, nepozrú sa - však zákon. Minule som aj babkám dohovárala, že darmo im je prednosť na prechode, keď budú po zvyšok života dochrámané, v bolestiach. Vodiš bude mať za pár € škodu na aute, pomôže poistka. Ale im nepomôže nič, trpieť môžu dlhé roky. A oni, že im sa nemôže nič stať, lebo prednosť.... Je to fakt blbé, lebo niekedy skočia priamo pod auto a ešte sa aj rozčuľujú.... Dala by som im vyskúšať, z akej vzdialenosti sa dá ubrzdiť auto...
3 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ja by som pri každom prechode vylepila tento paragraf

ZÁKON
o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 53
(2) Chodci, ktorí prechádzajú cez priechod pre chodcov,
musia brať ohľad na vodičov prichádzajúcich vozidiel
najmä tým, že neprechádzajú jednotlivo, ale v skupinách.
To platí aj voči vodičom odbočujúcim na cestu,
cez ktorú chodci prechádzajú. Chodec nesmie vstupovať
na vozovku, a to ani pri použití priechodu pre chodcov,
ak vzhľadom na rýchlosť a vzdialenosť prichádzajúcich
vozidiel nemôže cez vozovku bezpečne prejsť.

Iným účastníkom cestnej premávky ako chodcom je používanie
priechodu pre chodcov zakázané.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

[QUOTE="lacotinka"]
willma

A to je 10x viac ako sa snažíš nahovoriť (nám ) / ohovoriť (ju ) / vyhovoriť (sa (akože seba vlastne teda teba ) )
Detailista to bolo len orientačné a baba sa naozaj nepozrela ani náznakom na ľavo a vzhľadom k tomu, že jazdím často a stretávam rôznu zverinu, tak noha naozaj kmitá s plynu na brzdu v rýchlom slede - veď hovorím ani brzdy nepišťali
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[QUOTE="willma"]
lacotinka
willma

A to je 10x viac ako sa snažíš nahovoriť (nám ) / ohovoriť (ju ) / vyhovoriť (sa (akože seba vlastne teda teba ) )
Detailista to bolo len orientačné a baba sa naozaj nepozrela ani náznakom na ľavo a vzhľadom k tomu, že jazdím často a stretávam rôznu zverinu, tak noha naozaj kmitá s plynu na brzdu v rýchlom slede - veď hovorím ani brzdy nepišťali
Mala som kolegu - Zverinu...
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Dáša_
minule som niekde čítala štatistiky, podľa ktorých odkedy platí, že chodci majú na prechode prednosť, oveľa vaic ich na tom prechode zomrelo. Lebo oni si myslia, že majú absolútnu prednosť, nepozrú sa - však zákon. Minule som aj babkám dohovárala, že darmo im je prednosť na prechode, keď budú po zvyšok života dochrámané, v bolestiach. Vodiš bude mať za pár € škodu na aute, pomôže poistka. Ale im nepomôže nič, trpieť môžu dlhé roky. A oni, že im sa nemôže nič stať, lebo prednosť.... Je to fakt blbé, lebo niekedy skočia priamo pod auto a ešte sa aj rozčuľujú.... Dala by som im vyskúšať, z akej vzdialenosti sa dá ubrzdiť auto...
Dcéra včera zastavila babke mimo prechodu pre chodcov. Potešená babka sa jala cupitať pred autom a vyhliadať, kade by mohla obísť zábradlie nad obrubníkom. Bolo že to radosti!
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Toť nedávno bolo v telke.
Babka nemala šancu...viď video.

http://www.tvnoviny.sk/domace/179432...pocul-rozsudok
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

som založila debatu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
willma
som založila debatu
Podľa mňa v pohode.
Len hentú debatu by mali čítať hlavne tí chodci...na veku a pohlaví niekedy fakt nezáleží.
Policajti sa síce "snažia"...rozdávajú tie rukávniky a či iné výstražné onačiny zadarmiko. No myslím si, že ak by sa pristúpilo aj k tým represívnym opatreniam - pokutám, inak by sa začali chodci správať.

Zo svojej skúsenosti dávam pozor ale hlavne skôr na tú mládež, ako na starších, ktorí sú viac čitateľnejší-dá sa ako tak predvídať.
No skôr sa mi stalo, že mi do cesty vbehol nejaký mladej, ktorý vyslovene provokuje. Vie, že ide auto, no aj napriek tomu vkročí na prechod, možno mysliac si, že má právo prednosti. No vyhláška vraví, že povinnosť dať prednosť chodcom na prechode vraví niečo o skupinke a tá je od 3 osôb vyššie. Túto skutočnosť raz povedal v tej sPackanej relácii jeden pán.

V tejto súvislosti si dovolím dať jednu infošku ohľadom tých chodcov.
Ak niekoho zavedie cesta do Popradu alebo do Vranova n/Topľou...doporučujem si dávať VEĽKÝ POZOR na chodcov....obrovský. Tam je totiž bežnou praxou, že chodec sa zásadne nepozrie na cestu, či ide auto a hajde na druhú stranu. Je úplne jedno, o akú vekovú kategóriu sa jedná. Chodci v týchto mestách sa správajú tak, ako keby v nich platila maďarská vyhláška.
Nie je to nejaký blud, alebo môj výmysel...je to moja skúsenosť, ktorá mi bola doporučená aj miestnymi.
1 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

K tým miestam by som vedela pridať aj DS - tam mám tiež oči ako animák - na stopkách
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
súhlasím s Willma - Dunajská Streda je pohroma, vodič musí prepokladať, kam chce chodec ísť, lebo si to naraz švihe 90stupňovú otočku z chodníka a je na ceste - osobná skúsenosť.

2. osobná skúsenosť ako chodec: idem si to po chodníku za ručičky s mojim (teraz už) bývalým (z Dunajskej Stredy), blížime sa k prechodu pre chodcov, ja zastavím, že sa poobzerám, on ma ťahá na cestu: "však máme prednosť" - ani sa nepoobzeral.
Na mieste som ho zdrbkala, že je mi jedno, kto má prednosť, rozlámaná v nemocnici mi to bude prd platné
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja - už ako chodec (predtým šoférista ) - som si zvykol na to, že sú prechody pre chodcov. Takže sa ich snažím využívať, ak to však nie je možné - tak "skratkou", ale to si dávam bohovského majzla, pretože som si vedomý, že fáro na mieste nezaflekuje.
A na prechodoch detto. No vodiči (aspoň niektorí) sa už poučili (tí starší) a buď spomalia, alebo dokonca zastanú (a dajú najavo, že ťa registrujú a ukážu -CHOĎ-). A - myslím si - ak vodič dá najavo gestom, aby chodec prešiel - bolo by od toho chodca vhodné mu tiež aspoň malým gestom poďakovať (ja to robím a hneď je lepšia atmosféra - chodec je spokojný, vodič taktiež).

Ale ako buchač písal - nájdu sa ľudia, ktorí oči na smartfóne, štupľe v radaroch, alebo zase babky zakecané, nehľadiac vpravo-vľavo si to štrádujú veselo ďalej....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať