Zavrieť

Porady

Definície pojmov

Vie niekto definovať pojmy ako investícia, rekonštrukcia, technické zhodnotenie, tak aby to pochopil a niekto kto nemá o účtovníctve páru.
Definície v zákone mi nestačia, máme v podniku asi klub nechápavých chcú to vysvetliť.

Steffi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    investícia - ekonomická aktivita spočívající v současném uložení finančních prostředků nebo koupi něčeho a očekávání budoucího zisku

    rekonštrukcia - opětovné sestrojení, uvedení do původního stavu, přestavba, přepracování

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    investícia ekonomická aktivita spočívajúca v súčasnom uložení
    finančných prostriedkov alebo kúpa niečoho a očakávanie
    budúceho zisku.
    rekonštrukcia a
    technické
    zhodnotenie je krásne definované v zákone o daniach z príjmov

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    Ja doplním ešte technické zhodnotenie:

    Technickým zhodnotením rozumieme výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku hodnotu 30.000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie.

    A rekonštrukcia - rekonštrukciou sú také zásahy do hmotného majetku, ktoré majú za následok zmenu jeho účelu použitia, kvalitatívnu zmenu jeho výkonnosti alebo technických parametrov. Za zmenu technických parametrov nemožno považovať zámenu použitého materiálu pri dodržaní porovnateľných vlastností.

    Rozdiel medzi technickým zhodnotením a oprami - ak sa jedná o technické úpravy, ktoré znamenajú len výmenu časti existujúceho hmotného či nehmotného majetku za identické, resp. také, ktoré sú ponúkané na trhu v súčasnosti, nejedná sa o technické zhodnotenie ale o opravu. Avšak u zmien znamenajúcich podstatné zmeny technických parametrov, kvality, či výkonnosti, ako aj účelu použitia, je takáto zmena technickým zhodnotením.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    Veľmi pekne Vám ďakujem. Dúfam, že to pochopia. Keď som sa odvolala na daň z príjmov to sa im nepáčilo. Uvidím akú odozvu to vyvolá

    steffi

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ak ma nevyhodíte, že som mimo témy, rada by som si ujasnila postup, kým nenarobím chyby. Podnikateľ kúpil v 12/05 dom ktorý teraz prerába na ubytovňu. Prestavbu, materiál a práce na prerobenie el. rozvodu, stavebné úpravy, toto všetko prirátam k ZC domu, budem považovať za rekonštrukciu a do nákladov premietnem v odpisoch. Zariadenie nábytkom, vybavenie izieb, nákup perín, povlečenia a pod. dám ako materiál a priamo do nákladov. Napr. nákup stropníc dám hneď do materiálu alebo to zahrniem do rekonštrukcie? A napr. kuch. linka stála 45.000, takže ju budem považovať ako súbor nábytku a odpisovať. Ostatné zariadenie izieb, ak jednotlivé časti boli pod 30.000.- môžem dávať do nákladov ihneď? Ďakujem za každý názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.